android cihazlar için Türkçe Q klavye

Android cihazınızın klavyesini Türkçe’ye çevirebileceğiniz bir uygulama.

Android için Türkçe Q klavye

Android cihazınızın klavyesi F klavye ya da farklı bir klavye ise ve siz alışık olduğunuz Q klavye yi kullanmak istiyorsanız üstelik Türkçe olarak bu uygulama sizin ilacınız olacaktır.
Kullanımı kolay olan Türkçe Q Klavye uygulamasını cihazınıza yükleyerek Android cihazınızın klavyesini Türkçe olarak kullanabiliyorsunuz.

Uygulamayı kuracağınız cihaza indirdikten sonra, Dil ve Giriş ayarlarından “Türkçe Q Klavye” seçeneğini aktif edip varsayılan giriş metodu olarak da Türkçe Q Klavye ‘yi seçmeniz gerekmektedir kullanabilmeniz için.

Uygulama özelliklerinden biraz bahsedersek bazı klavyelerde ” Ü ” harfini bulmak için ” U ” harfine uzun süreli basmanız gerekebiliyordu uygulamada bu can sıkıcı durum ortadan kalkmış görünüyor.
Bazı telefonlarda klavye ekrana sığmıyor ilerleyen sürümlerde bu sorun ortadan kalkacaktır. T9 kodlaması da bulunmamakta, bir diğer husus harfleri kullandığınızda size bildirim verecek titreşim ya da ses bildirimi bulunmamakta bunların dışında kullanımı hoş zarif bir Android uygulamasıdır.

interbilgi indir
İndirmek İçin Tıklayınız

NOT: Telefon üreticilerinin ve Google’ın sağladığı varsayılan klavyeler hariç, cihazınıza kuracağınız her klavye uygulaması için Android işletim sistemi “Bu yöntem, şifreler hariç, kişisel veriler ve kredi kartı numaraları dahil girdiğiniz metinleri toplayabilir…” uyarısını varsayılan olarak verir. Dolayısıyla bunu dikkate almayabilirsiniz.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Kimler Bu Makale Hakkında Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir