FirefoxGenelWebmaster

Firefox’da Gizli Pencere Nasıl Kullanıma Kapatılır?

Reklamlar

Bu eğitici, Firefox Grup ilkesi’ni kullanarak Firefox’da gizli pencere nasıl kullanıma kapatılır yani özel göz atmayı nasıl devre dışı bırakacağını açıklar.

Diğer modern tarayıcılarda olduğu gibi, Firefox’ta özel mod veya gizli moda kolayca erişebiliriz. Tek yapmamız gereken menü simgesini kullanmak ve “ Yeni Özel Pencere ” yi seçmek veya “ Ctrl + Shift + P ” kısayol tuşlarına basmak. Geçici olarak bu özelliği devre dışı bırakmak istiyorsanız, özellikle bilgisayarınızda başka biri Firefox tarayıcısını kullanıyorsa ve özel modunu kullanmasını istemiyorsanız, basit bir numara size yardımcı olacaktır.

Firefox’da Gizli Pencere Nasıl Kullanıma Kapatılır?

Firefox’ta özel mod göz atmayı devre dışı bırakmak için, Windows Grup İlkesi özelliğini kullanabilirsiniz. Grup İlkesi, farklı ayarların özelleştirilebileceği bir Firefox klasörü sağlar. Firefox’ta özel modu devre dışı bırakmak, böyle bir ayardır. Adım adım talimatlarla bunu yaparken size yardımcı olacağım.

Özel pencere seçeneğinin Firefox web tarayıcınızın ayarlar kısmından görebilirsiniz.Ancak daha sonra, bu seçenek Grup İlkesi’nin yardımıyla kaldırılacak. Değişim tamamen size bağlı olan geçici veya kalıcıdır. İsterseniz, istediğiniz zaman aynı Grup İlkesi’ni kullanarak Firefox’ta özel modu geri getirebilirsiniz.

Grup İlkesi Kullanılarak Firefox’ta Özel Tarama Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

1. Adım: Her şeyden önce, Firefox için Grup İlkesi desteğini eklemeniz gerekir. Grup İlkesi desteği eklendikten sonra, Firefox klasörü ve ayarları Grup İlkesi penceresi altında eklenir. Ayrıca, Grup İlkesi’nin Windows’un Ana sürümlerinde bulunmadığını, ancak üçüncü taraf bir araç kullanarak Grup İlkesi’ni yükleyebileceğinizi unutmayın.

Adım 2: “ Windowslogokey + R “ ile Çalıştır kutusunu açın. Bundan sonra, Çalıştır kutusu metin alanına gpedit.msc yazın ve Enter tuşuna basın.

Bu Windows Grup Politikası’nı açacaktır.

Adım 3: Şimdi Grup İlkesi’nde Firefox klasörüne gidin. Bunu yapmak için önce Computer Configuration → then expand the Administrative Templates → Mozilla folder → and finally Firefox folder .

Adım 4: Firefox klasörü seçildiğinde, sağ tarafta birçok seçenek görünür. Burada, “ Özel Göz Atmayı Devre Dışı Bırak ” seçeneğini bulup çift tıklayın. Ayrı bir pencere açılacaktır.

Adım 5: “ Etkin ” seçeneğini seçmeniz ve ardından yeni ayarı uygulamanız ve kaydetmeniz gerekir.

Şimdi Firefox tarayıcısını başlatın ve Menü’de bulunan kısayol tuşunu veya seçeneği kullanarak özel modu açmaya çalışın. Özel mod devre dışı olduğundan bunu yapamayacağınızı göreceksiniz.

Firefox’ta özel modu tekrar etkinleştirmek için, yukarıdaki adımları kullanın ve ardından “ Yapılandırılmamış ” seçeneğini ayarlayın ve bu ayarı kaydedin.

Sonuç:

Grup İlkesi desteği, Firefox için pek çok kullanışlı ayar ile geldi ve özel göz atmayı devre dışı bırakmak en sevdiğim ayarlardan biri. Tüm adımlar son derece basit. Yapmanız gereken tek şey, Firefox için Grup İlkesi desteğini dikkatlice eklemektir (1. adımda) ve Firefox’ta özel modu etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak çok daha kolay olacaktır.

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

interbilgi 2024 sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et