Genel

Xbox One Konsolunuzdaki Konuk Anahtarı Nasıl Sıfırlanır?

Reklamlar

Xbox One, misafir hesaplarını oluşturmanıza izin verir, böylece birisi hesabınızla tam olarak aynı şekilde yaşamak isterse, bunu yapabilir. Ziyaretçilerin hangi içerik türlerini görebileceği veya deneyimleyebileceği konusunda kısıtlamalar ekleyebilirsiniz. Misafiriniz çocuksa bu harika. Konuk hesabı özelliği ayrıca, konsol sahibinin aynı zamanda Passkey olarak da adlandırılan bir Misafir Anahtarı kullanarak konsoluna ücretsiz erişim oluşturmasına izin verir. Kontrolörün kontrollerinin bir kombinasyonu kullanılarak oluşturulan bir şifre gibidir, böylece yokluğunuzda konsola erişebilirler. Artık misafir anahtarı unutmuş olabilirsiniz. Bu kılavuzda Xbox One konsolunuz da ki misafir anahtarını nasıl sıfırlayacağınızı anlatacağız.

Xbox One konsolunda Misafir Anahtarını Sıfırla

Bunu yapmanın tek yolu, konsolda oturum açtığınız Microsoft hesap şifrenizi kullanmaktır. Bunu da silebilirsiniz, ancak daha sonra yazıya bir göz atacağız.

Xbox One'dan Misafir Anahtarını Kaldırma
Xbox One’dan Misafir Anahtarını Kaldırma
  • Xbox One’da hesabınızla oturum açın.
  • Rehberi açmak için Xbox düğmesine basın> Ayarlar> Sistem> Oturumu kapatılmış içerik kısıtlamaları.
  • Kimlik bilgilerinizi doğrulamak için Microsoft hesap şifrenizi girmenizi isteyecektir.
  • Daha sonra, bunu kaldırmak için misafir anahtarını girmenizi isteyecektir.
  • Hatalı bir konuk anahtarını üç kez girmeyi de deneyebilirsiniz ve daha sonra kaldırmak için Microsoft hesap şifresini girmenizi isteyecektir. Bu konuk anahtarını kaldıracaktır.
  • Doğru olarak hatırlarsanız, doğrudan Misafir anahtarını kaldır seçeneğine sahip olursunuz .
  • Daha sonra devam edebilir ve yeni kısıtlamalarla yeni bir anahtar oluşturabilirsiniz.

İşte benim bahşişim. Misafir anahtarı oluştururken, bunu basit tutun. Hatta 5678’i seçebilirsin, ama herkes buna girmek için kullanılması gereken tetikleme sırasını hatırlamayacaktır. Kolayca hatırlamak için soldan sağa, sağdan sola seçebilirsiniz.

Xbox Hesabını Kaldırırsam Ne Olur?

Başka bir kişi şifreyi oluşturduysa ve bu siz değilseniz, o hesabı konsoldan kaldırın ve aynı zamanda Misafir Anahtarını da silecektir. Çoğu zaman aynı konsolda birden fazla yetişkin kullanıcı var ve herkes bunu yapabilirdi. Konsolu yeniden açarak konsolu tekrar açarak profilinizi yeniden oluşturabilir ve en soldaki menüden Yeni Ekle’yi seçebilirsiniz.

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

interbilgi 2024 sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et