Sizi koruyan Chrome eklentisi: Ugly Mail

0
231152
Sizi koruyan Chrome eklentisi: Ugly Mail

Ugly Mail isimli Chrome eklentisi, sizi büyük bir tuzaktan korumak için hazır!

Son zamanlarda Türkiye ve dünya genelinde birden çok kötü amaçlı mail gönderilmekte gerçi bu yeni bir şey değil ama son zamanlarda bu durum çok yoğun bir şekilde devam etmektedir.

Sizi koruyan Chrome eklentisi: Ugly Mail

Kötü niyetli kişilerin, kurbanlarının dijital izlerini takip etmek için kullandıkları yöntemlerden birinin adı da Tracking Pixel. Bir e-posta ile gönderilebilen bu sinsi tuzak sayesinde, kullanıcının konumu, bilgisayarının detayları, IP numarası gibi bilgileri kolayca görmek mümkün.

Tracking Pixel Mail Tuzağından Nasıl Korunur?

Bir Chrome eklentisi sayesinde Tracking Pixel adlı bu tuzaktan haberdar olmak ve tuzağa düşmemek mümkün. Eklentinin adı Ugly Mail!

Ugly Mail nasıl çalıştırılır?

Bu sorunun yanıtı çok basit ihtiyacımız olan sadece bir web tarayıcısı ve tabiki bir mail. Tüm bunları temin ettikten sonra yapılması gereken işlemler şu şekilde olacak;

Ugly Mail isimli eklentiyi Google Play mağazası üzerinden Chrome web tarayıcısına ekliyoruz, eklentiyi kurduğumuz zaman web tarayıcımıza sonrasında kalan işlemleri Ugly Mail eklentisi yapmakta. Eklenti Gmail kutunuza gelen tracking pixel tuzağı e-postalar için eklenti sizi uyarıyor. Ardından e-postayı açıp açmamak artık sizin kararınız.

Ugly Mail adlı eklenti şimdilik sadece Chrome ve Gmail üzerinde çalışıyor. Diğer web tarayıcıları ve mail servisleri için henüz kullanımda değil.

Eklentiye bu link üzerinden ulaşabilirsiniz.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments