AndroidGenelTeknolojiTelefon

Google Fast Pair Nedir ve Nasıl Çalışır?

Reklamlar

Google Fast Pair nedir?

Fast Pair, Bluetooth Aksesuarlarını ve Android telefonunuzun konumunu kullanarak Bluetooth aksesuarlarını yakın bir yerde otomatik olarak keşfetmek ve ardından otomatik olarak basit bir dokunuşla bağlanmak için yeni bir yaklaşımdır. Hatta bağlandığınız ürünün bir resmini bile gösterir – tıpkı AirPods gibi.

Google Fast Pair nasıl çalışır?

Android cihazınızın yakınında Hızlı Eşleme özellikli bir cihaz seçtiğinizde, telefon, Google’ın sunucularında cihaz ürün resmini, adını ve tamamlayıcı uygulamasını (varsa) sunacaktır. Ardından, bağlantıya bastığınızda, eşleştirmenin başarılı olduğunu belirten bir onay görürsünüz. Android ayrıca aksesuarın tamamlayıcı uygulamasını indirmeyi de teklif edecektir. Bu, Bluetooth ayarlarıyla uğraşmak zorunda kalmadan yapılır.

Gerçek eşleştirme işlemi hala “klasik Bluetooth” kullanıyor, dolayısıyla gelişmiş bağlantı güvenilirliği yok. Ve Google Fast Pair‘in geniş çapta kullanılabilir olması için, aksesuar üreticilerinin bunu benimsemeleri gerekiyor. Mevcut tüm Bluetooth cihazlarınız için hemen işe yarayacak bir şey değil. Bir Bluetooth aksesuar üreticisi iseniz ve cihazınız için Fast Pair‘i kullanmak istiyorsanız, Google’a buradan ulaşabilirsiniz.

Google Fast Pair nasıl kullanılır?

İşte süreç, adım adım:

  1. Fast Pair özellikli bir cihazı açın ve eşleştirme moduna getirin.
  2. Cihaza dokunmanızı isteyen bir bildirim alacaksınız.
  3. Bildirime dokunduğunuzda, Android bağlanmak için Bluetooth’u kullanır.
  4. Tamamlayıcı uygulamayı indirmek için bir bağlantı ile bir başarı bildirimi görüntülenecektir.

Hangi cihazlar hızlı çifti destekler?

Android Telefonlar

Başlangıçta, Play Hizmetleri 11.7 çalıştıran ve Marshmallow (Android 6.0) ile uyumlu olan tüm desteklenen Android cihazlar Fast Pair kullanabilir.

Bluetooth cihazları

Lansmanında, Google Pixel Buds, Libratone’un Q Adaptör kulak üstü, Bose QuietComfort 35 II ve Plantronics Voyager 8200 kulaklıkları Fast Pair’i destekliyor.

Daha fazlasını bilmek ister misiniz?

Daha fazla bilgi için Android geliştiricileri için blog yayınına bakın.

0 0 votes
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklamlar bizim için önemli lütfen reklam engelleyicinizi kapatır mısınız?