Android UygulamalarGeneliOS UygulamalarUygulamalarWindowsWindows Phone Uygulamalar

Skype Tercümanı Nasıl Etkinleştirilir?

Reklamlar

Skype Translator, konuşmayı çevirmenize yardımcı olacak en iyi Skype özelliklerinden biridir. Skype Translator, Skype tarafından geliştirilen konuşma çevirisi uygulamasıdır. Bu makalede, Skype Tercüman Nasıl Kullanılır ve Nasıl Kolayca Etkinleştirilir bunu açıklayacağız.

Skype Translator Nasıl Kullanılır?

Skype Tercüman: İnternetten dolayı dünya çok daha yakına geldi. Dünyanın her yerinden insanlar birbirlerini tanıyorlar. Böylece insanlar bilgisayardan veya diğer cihazlardan görüntülü sohbetler için kullanılan bir uygulama olan Skype’tan yararlanıyorlar. Skype, Windows, MacOS, Linux, Android, iOS, Windows Phone, HoloLens ve Xbox One gibi çeşitli işletim sistemleriyle uyumludur. İnsanların Skype ile konuştuğu sırada karşılaştığı önemli bir zorluk onların dilidir. Farklı ülkelerden insanlar birbirlerinin dilini anlayamayabilir.

Ayrıca, bir kişinin tüm dünyada konuşulan dilleri bilmesi mümkün değildir. Böylece, bir çevirmen işe almak yerine, konuşma çevirisi uygulamasına yönelik bir konuşma olan Skype Translator’dan yararlanabilirsiniz. 2011 yılında geliştirilmiş ve 2014 yılında halka açılmıştır.

Skype Tercümanının bazı özellikleri


1. Desteklenen Diller – Skype, İngilizce, Fransızca, Almanca, Çince (Mandarin), İtalyanca, Hintçe, İspanyolca, Portekizce, Arapça, Japonca ve Rusça gibi bir dizi dili desteklemektedir.

2. Ekran Metni Transkriptleri – Skype Tercümanı’na ek olarak, kullanıcılara sözlü ifadeleri çeviri ile birlikte kendi ana dillerinde görüntüleyen ekran metin transkriptleri de sağlanır.

3. Gerçek-Tercüme- Skype Tercüman, Microsoft Translator’un istatistiksel makine çeviri teknolojisini kullanır. Bu özelliği kullanarak, konuşma hiçbir zaman bir dilden diğerine çevrilmez ve gerçek zamanlı olarak görünür.

Skype Tercüman Nasıl Etkinleştirilir?


1. Windows, Mac ve Linux: Cihazınızda Skype’ı başlatın ve sağlayıcınıza sağ tıklayın. Şimdi, görünüm profilini tıklayın ve en üstte konuştuğunuz kişinin adını tıklayın. Yeni çevrilmiş bir sohbet oluşturmak için Çeviriyi Başlat üzerine tıklayın.

2. Windows 10: Tüm Windows 10 kullanıcıları bu yöntemi kullanabilirler. Kişinize sağ tıklayın ve onlarla sohbetinize gidin ve üst kısımdaki adlarına tıklayın. Çeviriciyi Başlat ‘ı tıklayın. Yeni tercüme edilmiş bir sohbet oluşturulacak.

3. Akıllı telefonlar: Skype uygulamasını başlatın ve sohbetler ekranında kişinize dokunup basılı tutun. Şimdi, onlarla sohbetinize gidin ve üst kısımdaki isimlere dokunun ve Çeviriyi başlat üzerine dokunun.

Sonuç:

Skype Translator, çeşitli ülkelerden insanlarla iletişim kurması ve farklı dilleri konuşması gereken insanlar için yararlı bir özellik olduğunu kanıtlayabilir. Skype Çeviriciyi ayarlamak oldukça basit! Ayrıca, dünya çapında yaygın olarak kullanılan dillerin çoğunu desteklemektedir. Desteklenen tüm dillerin listesi yukarıda listelenmiştir. Kendiniz için deneyebilirsiniz ve bunun tarafından hayal kırıklığına uğramayacaksınız!

Skype Translator ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, lütfen aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

interbilgi 2024 sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et