GenelGoogle Chrome Web Tarayıcı EklentileriUygulamalar

Google Tone ile URL’leri Sesle Paylaşın!

Reklamlar

Google’dan bulunduğunuz ortamdaki diğer bilgisayarlara, paylaşmak istediğiniz web sayfası bağlantılarını sesle aktaran Google Tone isimli Chrome eklentisi yayınlandı.

Google’ın araştırma blogunda tanıtılan Google Tone isimli Chrome eklentisi ile paylaşmak istediğiniz URL için eklenti bir ton belirliyor ve tek bir tuşa basmanızla birlikte o ton çalınmaya başlıyor.

Google Tone ile URL’leri Sesle Paylaşın!

Google Tone isimli eklentiye sahip yakınınızdaki diğer bilgisayarlar ise duyduğu sesi yeniden URL’ye çeviriyor ve bunu size bildiriyor. Google Tone sayesinde gelen bildirime tıkladığınızda ise paylaşılan sayfaya kolayca gitmiş oluyorsunuz.

Belirtilenlere göre ilk başta sadece eğlence amaçlı geliştirilen Google Tone eklentisini kullanmanın hala oldukça eğlenceli olduğunu söyleyelim. Aynı zaman bir o kadarda ilginç olan Google Tone ile bilgisayarınız adeta bir insan gibi sesleri aktarabilme ve duyabilme becerileri kazanıyor.

Google Tone Nasıl Çalışır?

Google Tone’u kullanmak için Google Hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Ardından URL ile birlikte Google profil adınız ve resminiz bir Google Tone bildiriminde görünür. Tabi uygulama etkinken bilgisayarınızda mikrofon erişimi olmalı aksi durumda çalışmayacaktır. Google Tone URL alışverişinde bulunmak için ise bilgisayarın hoparlörünü kullanmakta.

Ayrıca İşitme mesafesinde bulunan, Google Tone uzantısının yüklü ve AÇIK olduğu tüm bilgisayarlar (telefon veya Hangout uygulaması dahil) Google Tone bildirimini alabilir.

Google Tone ile Neler Gönderilebilir?

Bir web sayfasının URL’sini yani haber öyküleri, resimler, dokümanlar, blog yayınları, ürünler, YouTube videoları, tarifler, hatta arama sonuçları dahil göndermek için Google Tone’u kullanabilirsiniz.

Google Tone eklentisinin daha çok küçük gruplar için paylaşım yapmaya müsait olduğunu kabul ediyor. Ayrıca Google Tone adlı eklentinin Google‘un bir başka hizmeti olan Hangouts üzerinden de çalışabileceği belirtiliyor.

Google Tone eklentisini denemek isteyenler buraya tıklayarak eklentiyi kurabilir.

Şunu belirtelim ki Google Tone‘u yükleyerek, https://www.google.com/intl/tr/policies/ adresinde bulunan Google Hizmet Şartları’nı ve Gizlilik Politikası’nı kabul etmiş olursunuz. Google Tone, Google’ın Gizlilik Politikası’na uygun biçimde anonim kullanıcı verileri toplar.

0 0 votes
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x