GenelGoogleWebmaster

Chrome’da “Rats! webGL Hit A Snag” Onarma

Reklamlar

Google Chrome, dünyanın en geniş tarayıcı gözetleme platformlarından biridir. Hemen hemen her kullanıcı, günlük gezinme amacıyla Google Chrome‘u kullanıyor. Son zamanlarda, göz atma sırasında Google Chrome’da bazı ciddi hatalar gördük. Bu yüzden bu konuyla ilgili kısa bir yazı yazmaya karar verdik ve “Rats! webgl hit a snag

Chrome’da “Rats! webGL Hit A Snag” Onarma

Rats! webgl hit a snag: Pekala, Chrome tarayıcısında gezinirken, bazı uzantıları, flash oynatıcılar, istenmeyen reklamlar, istenmeyen arama motoru eklentileri ve yalnızca görevimizi mahvetmekle kalmayan, aynı zamanda sınırlı zamanımızı boşa harcayan çok daha fazla rahatsız edici şeyler göreceğiz. Ancak, tüm bu tür sorunlar nedeniyle, Google Chrome’un çubuğunda Rats! webgl hit a snag olarak hata belirir.

Normal olarak, bu mesajı Google Chrome’ da ki hata çubuğuna alırsınız. Yani bunların hepsi neyle alakalı? Size bundan bahsetmeden önce, WebGL hakkında biraz bilgi sahibi olalım.

WebGL nedir?

WebGL, “Web Grafik Kitaplığı” anlamına gelir. Ve basit bir tanımla; WebGL, bir Web tarayıcısına üç boyutlu (3D) veya iki boyutlu (2D) grafikleri oluşturmak ve temsil etmek için bir API aracıdır. Yine WebGL, tarayıcınızın tarama deneyiminizi artıracak bir 2B ve 3B ortam geliştirmesine izin veren bir programlama arabiriminden başka bir şey değildir. Web tarayıcılarını farklı tarayıcı ortamlarında geliştirirken Web geliştiricilerinin eklentilerin kullanımını önlemesine yardımcı olur.

Her neyse, şimdi ne yapıyor? Sıçanlar! webGL bir takılmaya yol açtı ”anlamına mı geliyor? Eh, Bu hata sadece “Ekran Kartı WebGL Desteklemiyor” anlamına gelir, ya da siyah tepkisiz bir ekran alırsanız WebGL gerekli.

Rats! WebGL Hit a Snag Chrome’da, Neden Olur?

Bu hatalar son zamanlarda meydana geldi ve hata “Rats! WebGL Hit a Snag“, Chrome’un akıllı telefonlarından ve bilgisayarlarından daha önce gerçekleşen bir “kancaya” çarptı, ancak bu hatayı Windows’ta da aldığımızı onaylayabiliriz. Viral bir köpek gibi yayılmadan önce, sorunu çözmek için tam bir ilaç yazdık.

Rats! WebGL Hit a Snag Hatası Nasıl Onarılır?

Bu hata en kısa sürede düzeltilmelidir. Aksi takdirde, önemli tarayıcı işaretlerini, veri önbelleğini veya Chrome tarayıcınızdan çerezleri kaybedebilirsiniz.

Yöntem #1: “Rats WebGL hit a Snag” – Hata

Sorunu giderebilir ve WebGL’yi Chrome ayarlarından devre dışı bırakarak sayfa oluşturma sorunlarınızı çözebilirsiniz.

Adım 1: Öncelikle Chrome adres çubuğuna “chrome://flags/” yazarak bu sayfaya gidelim.

NOT: Dikkatli Kullanın!

Adım 2: Şimdi,açılan sayfada  WebGL 2.0’ı arayın ve Devre Dışı Bırak’ı seçin.

Adım 3: Devre Dışı Bırakıldıktan Sonra, Chrome Tarayıcınızı yeniden başlatın.

Yöntem #2: Donanım Hızlandırılmış Grafiklerini Devre Dışı Bırakarak WebGL’yi Düzeltme

Adım 1: Chrome Tarayıcınızı açın> Ayarlar’a gidin> En altta “Gelişmiş” i tıklayın.

Adım 2: Şimdi, “Var olduğunda donanım hızlandırmayı kullan (use hardware acceleration when available)

Adım 3: İşaretleyin veya devre dışı bırakın ve hızlı bir şekilde Tarayıcınızı yeniden başlatın.

Yöntem #3: “Rats! WebGL hits a snag” Chrome GPU ya mı takılıyor?

Adım 1: Chrome adres çubuğuna ” Chrome://GPU” yazarak bu alana geçelim.

Adım 2: Açılan pencerede varsa birçok hata bulacaksınız ama WebGL devre dışı bırakma hatası var.

Adım 3: Sorunu bulun ve tekrar Chrome tarayıcınızı yeniden başlatın.

Kullanıcılar bu sorun ile nasıl karşılaşıyor diye soracak olursanız Github üzerinde biri bu sorun ile karşılaşmış ve bilgi alışverişinde bulunulmuş. Rats! WebGL hits a snag bu bağlantıdan ilgili konuşmayı okuyabilirsiniz.

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

interbilgi 2024 sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et