Android UygulamalarGeneliOS UygulamalarNasıl Yapılır?Uygulamalar

WhatsApp’ta Ürün Kataloğu Nasıl Oluşturulur?

Reklamlar

Bu, WhatsApp’ta ürün kataloğu nasıl oluşturulur bunu açıklayan hızlı bir derstir. Bu yılın F8 etkinliği olan Facebook, WhatsApp Business‘ta “Ürün Katalogları” özelliğini tanıtacağını açıkladı.

Şimdi, nihayet Türkiye, Hindistan, ABD, Brezilya, İngiltere vb. Gibi birkaç ülkeye ulaştı ve WhatsApp Business kullanıcısıysanız, bir ürün kataloğu oluşturmaya başlayabilir ve profilinizde sergileyebilir, potansiyel müşterileri çekebilir ve onları satın aldıkları için sizinle iletişime geçmelerini sağlayın. Kataloğunuza eklediğiniz ürünler bir URL’ye, bir başlığa, açıklamaya, fiyata ve ürün resmine sahip olabilir.

WhatsApp’ın yeni “Kataloglar” özelliği, küçük mağazalar ve işletmeler için mobil bir mağazadan başka bir şey değildir. Sadece işletme sahibinin profiline göz atarak, insanlar artık satın almak istediklerini bulabilirler. Bu daha önce yorucu bir işti çünkü bir mağaza sahibi olarak, mağazamızla ilgilenen tek tek ya da birden fazla alıcıya tek tek ürün görüntüleri ve ayrıntıları göndermek zorundaydınız. Artık insanlar profilinizde bulunan ürünlere göz atabilir ve bir sipariş verebilir ve hatta çevrim içi mağazanıza yönlendirebilirsiniz.

WhatsApp’ta Ürün Kataloğu Nasıl Oluşturulur?

WhatsApp’ın bu “Katalog” özelliği çok faydalı olacak ve bu katalogları oluşturmak da çok kolay. Ürün katalogları, hikayeler/durumlar oluşturduğunuz şekilde oluşturabilirsiniz. Bir ürün kataloğu oluşturmak için profilinizde görüntülenecek ürün resimlerine, kısa bir açıklamaya ve bağlantıya ihtiyacınız vardır.

WhatsApp'ta Ürün Kataloğu Nasıl Oluşturulur?
WhatsApp’ta Ürün Kataloğu Nasıl Oluşturulur?

İş ayarları” ndan kataloglar oluşturabilir ve sonra hepiniz iyisinizdir. İstediğiniz ürünleri ekleyerek orada ilk kataloğunuzu oluşturun. Her ürün için oraya çeşitli detaylar ekleyebilir ve yükleyebilirsiniz. Ürün ayrıntılarına uzun bir açıklama ve URL eklerseniz, önce bunu doğrular. Kataloğa ürün eklemek için bazı kurallar bulunduğundan, onları profilinizde yayınlamadan önce ilk olarak doğrularlar.

Sonuçta, bu Facebook’un WhatsApp’a eklediği çok hoş bir özellik. Şartları ve koşulları da sevdim, bu açıkça yasadışı veya iyi bir şey olan hizmetleri satmanıza veya sergilemenize izin verilmediğinden bahseder. Yani, gerçek bir işiniz ve satmak istediğiniz bazı ürünleriniz varsa, o zaman kataloğunuzu oluşturun ve şimdi müşterilerin kolayca size ulaşmalarını sağlayın.

Aşağıda ki videoyu Türkçe alt yazılı olarak izleyip daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kelimeleri Toparlıyoruz:

Şu anda, bu “Katalog” özelliği, Türkiye, Hindistan, ABD, Brezilya, İngiltere, Meksika, Endonezya ve Almanya’daki WhatsApp Business uygulamasının hem iOS hem de Android sürümünde mevcuttur. Bu bölgelerden herhangi birinde bulunuyorsanız, bu özelliğe başlayabilir ve hoş bir katalog oluşturabilir ve profilinizde ki haklarını gösterebilirsiniz. Satışlarınızı arttırmanıza kesinlikle yardımcı olacak ve müşterilerinin yanı sıra işletme sahiplerinin ürünleri için izleyici kitlesi edinmesi için harika bir seçenek.

Şimdi, WhatsApp ürün kataloğu oluşturma denemesini sağlayın ve bunun hakkında ne düşündüğünü bizlere yorum bölümünde belirt.

2 1 vote
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x