Google Fast Pair Nedir ve Nasıl Çalışır?

0
234205
Google Fast Pair Nedir ve Nasıl Çalışır?
Google Fast Pair Nedir ve Nasıl Çalışır?

Google Fast Pair nedir?

Fast Pair, Bluetooth Aksesuarlarını ve Android telefonunuzun konumunu kullanarak Bluetooth aksesuarlarını yakın bir yerde otomatik olarak keşfetmek ve ardından otomatik olarak basit bir dokunuşla bağlanmak için yeni bir yaklaşımdır. Hatta bağlandığınız ürünün bir resmini bile gösterir – tıpkı AirPods gibi.

Google Fast Pair nasıl çalışır?

Android cihazınızın yakınında Hızlı Eşleme özellikli bir cihaz seçtiğinizde, telefon, Google’ın sunucularında cihaz ürün resmini, adını ve tamamlayıcı uygulamasını (varsa) sunacaktır. Ardından, bağlantıya bastığınızda, eşleştirmenin başarılı olduğunu belirten bir onay görürsünüz. Android ayrıca aksesuarın tamamlayıcı uygulamasını indirmeyi de teklif edecektir. Bu, Bluetooth ayarlarıyla uğraşmak zorunda kalmadan yapılır.

Gerçek eşleştirme işlemi hala “klasik Bluetooth” kullanıyor, dolayısıyla gelişmiş bağlantı güvenilirliği yok. Ve Google Fast Pair‘in geniş çapta kullanılabilir olması için, aksesuar üreticilerinin bunu benimsemeleri gerekiyor. Mevcut tüm Bluetooth cihazlarınız için hemen işe yarayacak bir şey değil. Bir Bluetooth aksesuar üreticisi iseniz ve cihazınız için Fast Pair‘i kullanmak istiyorsanız, Google’a buradan ulaşabilirsiniz.

Google Fast Pair nasıl kullanılır?

İşte süreç, adım adım:

  1. Fast Pair özellikli bir cihazı açın ve eşleştirme moduna getirin.
  2. Cihaza dokunmanızı isteyen bir bildirim alacaksınız.
  3. Bildirime dokunduğunuzda, Android bağlanmak için Bluetooth’u kullanır.
  4. Tamamlayıcı uygulamayı indirmek için bir bağlantı ile bir başarı bildirimi görüntülenecektir.

Hangi cihazlar hızlı çifti destekler?

Android Telefonlar

Başlangıçta, Play Hizmetleri 11.7 çalıştıran ve Marshmallow (Android 6.0) ile uyumlu olan tüm desteklenen Android cihazlar Fast Pair kullanabilir.

Bluetooth cihazları

Lansmanında, Google Pixel Buds, Libratone’un Q Adaptör kulak üstü, Bose QuietComfort 35 II ve Plantronics Voyager 8200 kulaklıkları Fast Pair’i destekliyor.

Daha fazlasını bilmek ister misiniz?

Daha fazla bilgi için Android geliştiricileri için blog yayınına bakın.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments