GenelWindowsYazılım

Windows için 7 En iyi NES Emülatörü

Reklamlar

Tüm çocukluğunu Mario’nun prensesini kurtarmasına yardım etmek için harcayan 90’ların bir çocuğu musunuz? Kardeşinle günlerce birlikte Contra oynamaktan zevk aldın mı? NES oyun bağımlısı mısınız? Eğer öyleyse, doğru yerdesiniz. Bu yazıda Windows için 7 En iyi NES Emülatörünün bir listesini göreceksiniz.

Emülatörler, belirli bir platform için oluşturulan dosyayı farklı bir platformda açmanıza izin veren bir yazılımdır. NES (Nintendo Entertainment System) en popüler oyun türüdür ve hepsinin favorisidir. En bizim başlayalım macera üzerinde ada , Windows PC’de NES oyunlarından.

Emülatör Nedir?

Emülatör, bir bilgisayar sisteminin başka bir bilgisayar sistemi gibi davranmasını sağlayan donanım veya yazılımdır. Bir emülatör, genellikle ana bilgisayar sisteminin konuk sistem için tasarlanmış yazılım çalıştırmasına veya çevre aygıtları kullanmasına olanak tanır.

7 En iyi NES Emülatörü

Biri Assasin’s Creed: Revelations veya Super Mario arasında bir seçim yapmamı isterse, bir saniye bile düşünmeden sonuncuyu seçeceğim. Yeni dönemin oyunları şüphesiz şaşırtıcı. Ancak, 90’ların klasik NES oyunları en iyisinden daha az değildir. NES, dünyanın en popüler ve en sevilen oyun kategorisidir.

Herkes Super Mario, Contra, Tetris ve birçok NDA klasiğini oynamayı sever. En iyi bölüm, bu Windows 10 için bu Nintendo 7 En iyi NES Emülatörünü kullanarak Windows 10 bilgisayarınızda harika NES oyunları oynayabilmenizdir. Hadi başlayalım.

Windows için 7 En iyi NES Emülatörü
Windows için 7 En iyi NES Emülatörü

jNES

Jnes , bir ROM açmak ve en sevdikleri klasik oyunu oynamaya başlamak isteyenler için en iyi NES emülatörlerinden biri olarak kabul edilir. Bu listede yer alan diğer emülatörler gibi bir ton özelliğe sahip olamaz, ancak kullanımı en kolay olan budur. Ayrıca bilinen hiçbir deneyim sorunu yoktur. Bu unsurlar, jNES’in en iyi 7 NES emülatörünün listesine girmesi için yeterlidir.

Joystick kullanmak, sesi kontrol etmek ve ekranın boyutunu ayarlamak gibi temel özellikler var. Hem NES hem de NSF ROM’larla mükemmel çalışır.

NES Emülatörü JNES’i buradan indirin.

Nesbox / Universal Emülatör

Nesbox muhtemelen en modern NES emülatörüdür. Oyunculara iki olasılık sunar. NES oyunlarını doğrudan tarayıcınızda, Nesbox web sitesinde veya Windows 10 için geliştirici tarafından sunulan UWP uygulamasını kullanabilirsiniz.

Emülatör indirmekten kaçınmak istiyorsanız, Nesbox.com sitesini ziyaret edin, kendi ROM’unuzu yükleyin ve oynamaya başlayın. Oyun deneyimi çok akıcıdır ve gecikme ya da diğer performans sorunlarınız olmamalıdır. En iyi bölüm bir Evrensel emülatördür. Bu, Nexbox Çevrimiçi Emülatörünün NDA (.nes), Sega (.gen .smd), Süper Nintendo (.smc), GameBoy (.gb .gbc .gba) formatlarını desteklediği anlamına gelir.

RetroArch

RetroArch, çok popüler ve gelişmiş bir NES emülatörüdür. Çok çeşitli özellikler ve özelleştirme seçenekleri sunar. Bununla birlikte, çok yönlülüğü, RetroArch’ı kullanması ve kurması için en karmaşık emülatörlerden biri yapar. RetroArch , geniş özellikleriyle inanılmaz ve mükemmel bir NES deneyimi yaratmanıza izin verir. Neredeyse aynı grafikleri simüle edebiliyor.

Ek olarak, doğru parametrelerle gecikmeler olmaz. Daha önce de belirttiğim gibi, RetroArch’ın kurulumu oldukça karmaşık. Bazı kullanıcılar için, özellikle RetroArch ortamına aşina olmayanlar için kafa karıştırıcı olabilecek bazı çekirdek ve ayar ayarlarını yüklemeniz gerekir.

Kurma ve RetroArch kullanmak için hiçbir resmi kullanım kılavuzu olmadığı için, ihtiyacınız olacak Google çalışanı. Oyununuzu uygun şekilde ayarladıktan ve en sevdiğiniz NES oyunlarını oynamaya başladıktan sonra, RetroArch’ın neden Windows için 7 en iyi NES emülatörleri listesinin başında olduğunu anlayacaksınız.

NES Emülatörü RetroArch’ı buradan indirin.

FCEUX

FCEUX mevcut en popüler NES emülatörlerinden biridir. Bu emülatör, hem oyuncular hem de geliştiriciler için bir özellik olan birçok özellik ve özelleştirme seçeneği sunar. FCEUX kullanımı oldukça basittir. Ayrıca hata ayıklama, video kaydı, ROM hack ve speedruns oluşturmak için araçlar sağlar.

Egzotik oyun deneyimi için bir kontrolör ve tam ekran desteği gibi özellikler de vardır. Kontroller ve giriş konfigürasyonu gibi birçok ayarı bile özelleştirebilirsiniz. FCEUX’un tek dezavantajı, varsayılan olarak yanlış bir renk paleti ile gönderilmesi, ancak manuel olarak düzeltilebilmesi. FCEUX normal NES dosyalarına ek olarak AF, NSF, FDS, RAR, ZIP *: İNGİLİZCE ve GZ formatlarını da şarj edebilir. Bütün bunlar FCEUX’u bir zorunluluk haline getiriyor.

NES Emülatörü FCEUX’u buradan indirin.

VirtuaNES

VirtuaNES, NES emülatörleri listemizdeki bir diğer büyük isimdir. Çok iyi özelliklere sahip, özelleştirilebilir bir NES emülatörüdür. Dış denetleyicisi ve joystick desteği var. Tam ekran modu da dahil olmak üzere ayarlanabilir ekran montajı da mevcuttur. En iyi bölüm VirtuaNES’in hile kodları için aktif Desteğe sahip olmasıdır. Onaltılık bellek konumlarını bile düzenleyebilirsiniz, bu yeni numaralar denemenize izin verir. VirtuaNES’in tek dezavantajı, geliştiricisi tarafından artık desteklenmediğidir.

Her ne kadar VirtuaNES hala Windows 10 da dahil olmak üzere herhangi bir Windows sürümünde mükemmel çalışıyor. Aslında, emülatör bilgisayarınızda NES oyunları oynamak için herhangi bir ek desteğe veya geliştirmeye ihtiyaç duymaz.

NES Emülatörü VirtuaNES’i buradan indirin.

Nestopia EU

Nestopia benim en sevdiğim NES emülatörüdür. En çok tercih edilen ve kullanılan NES emülatörlerinden biridir. Bu nedenle, 7 en iyi NES emülatörü listemizde yer aldı. Nestopia EU (Undead Edition), orijinal Nestopia emülatörünün resmi olmayan bir devamıdır, çünkü desteği geliştirici tarafından yarıda kesilmiştir ve Windows 10 ile mükemmel bir şekilde çalışmaktadır.

RetroArch‘ın yapılandırması hakkında endişelenmek istemiyorsanız, Nestopia EU sizin kurtarıcınızdır. Windows 10 bilgisayarda NES oyunlarını taklit etmek için gereken tüm özellikleri sağlar. Ancak, bazı kullanıcıları rahatsız edebilecek vsync adı verilen bir seçenek var. Bu özellik etkinse, yavaş bir giriş gecikmesi yaşayabilirsiniz ve kapatılmışsa ekranı yırtabilirsiniz.

NES Emülatörü Nestopia EU’yi buradan indirin.

Nintendulator

Nintendulator , Windows için en iyi NES emülatörleri listemizdeki son emülatörümüz, ancak gerçekten denenmeyi hak ediyor. Bu çok güvenilir bir NES emülatörüdür. Bu gerçekçi bir oyun sağlar ve bazı çok pratik özelliklere sahiptir.

Bu emülatör, oyunu otomatik olarak başlatmak için entegre bir oyun Genie desteği sağlar ve ayrıca dahili bir USB Gamepad’e sahiptir. Ek olarak, bir Soft restart ve tıpkı orijinal konsol gibi bir Hardware reset fonksiyonuna sahiptir.

NES Emülatörü Nintendulator’ı buradan indirin.

Sonuç;

NES oyunları herkes tarafından sevilir. En iyi NES emülatörlerini kullanarak, en sevdiğiniz NES oyunlarını Windows 10 PC’niz de oynayabilirsiniz. Bunlar, Windows için 7 en iyi NES emülatörüydü.

Diğer platformlar için kullanılan emülatör yazı listemiz aşağıda ki gibidir;

Listemiz için başka bir NES emülatörü önermek istiyorsanız, bize yorum bölümünde bildirebilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Ahat
Ahat
4 yıl önce

Baştan sona oldukça kaliteli bir makale olmuş kaleminize sağlık NES oyunları hakkında bu kadar bilgim yoktu konu hakkında, NES oyunları benim sevdiğim oyunlardır oldukça faydalı oldu benim için. NES Emülatör ile bilgisayarda oyunları oynama çok iyi oldu teşekkürler.

Başa dön tuşu
1
0
Would love your thoughts, please comment.x