NVMe M.2 SSD Sabit Disk Nasıl Kurulur ve Neden Olmalı?

0
231505
NVMe M.2 SSD Sabit Disk Nasıl Kurulur ve Neden Olmalı?
NVMe M.2 SSD Sabit Disk Nasıl Kurulur ve Neden Olmalı?

Yeni bir NVMe M.2 SSD Sabit Sürücüsünün takılması sadece sistem performansınızı artırmakla kalmaz, aynı zamanda cihazın ömrünü de uzatır. Adım adım talimatları,nasıl yükleyeceğiniz açıklanmıştır.

NVMe M.2 SSD Sabit Disk Neden Olmalı?

Bilgisayarınızın performansını arttırmak veya eski bir sistemin ömrünü uzatmak istediğinizde, önce değiştirmeniz gereken en önemli bileşen sabit diskinizdir. İşlemcinizi, belleğinizi veya video kartınızı söylemedim mi? Birçok insan orada başlayacak ve ne yazık ki yanlış bir adım olacaktır.

Evet, sabit disk ne kadar hızlı olursa, bilgi işlem deneyiminizin tüm yönlerini hızlandırarak daha hızlı veri okunabilir ve yazılabilir. Aslında, Samsung test sonuçları, performans avantajlarının, CPU ve GPU grafik kartları gibi diğer üst düzey bileşenlerle birlikte daha da büyük olduğunu gösterdi.

Bunu göz önünde bulundurarak, bilgisayarınıza bir NVMe M.2 PCI yuvası aracılığıyla bağlanan yeni Geçici Olmayan Bellek Express (NVMe) protokolünü kullanarak yeni nesil sabit sürücüyü nasıl kuracağınızı göstermek için basitçe anlatacağım. Bu doğru, bu yeni sabit diskler için karmaşaya gerek yok!

Anakartınız da M.2 PCI yuvası yoksa panik yapmayın. Amazon’da bir M.2 PCI Adaptörünü 20$ ‘dan düşük bir fiyata (düşük derken işte bizde ki dolar kuruna göre hesap edin) yakalayabilirsiniz. Eski sistemler için mükemmel bir seçenek.

NVMe M.2 SSD Sabit Disk Nasıl Kurulur?

 • Başlamadan önce hızlı bir hatırlatma: Bilgisayarınızı asla açmayın ve antistatik bileklik olmadan bileşenlere dokunmaya başlayın.
 • Sisteminizi açarak ve M.2 PCIe yuvasını bularak başlayın.
 • ASUS ROG anakartında, M.2 arayüzü sürücüyü serin tutmak için bir panelin altında gizlendi.
 • M.2 portunu ilk gördüğünüzde oldukça şok edici olabilir. Küçük ve kompakt.
 • M.2 SSD sürücünüzün uzunluğuna bağlı olarak anakart standoff vidasını takın. Benimki de dahil olmak üzere bu günlerde çoğu sürücü, M.2 2280 form faktörünü kullanıyor.
 • Ara parça vidası yerinde iken, sürücüyü yavaşça M.2 yuvasına kaydırmanızın zamanı gelmiştir. 30 derecelik bir açıyla başlayın. Göreceksiniz ki hafifçe çentiklidir.
 • Sadece orta basınçta arkadan basarak ittirin. Zorlama.
 • Kurulumdan sonra, yüksek bir konumda oturacaktır. Bu normal.
 • SSD’nin anakartla aynı hizada olmasını sağlayın ve boşluk vidasına oturun.
 • SSD sürücüsünü anakart braketine vidalayın. Sıkışana kadar sıkın. Kapatmaya gerek yok.
 • İşlem tamamlanmış gibi görünüyor değil mi? :)

Yeni NVMe SSD sürücülerinin piyasaya sürülmesiyle, artık bilgisayarınızın genel performansını ve güvenilirliğini geliştirmek için daha iyi bir zaman yoktur. Samsung NVMe M.2 sürücüler, en son bellek yongalarının tüm potansiyelini ortaya çıkardı ve 600MB / s’lik SATA sınırlamasını bozdu.

NVMe M.2 SSD Nedir Ve Ne Kadar Hızlı?

NVMe M.2 SSD Nedir Ve Ne Kadar Hızlı?

Kimler Bu Makale Hakkında Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir