AndroidGeneliOS

WhatsApp Canlı Konum izleme Nasıl Kullanılır?

Reklamlar

WhatsApp, giderek büyüyen özelliklere ek olarak kullanışlı bir yardımcı program ekliyor. Bu sefer, bire bir ve grup sohbetleri için kısa süreli WhatsApp canlı konum izleme.

WhatsApp Canlı Konum izleme Nasıl Kullanılır?

Bu özellik ayrıca birkaç hafta önce bir raporda sızdırıldı. Güncelleme şimdi Android ve iOS’a taşınıyor ve WhatsApp, önümüzdeki haftalarda küresel olarak kullanıma sunulacağını açıkladı.

Yeni WhatsApp canlı konum takibi, WhatsApp’ın mevcut statik konum paylaşımını güçlendiriyor. İstediğiniz şekilde çalışır – bir kez etkinleştirildiğinde, alıcı belirlenen süre boyunca nerede olduğunu gerçek zamanlı olarak kontrol edebilecektir. Bir grup sohbetinde, her üyenin paylaşılan konuma erişimi olacak. Hala eski gibi statik konumları paylaşabileceğinizi belirtmelisiniz. Süreç, her WhatsApp özelliği gibi oldukça basittir.

WhatsApp Canlı Konum İzleme Nasıl Kullanılır?
WhatsApp Canlı Konum izleme Nasıl Kullanılır?

Canlı Konumunuzu WhatsApp’da Paylaşma

  • Sohbet sırasında Android‘de “Ekle” simgesine veya iOS‘ta “Artı” tuşuna hafifçe dokunun.
  • Konumu onaylayın ve canlı konum takibinin hangi saatte etkin olacağı tanımlayın. Şimdilik seçebileceğiniz yalnızca birkaç süre ön ayarı var – 15 dakika, 1 saat (varsayılan) ve 8 saat.
  • Ayrıca, alttaki metin kutusuna isteğe bağlı bir açıklama ekleyebilirsiniz.
  • Canlı yer bildirimi göndermek için Android ya da iOS‘ta veya yeşil olan bir kağıt uçak gibi görünen küçük bir simgeye basın.

Belirli sohbete giderek “Paylaşmayı Durdur” kırmızı düğmesine dokunarak, süre dolmadan manuel olarak devre dışı bırakılabilir. Buna ek olarak, WhatsApp, “Hesap Gizliliği” ayarlarına yeni bir seçenek ekledi; bu sayede, canlı konumunuzu paylaştığınız tüm WhatsApp sohbetlerine genel bir bakış verebilirsiniz. Burada, bunları tek tek de devre dışı bırakabilirsiniz.

Alıcı tarafında, bu paylaşımlar bir canlılıkla birlikte küçük resimler halinde gösterilecek. Üstelik alıcı, Uydu / Arazi görünümünü ve trafik verilerini, birisini beklediğinizde kullanışlı olabilecek bir yer paylaşımı olarak etkinleştirebilir. Bir grupta, şu anda konum bilgilerini paylaşan tüm kullanıcıların bir listesini göreceksiniz. WhatsApp, bu özelliğin telefonunuzun pilini ve WhatsApp deneyiminin geri kalanını olumsuz etkilemediğinden emin olduğunu belirtti. Hizmeti bir süre kullandığımızda bunun ne kadar doğru olduğunu bulacağız.

WhatsApp’ın canlı konum takibi uygulaması, rakiplerinin geçmişte yaptıklarıyla büyük ölçüde benzerdir. Ancak, Facebook ‘a ait mesajlaşma platformu hizmet veren muazzam kullanıcı tabanı göz önüne alındığında, artık daha popüler hale gelecektir. Google ayrıca , bunu navigasyon servisine ekledi ve bunun için özel bir uygulaması vardı.

0 0 votes
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x