GenelGüvenlikYazılım

USB Bellekler için En İyi 11 Taşınabilir Antivirüs

Reklamlar

USB sürücünüz de kullanabileceğiniz taşınabilir virüsten koruma USB antivirüs yazılımı ister misiniz? USB sürücüler için en iyi taşınabilir USB Antivirüs ya da portable antivirüs programlarının listesini kontrol edin.

Gündelik kullanıcılar, bilgisayarlarını kullanırken, özellikle de internette gezinirken, güvenlik ve gizliliğe büyük önem vermektedir.

Kendinizi her tür tehditten korumak ve verilerinizi ve kimliğinizi korumak için, genellikle en popüler virüsten koruma yazılımlarından bazılarını kullanırsınız. Ancak, bu araçlar sizi yalnızca yerel olarak bilgisayarınızda korur. Size ait olmayan başka bilgisayarlar kullanıyorsanız, bulaşma riskini önlemek için olası tüm önlemleri almalısınız.

USB Bellekler için En İyi 11 Taşınabilir Antivirüs | Portable Antivirüs Programı

USB Bellekler için En İyi 11 Taşınabilir USB Antivirüs

Daha sonra, herhangi bir yazılımı yüklemek zorunda kalmadan istediğiniz yere götürebileceğiniz en iyi USB Bellek Taşınabilir USB Antivirüsü ya da portable antivirüs programı diye adlandırılan uygulamaları göstereceğim.

Bu şekilde, belirli web sitelerini ziyaret ederken veya diğer bilgisayarlara belirli veriler girerken daha emin olabilirsiniz. Virüs ya da kötü amaçlı yazılımın kullanmakta olduğunuz bilgisayarı zaten etkilediğini göz önünde bulundurarak, bir USB flash sürücüden taşınabilir bir virüsten koruma yazılımı çalıştırarak kendinizi daha iyi koruyabilirsiniz, çünkü virüslü bilgisayarda yüklü olan virüsten koruma yazılımı engellenebilir virüs tarafından manipüle edilmeli veya düzgün çalışmamalıdır.

ClamWin Portable

Taşınabilir olarak, harici bir depolama aygıtında rahatlıkla taşınabilen en popüler portable antivirüs ya da taşınabilir virüsten koruma programlarından biri haline gelen taşınabilir bir açık kaynaklı virüsten koruma yazılımı olduğunu iddia edin. Talep Taşınabilir, virüslü olabilecek kötü amaçlı yazılımları tespit etmek için tüm bilgisayarların eksiksiz analizini sağlar.

Ana özelliklerden biri, taşınabilir olarak dahili olarak kullanılan veritabanının, iyi koruma sağlamak için düzenli olarak güncellenmesidir. ClaimWin Portable‘yi denemek istiyorsanız, resmi web sitesindeki bu linkten indirebilir ve bir USB flash sürücüye veya harici sabit sürücüye kaydedebilirsiniz.

ClamWin Taşınabilir Ücretsiz İndir

Emsisoft Emergency Portable Kit

Emsisoft Emergency Kit Portable, her türlü virüs, truva atı, casus yazılım, reklam yazılımı, solucan, arama cihazı, keylogger ve benzeri arama arayışındaki çift tarama ve tarama motoru tarafından ödüllendirildiği için, bir USB sürücüsünde herhangi bir yere götüren başka bir mükemmel taşınabilir antivirüs aracıdır.

Kullanıcı arayüzünün yönetimi kolaydır ve güçlü bir taşınabilir antivirüs olmasına rağmen, tek olumsuz tarafı, diğer birçok alternatiften daha zor bir araç olmasıdır. Emsisoft Emergency Portable Kit‘i ücretsiz olarak indirebilir ve deneyebilirsiniz.

Emsisoft Emergency Portable Kit Ücretsiz İndir

Norton Power Eraser Portable

Norton Power Eraser, harika bir USB Antivirüs arayanlar için bir Norton alternatifidir. Potansiyel olarak istenmeyen programları algılamak ve ortadan kaldırmak için çok agresif ve kullanışlı bir virüs temizleme aracıdır. Bu nedenle, bazı meşru programları kaldırmak için bir tehdit olarak işaretlemeniz olasıdır. Bununla birlikte, her zaman bir analizin sonuçları ile durum böyle olmadığını söylerler.

Norton Power Eraser Portable ile, bilgisayarınızda yüklü olabilecek, potansiyel olarak tehlikeli araçlara veya verilerinizi tehlikeye atan programlara karşı korumak için bir güvenlik aracına sahip olabilirsiniz.

Ancak, bu taşınabilir Norton antivirüs ile işletim sisteminizi tam olarak analiz edebiliriz. Her tür virüs ve kök setini kaldırmak için kullanışlıdır. Norton Power Eraser Portable’ı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Norton Power Eraser Portable Ücretsiz İndir

HijackThis Portable

HijackThis taşınabilir, kullanıcıların bazı kötü amaçlı yazılımlar tarafından değiştirilmiş dosyaları tespit etmelerine yardımcı olan ve bir tehdit oluşturabilecek bir araçtır. Herhangi bir tehdidin size virüs bulaştığını bilmenin bir yolunun, kayıt defterinde veya sistemin diğer dosyalarındaki belirli değişikliklerin tespit edilmesinden kaynaklandığını dikkate alarak HijackThis, kalem sürücülerimizde bulunmaması gereken taşınabilir antivirüslerden biri haline gelir.

Ayrıca, kötü amaçlı yazılımlardan tehlikeli veya zarar görebilecek olanları kaldırmanıza yardımcı olacak güçlü bir uygulama tabanlı kaldırma programı vardır. Ayrıca, Windows ana bilgisayarları ve işlem yöneticisi için bir dosya düzenleyicisi sağlar.

HijackThis Portable Ücretsiz İndir

VIPRE Rescue

Ancak, grafik arayüz yüklemeyi gerektiren herhangi bir programı kullanması neredeyse imkansız, son derece virüslü bir bilgisayarla karşı karşıya kalırsanız, VIPRE Rescue mükemmel bir çözümdür. Windows’u Güvenli Modda başlattıktan sonra kullanılabilir ve doğrudan komut satırından çalışır.

Tek yapmanız gereken, programı istediğiniz taşınabilir ünitede açın ve “VipreRescueScanner.exe” dosyasını çalıştırın; böylece taramayı otomatik olarak başlatmaya başlar. Windows sistem sembolünü kendiniz de açabilir ve yapmak istediğiniz taramanın türünü tanımlamak için bazı komutlarını kullanabilirsiniz.

VIPRE Rescue Ücretsiz İndir

NoBot Portable

NoBot, herhangi bir Windows sistemini tehlikeye atabilecek her türlü kötü amaçlı yazılım ve casus yazılımı algılamak için tasarlanmış başka bir taşınabilir virüsten koruma yazılımıdır. Taşınabilir bir virüsten koruma yazılımı olarak NoBot’u istediğimiz her yerde, herhangi bir USB sürücüye götürebilirsiniz, ancak kaydettiğiniz yerden elle çalıştırmak zorunda kalacaksınız. Sistemin başlangıcından beri sizi gerçek zamanlı olarak korumadığı için taşınabilir antivirüs kullanmanın dezavantajlarından biridir.

Nobot portable, cebinizi çizmeniz gereken ve size bazı gelişmiş güvenlik özellikleri sağlayan ücretsiz bir sürüm ve Premium sürüm sunar.

NoBot Portable Ücretsiz İndir

Kaspersky TDSSKiller Portable

Rus güvenlik şirketi Kaspersky, güvenlik araçları geliştirme konusunda en prestijli şirketlerden biri. Bunların arasında, kurulumuna ihtiyaç duymadan güvenliğinizi korumak için herhangi bir bilgisayara götürebileceğiniz taşınabilir bir antivirüs olan Kaspersky TDSSKiller‘i taşınabiliri geliştirdi.

