AndroidGeneliOSYazılım

iOS veya Android Beta Programına Nasıl Kaydolunur?

Reklamlar

Android ve iOS için Beta programı, hala test aşamasında olan işletim sistemi sürümleridir. Peki beta programına kayıt olma işlemi nasıl yapılır?

İsteyen tüm ios ve android kullanıcılarının kesin cihazlarına indirip kurması ve beta yazılımına kayıt olması ücretsizdir.

Kamuoyuna herkese açıklanmadan önce ne olacağına bir göz atmak için Android beta ve iOS beta’yı yükleyebilirsiniz. Apple veya Google’ın yaklaşmakta olan bir sistem güncellemesinde yeni bir özellik yayınladığını duyduğunuzda, beta yazılımıyla hemen hemen her zaman aynı özelliği elde edebilirsiniz.

Ancak, işletim sistemlerinin tam olarak gelişmemiş olduğunu bilmek önemlidir. Bunun yerine ön yayınlar, yani hala üzerinde çalıştıkları, böceklerin hala ezildiği ve özellikleri hala ütülendiği anlamına gelir. Aslında, beta sürümünde bazı sürümleri kullanarak son sürüme asla ulaşamayacaksınız.

iOS veya Android Beta Programına Nasıl Kaydolunur?

Ayrıca, telefonunuzu veya tabletinizi kullanma şeklinizi etkileyen aksaklıklarla ve hatalarla ve hatta sistem genelinde karşılaşılan sorunlarla karşılaşmak yaygındır. Örneğin, beta sürümün erken olması normal uygulamalarınızın çökmesine veya arama kalitesi, internet taraması, video akışı vb. İle karışmasına neden olabilir.

iOS veya Android Beta Yazılımına Nasıl Kaydolunur? | Beta Programına Kayıt Olma
iOS veya Android Beta Yazılımına Nasıl Kaydolunur? | Beta Programına Kayıt Olma

Bununla birlikte, yazılım geliştiricilere, ürünü geliştirmelerine yardımcı olacak hataları bildirmek isterseniz, o zaman iOS veya Android beta yazılımını kullanmak arabanızın tam ortasında olabilir. Bunları tespit etmelerine ve diğer herkesin kullanması için düzelttiğiniz bir kamuoyunu serbest bırakmalarına yardımcı olabilirsiniz.

Bu riskleri almak istediğinizden eminseniz, bu platformlar için beta işletim sistemine kaydolmak gerçekten kolaydır. Programlara nasıl kaydolacağınıza ve ardından beta yazılımını cihazınıza nasıl kuracağınıza bir göz atalım.

Beta Programına Nasıl Kayıt Olunur?

Android veya iOS beta programına kaydolmak daha kolay olamazdı. Telefonunuzda veya tabletinizde kullandığınız hesapla giriş yapın ve program şartlarını kabul edin.

Android Beta Programına Kayıt Olma

Adım 1 : Google’ın Android Beta Programı sayfasını ziyaret edin .

Adım 2 : Bu düğmeyi görürseniz Sign in (Giriş) yap, daha önce oturum açtıysanız Opt in (Katıl) seçeneğini belirleyin.

Uygun cihaz bulunmadığına dair bir bildirim görürseniz, doğru e-posta hesabına giriş yaptığınızı kontrol edin. Aynı zamanda uyumlu bir Android cihazında oturum açmış olması gerekir. Bununla birlikte, hangi cihazların Android yazılımı beta kullanabileceğini görün.

Adım 3 : Hizmet şartlarını kabul etmek gibi diğer ekran talimatlarını izleyin.

iOS Beta Programına Kayıt Olma

Adım 1 : Apple Beta Yazılım Programı sayfasını ziyaret edin.

Adım 2 : Apple hesabınıza giriş yapmak için Giriş yap’ı seçin.

Bu hesabın, iPhone, iPad veya iPod touch’ınıza giriş yapmış olduğunuzdan emin olun.

Adım 3 : Cihazınızdan, Apple’ın web sitesinde bu sayfaya erişin.

Adım 4 : Profili indir seçeneğini seçin ve beta profilini cihazınıza eklemek için adımları izleyin.

Beta İşletim Sistemi Nasıl Kurulur?

Kayıt işlemi tamamen sona erdiğinde, beta yazılımını Android veya iOS cihazınıza yüklemek son derece kolaydır:

İpucu: Bir beta işletim sistemi kurmadan önce cihazınızı yedeklemeniz önerilir. Bir şeyler ters giderse, her zaman yedekten geri yükleyebilirsiniz.

Android için, Ayarlar>Sistem>Gelişmiş>Sistem güncellemesi seçeneğine gidin ve Android beta sürümünü almak için Güncellemeyi denetle seçeneğini seçin.

İOS için, Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme’ye gidin ve iOS’un en yeni beta sürümünü edinmek için İndir ve yükle’yi seçin .

Beta Programından Nasıl Ayrılınır?

Beta yazılımı herkes için eğlenceli olabilir ve uygulama geliştiricileri veya en son teknoloji yazılımına erişmek isteyen diğerleri için yararlı olabilir. Bununla birlikte, beta programları, tanımı gereği, halka açık kullanıma hazır değildir ve sisteminizi, kullanılamaz hale geldiği noktaya kadar çökertebilir.

Herkese açık sürümün beta sürümü otomatik olarak sona erdirmek için gelmesini bekleyebilirsiniz. Bu size son sürümü verecektir ve o ana işletim sistemi sürümü için beta programından çıkarmanızı sağlar. Veya, beta programını istediğiniz zaman manuel olarak bırakabilirsiniz.

Beta yazılımını kaldırdığınızda, mevcut genel sürümü cihazınıza yüklersiniz. Tabii ki, bu aynı zamanda herhangi bir beta özelliği kaldıracak.

Android Beta Programından Nasıl Ayrılınır?

Android cihazınızda beta programında Geri vites seçme kadar kolaydır devre dışı bırak seçeneğini ve ardından beta bırakın dan Android Beta Programı sayfasında.

Beta programına kaydolduğunuz hesapla giriş yapın ve beta yazılımını hızlı bir şekilde geri alabilirsiniz.

iOS Beta Profili Nasıl Kaldırılır?

Beta iOS yazılımının yüklenmesi beta profilini indirerek yapıldı, böylece profili silerek iOS beta programından çıkabilirsiniz.

Gidin Ayarlar>Genel>Profil, yukarıdaki indirilen profili seçin ve dokunun Profili çıkarın.

Sizlerin bu makale hakkında bir görüşü ya da önerisi varsa bize yorum bölümünde bildirebilirsiniz.

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

interbilgi 2024 sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin