AndroidGenelInstagramiOSNasıl Yapılır?Sosyal Medya

instagram Karanlık Mod Nasıl Açılır?

Reklamlar

Arkadaşını karanlık bir tema ile Instagram kullandığını fark ettin mi? Peki instagram karanlık mod nasıl açılır bilmek mi istiyorsun? Ancak Instagram uygulamanız aynı eski arayüz ve renkte görünüyor. Sosyal medya platformunun bu son güncellemesi, karanlık mod nedeniyle yutturmaca oldu.

Uygulamayı güncelledikten sonra, hem Android hem de iOS cihazlarda Instagram karanlık modda olacaksınız. Karanlık Tema uzun süredir sanal kentin konuşmasıdır, bu popüler uygulamaların trendi takip ettiği belliydi.

instagram Karanlık Mod Nasıl Açılır?

İnstagram karanlık modda bir yıldan fazla bir süredir beklenmektedir. Sonunda, karanlık temaları desteklemesi koşuluyla akıllı telefonlarınız için uygulamadaki karanlık modu görebilirsiniz. Otomatik güncellemeyi Açık konumuna getirdiyseniz, uygulamayı açtığınızda instagram’da karanlık modu göreceksiniz.

instagram Karanlık Mod Nasıl Açılır?
instagram Karanlık Mod Nasıl Açılır?

Android için instagram’da Karanlık Mod Nasıl Açılır?

Uygulamanız güncel değilse, Android cihazlarda İnstagram’da karanlık modun nasıl açılacağına hızlıca bakalım.

1. Adım: Google Play Store’u açın.
2. Adım: ‘Uygulamalarım ve Oyunlar’a gitmek için yan paneli kaydırın.
3. Adım: İnstagram’ı seçip Güncelle’yi tıklayın.
4. Adım: Telefonunuzda çalışan karanlık bir temanız varsa, İnstagram’da ki karanlık modu da doğrudan göreceksiniz.

Yoksa telefon ayarlarında koyu temayı araman gerekecek. Tüm telefonlar için farklı olduğunu unutmayın. İçlerinde Android 10 yüklü olan telefon, Ekran> Tema> Karanlıkta etkinleştirilmiş olacaktır.

Diğer telefonlar için, Android 9’da çalışan, aynı zamanda ilgili ayarlara göre çalışmasını sağlayabilir.

Bir MI veya Samsung telefonu seçerseniz, telefondaki koyu temayı kullanmak mümkündür. Ayrıca, İnstagram uygulamasını karanlık moda değiştirir.

iOS için instagram’da ki Karanlık Mod Nasıl Açılır?

iOS kullanıcıları için asıl soru ios için karanlık mod nasıl açılır? Şimdi, iOS’ta instagram’da karanlık modu nasıl açacağımızı tartışalım.

En son sürüm 13.1.2 olan iOS cihazlarını kullanıyorsanız, karanlık temayı tercih edebilirsiniz.

iOS cihazında instagram dark mode etkinleştirmek için, adımları izleyin.

Adım 1: App Store’a git.
Adım 2: Listeden Instagram’ı seçin ve güncellemeyi tıklayın.

Cihazınız için Karanlık Modu açmanız gerektiğini unutmayın. Ayarlar> Ekran ve Parlaklık> Koyu tema seçeneğine gidebilirsiniz.

Şimdi besleme modunda ilerleyerek çıkan ayarlardan gece modunu açın, bu gözlerinize rahatlatıcı görünüyor. Instagram uygulamanızı tazelemek için karanlık modda Ana Sayfa, Profil ve Keşfi inceleyin.

instagram Karanlık Modu Nasıl Kapatabilirim?

Açıkçası, bunu yapmak çoğu insanın yaptığından daha kolaydır. Instagram’daki yeni değişikliği kabul etmeyen kullanıcılardan biriyseniz, o zaman çözüm sizin için orada. Panik yapmayın, Instagram uygulamanızın ayarlarında hiçbir şey bulamazsınız. Artık İnstagram’da Karanlık Modu kapatabileceğinizin farkında değilsiniz.

İnstagram uygulamasındaki Ayarlar’dan yardım alamazsın. Çünkü Karanlık Mod yalnızca uygulamanıza uygulanır, çünkü telefonunuzda karanlık bir tema kullanırsınız. Bir Android veya iOS cihazı olsun, sisteminizin İnstagram’dan kaldırılması için karanlık modu kaldırmanız gerekir.

Sonuç:

Android ve iOS cihazlarınızdaki İnstagram ve karanlık mod özelliklerinden en son güncelleme ile, uygulamadaki karanlık modun keyfini çıkarabilirsiniz. Bunun tüm telefonlar için geçerli olmadığını ancak Android 10 ve iOS 13 cihazlarında geçerli olduğunu unutmayın. Android 9’a sahip telefonlardan bazıları karanlık modda Instagram’a sahip olabilir.

Lütfen görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

5 1 vote
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
EVİSSA
EVİSSA
3 yıl önce

aradan ne kadar uzun bi süre geçmiş ve ben bilmiyordum. karanlık mod çok güzel oldu bana göre daha az göz yoruluyor sanki tabi kişiden kişiye farklılık gösterebilir yani. teşekkürler yazınızla bizleri bilgilendirdiğiniz için

Başa dön tuşu
1
0
Would love your thoughts, please comment.x