GenelNasıl Yapılır?TeknolojiTelefon

Xiaomi Telefonun Orijinal Olduğu Nasıl Anlaşılır

Reklamlar

Bugün size Xiaomi telefonun orijinal olduğu nasıl anlaşılır ya da Xiaomi akıllı telefonunuzun orijinal olup olmadığının nasıl kontrol edileceğini anlatacağız.

Xiaomi şirketi öncelikle ucuz akıllı telefonların, yüksek kaliteli, fonksiyonel ve estetik üretimine bahse girdi. Bu, şirketin yalnızca Çin pazarında değil, dünya çapında da büyük bir popülerlik kazanmasına yardımcı oldu.

Bildiğimiz gibi, daima haksız üreticiler başkalarının başarısına takılmaya ve bir çörek almaya hazırdır. Sahte ürünler üretiyorlar, orijinal ürünlere maskeliyorlar ve çok para kazanıyorlar. Bu aynı zamanda Xiaomi cihazlarını da etkiliyor.

Xiaomi Telefonun Orijinal Olduğu Nasıl Anlaşılır

Piyasada, resmi perakendecilerden alışveriş yapmazsanız elinizde olabilecek hiçbir akıllı telefon, tablet ve diğer orijinal cihazlar yoktu. Bununla birlikte, birçok kişi ne kullandıklarını bilmek ister: orijinal veya sahte. Xiaomi akıllı telefonunuzun orijinal olup olmadığını kontrol etmek için 2 seçenek mevcuttur.

Xiaomi Telefonun Orijinal Olduğu Nasıl Anlaşılır
Xiaomi Telefonun Orijinal Olduğu Nasıl Anlaşılır

Yöntem 1: Seri Numarasına veya IMEI’ye Göre

Xiaomi telefonlarının doğrulanması, şirketin resmi web sitesini ziyaret ederek başlar. Aşağıdaki bağlantıya tıklayın ve önerilen alana cihazın seri numarasını veya IMEI değerini girin. Burada ki değer ile uyuşmuyor ise IMEI numarası cihazınız sahte diyebiliriz.

Ufak bir hatırlatma bu sayfa şuan için Çince olarak kullanılmaktadır.

Xiaomi IMEI Kontrol Sayfası

Not: IMEI’yi belirlemek için, cihazı cihazın ambalaj kutusunda bulmanız veya akıllı telefonunuzda *#06# kodunu girmeniz, ardından captcha’yı girip Kontrol Et düğmesine basmanız gerekir. Sonuç IMEI olacaktır.

Xiaomi MSA Nedir? Merak ettiğiniz cevap burada diyebiliriz (:

Yöntem 2: Gizli Kod ile

Akıllı telefonun ambalaj kutusunda bir kimlik doğrulama etiketi varsa, orada gizli kodu görebilirsiniz . Bunu yapmak için, güvenlik katmanını etiketten silmeniz gerekir. Ardından bu kod üreticinin resmi web sitesinden bir sonraki sayfaya girilir.

Bu bağlantıyı kullanarak resmi web sitesine giriş yapınız

Buradaki nokta kodda değil, fakat kodu girerken göreceğiniz şekilde olacaktır. Bu, bu kodun siteye kaç kez girildiğini gösterir. Öyleyse, telefonunuz orijinaldir. 10’dan azsa – her şey yolunda. Kod, üretici tarafından da girilebilir.

Ancak giriş sayısı çok daha yüksek olduğunda, bu yalnızca bir şey ifade edebilir: çok sayıda kullanıcı etiketlerinde aynı koda sahip cihazlar satın aldı. Sahipleri, gadget’ların orijinalliğini tıpkı sizin gibi kontrol etmeye çalıştı. O zaman Xiaomi akıllı telefonunuz sahtedir.

Not: Doğrulama etiketi, cihazın orijinal ambalajından zorunlu bir özellik değildir. Bu sebepten, onun yokluğu hiçbir şey ifade etmiyor.

Bu makaledeki yorumlarda bize bu deneyimden bahsetmek için Xiaomi akıllı telefonunuzdaki kimlik doğrulama seçeneklerinden birini kullanıp kullanmayacağınız için teşekkür ederiz. Birçok kişinin geri bildiriminize ve yorumlarınıza ihtiyaç duyacağından eminiz.

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. aklıma takılan bir soruya çok açıklayıcı bir yanıt getirmişsiniz teşekkür ederim lakin bu iki yöntem yüzde yüz işe yarıyor mu acaba?

  2. Merhaba Pembe Portakal,

    belirttiğimiz yöntemler Xiaomi cihazlar için resmi üreticinin belirttiği yöntemler olmakla yapılabilecek tek kontrol yöntemleridir.
    Xiaomi telefonun orjinal olduğu nasıl anlaşılır diye bir soru ile resmi üreticiye başvursanız bunları yapacaktır. :)

    Mutlu Günler.

  3. Xiaomi cihaz aldığımda bazı şüphelerim olmuştu. Konu sayesinde orjinal bir cihaz aldığımı anladım. Teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

interbilgi 2024 sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et