AndroidGenelTelefon

Xiaomi’de “SIM kartınız aktif değil” sorunu nasıl çözülür?

Reklamlar

Xiaomi sim kart aktif değil sorunu sık yaşanan sorunlar arsındadır. Peki Xiaomi sim kart etkinleştirme sorunu nasıl çözülür?

Bu, Xiaomi akıllı telefon sahiplerinin SIM kartlarını etkinleştirememesi durumunda oldukça sık görülür. Üretici, Mi Hesabı üzerinden etkinleştirmenin akıllı telefonun güvenliğini arttırdığını iddia ediyor.

Ancak, kullanıcılar bazen soruna neden olabilecek hatalar yaparlar. Mi hesaplarını e-posta ile kaydettiğinizde yanlış telefon numaraları yazabilir veya onları kaçırabilirsiniz. Sorun, yüklü ürün yazılımındaki hatalarda, yanlış telefon numarası tanımlamasında veya özel ROM’larda çalışan cihaz arızalarında ortaya çıkabilir. Her durumda, bir kullanıcı ya “SIM kartınız etkin değil” ya da “SIM kartı etkinleştirirken hata” mesajı alıyor.

Xiaomi’de SIM kart nasıl aktif edilir?

Sorunun nedenini bulmak oldukça zor. Ancak, onarımı kolaydır. Bunu çözmek için burada üç yöntem öneririz. Hepsi bir cihaz için güvenlidir. Ayrıca, bunların sizin için çalışacak olma olasılığı yüksektir.

Xiaomi'de "SIM kartınız aktif değil" sorunu nasıl çözülür?

Yöntem 1: Resmi web sitesinde SIM kartı aktif hale getirin Xiaomi

Bu, sorunun nedeni bir Mi hesabına kaydolurken yapılan bir hata ise basit ve etkili bir yöntemdir. Bu yöntemi kullanmak için;

https://account.xiaomi.com/pass/serviceLogin?callback=https%3A%2F%2Faccount.xiaomi.com%2Fsts%3Fsign%3DZvAtJIzsDsFe60LdaPa76nNNP58%253D%26followup%3Dhttps%253A%252F%252Faccount.xiaomi.com%252Fpass%252Fauth%252Fsecurity%252Fhome%26sid%3Dpassport&sid=passport

adresindeki Xiaomi resmi web sitesine girmeli ve kullanıcı adı ve şifresini giriniz.

Ardından “Güvenlik” sekmesini açın ve telefon numarasını girin (doğru olup olmadığını kontrol edin).

Tek yapmanız gereken “Düzenle” ye dokunmak ve telefonda bir mesaj beklemek. Bu mesaj siteye girmesi gereken bir kod içerecektir. Bazen bu işlemler Xiaomi sim kart etkinleştirmek için yeterlidir.

Yöntem 2: Numarayı El ile Girin

Bu yöntem, sorun kimlik doğrulama hatasından kaynaklanıyorsa işe yarayabilir. SIM kartın aktif olduğunu belirten bir hata mesajı alırsanız, ona basın. Hatayla ilgili bir SMS mesajı göreceksiniz. Ardından, telefon numarasının girildiği pencere açılana kadar 3 veya 4 defa tekrar düğmesine basmanız gerekir. Telefon numaranızı giriniz. Umarım Xiaomi SIM kartı aktifleştirme sorunu çözülecektir.

Yöntem 3. Bir Mobil Sevis Sağlayıcı Aracılığıyla Etkinleştirme

Normalde, bir SIM kart başka bir ülkeye sistem mesajı gönderilerek etkinleştirilir. Bu tür bir mesaj genellikle mobil şebeke sağlayıcıları tarafından engellenir. Bu nedenle, bu yöntemle sorunu çözmeye çalışmadan önce, bu hizmetin telefonda olup olmadığını öğrenmek için çağrı sağlayıcısından daha iyi bir teknik destek hizmeti almalısınız. Başka bir nokta. Hesabınızda yeterli bütçe olmalıdır (bu hizmet ücretsiz değildir).

Ya hiçbir şey işe yaramazsa?

Xiaomi sim kart etkinleştirme sorunu çözüm yöntemlerimizden birini uygulayarak sorundan kurtulma şansınız yoksa, Xiaomi telefonunuzda güncelleme olup olmadığını kontrol etmenizi öneririz. Kullandığınız sürümün, sonraki sürümlerde başarıyla düzeltilen hatalar içermesi olasıdır. Bu durumda, ürün bilginizi güncellemelisiniz. Bu işe yaramazsa, mobil sağlayıcınızdan yardım almayı deneyin veya servis merkezini arayın.

3 2 votes
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x