Sistemdeki kötü amaçlı yazılımların varlığını gizleyen programlar olan rootkit tehditlerinden kurtulmak için ideal bir araç. Bu rootkitler, bilgisayarda barındırılan kötü amaçlı yazılımları gizlemek için Windows API işlevlerini engelleyebilir.

Kaspersky TDSSKiller Portable Ücretsiz İndir

McAfee Stinger Portable

Kaspersky hakkında konuşmadan önce, McAfee hiç kuşkusuz, hangi bilgi güvenliğine ilişkin olarak önde gelen şirketlerden biriydi. Bu nedenle, nasıl olabilirdi, McAfee tarafından sunulan taşınabilir bir virüsten koruma yazılımını dahil etmeyi durduramadım. Herhangi bir bilgisayara götürebileceğiniz ve yüklemeden çalıştırabileceğiniz taşınabilir bir virüsten koruma yazılımı olan McAfee Stinger‘i kastediyorum.

Taşınabilir McAfee Stinger Portable, yeni tehdit ve değişkenleri tespit edebilmek için periyodik olarak güncellenmektedir. Tabii ki, yürütebilmek için yönetici izinleriyle çalıştırmanız gerekir. İlk önce ekibin tam bir analizini yapabilir ve ardından gerekli temizlik görevlerini yerine getirmek için tekrar çalıştırmanız gerekir.

McAfee Stinger Portable Ücretsiz İndir

Comodo Cleaning Essentials

Comodo Cleaning Essentials, her türlü tarama işlemini gerçekleştirebileceğiniz heyecan verici bir çözümdür. Örneğin, şüpheli süreçleri tespit etmek ve durdurmak, sisteminizin derinliklerine gömülebilecek kötü amaçlı yazılımları, rootkit’leri, gizli dosyaları veya kötü amaçlı yazılımları veya hatalı kayıt defterini ortadan kaldırabilir.

Ayrıca, buluttaki sistemlerin analizine adanmış birkaç araç içerir, sistem yöneticileri için istatistikler ve grafikler sunar ve bilgisayarı başlatırken yüklenen uygulamaları ve öğeleri analiz eden akıllı bir tarayıcıya sahiptir. Hepsi basit bir arayüze sahip ve herhangi bir USB’ye götürebileceğiniz bir programda.

Comodo Cleaning Essentials Ücretsiz İndir

Spybot Search & Destroy Portable

Spybot Seach & Destroy Portable, adından da anlaşılacağı gibi, her şeyden önce her türlü casus yazılım, casus yazılım veya Spybot türünü algılamak ve ortadan kaldırmak için tasarlanmış bir araçtır. Bu araç ile kurbanlarının verilerini üçüncü şahıslara satmalarını sağlamaya çalışan kötü amaçlı yazılımlar kaldırılmalıdır.

İşlemi basittir, sadece çalıştırın, analiz etmek istediğiniz dosyayı seçmeniz gerekir, ancak aynı zamanda tüm sistemi taramanıza ve Spybot Search & Destroy portable’un gerçekleştireceği analizin birçok detayını yapılandırmanıza izin verir. bilgisayarınızda.

Spybot Search & Destroy Portable Ücretsiz İndir

HitmanPro

HitmanPro, ana antivirüsünü tamamlayan ikinci bir fikre sahip olmak için kendisini alternatif olarak satıyor. Buluta dayanmaktadır, bu, tüm taramalarında, Bitdefender veya Kaspersky Lab gibi sektördeki lider şirketlerin güncellenmiş veritabanlarına bağlandığı anlamına gelir.

Ayrıca, bilgisayarı başlatırken yüklemek ve bir sistem arızası veya fidye yazılımı nedeniyle doğru şekilde başlamayan ekipmanı onarmak için USB üzerine takılmış olan HitmanPro Kickstart adlı ilginç bir ek modüle sahiptir.

HitmanPro Ücretsiz İndir

Başka bir taşınabilir antivirüs kullanıyor musunuz? Bize yorum bölümünde bildirin.

2.5 2 votes
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x