GenelWebmasterWordPress

WordPress “RSS Hatası: A feed could not…” Çözümü

Reklamlar

WordPress kurulu bazı blog ya da web sitelerin ” Başlangıç ” sayfası altında WordPress Blog rss başlığının altında RSS Hatası: A feed could not… yani şöyle bir ibare olur;

RSS Hatası: A feed could not be found at https://feeds.feedburner.com/wordpress-tr. A feed with an invalid mime type may fall victim to this error, or SimplePie was unable to auto-discover it.. Use force_feed() if you are certain this URL is a real feed.”

WordPress “RSS Hatası: A feed could not…” Hatası Neden Oluşur

Bu hatayı wordpress panelinde şu şekilde görebilirsiniz. Bu hatanın ya da uyarının çıkma sebebi ise WordPress Türkiye’nin alan adının değişmesinden kaynaklanmaktadır.

Herhangi bir güvenlik açığı ya da web sitenizin, blogunuzun arama motorlarında erişiminde bir sorun teşkil etmemektedir.

Eğer güncel olarak bilgi almak istiyor, WordPress Türkiye‘de oluşan güncellemelerden ya da farklı türde haberlerden haberdar olmak istiyorsanız aktif etmenizde yarar var.

WordPress “RSS Hatası A feed could not…” Çözümü
WordPress “RSS Hatası A feed could not…” Çözümü

WordPress “RSS Hatası: A feed could not…” Çözümü

Bu sorunu düzeltmek için yapmanız gereken WordPress Blog ibaresinin en sağında bulunan, farenin imlecini getirdiğinizde görünen Yapılandır butonuna basınız.

Bu işlemi yaptıktan sonra karşınıza şöyle bir sayfa açılacaktır aynı pencere altında.

WordPress RSS Hata Düzeltmesi Nasıl Yapılır
WordPress RSS Hata Düzeltmesi Nasıl Yapılır

Burada RSS beslemesinin URL adresi kısmında https://feeds.feedburner.com/wordpress-tr yazar siz bu kısmı https://feeds.feedburner.com/wp-turkiye değiştirmelisiniz.
Bu şekilde güncellediğiniz de gönder butonu basmanız yeterli olacaktır. Bu işlemi tamamladıktan sonra şöyle bir sayfa karşınıza çıkacaktır.

WordPress RSS Hatası Nasıl Düzeltilir
WordPress RSS Hatası Nasıl Düzeltilir

Bu sayfayı görüyor iseniz tüm işlemleri doğru yaptık demektir. Görünen o ki WordPress Türkiye Blogu ‘nda pek bir gelişme olmamış. Belki yakın bir zamanda eski canlılığını tekrar yakalar.

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

interbilgi 2024 sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin