AndroidGenelNasıl Yapılır?Telefon

Samsung Telefonun Orijinal Olduğunu Kontrol Etme

Reklamlar

Kuşkusuz, Samsung cep telefonları söz konusu olduğunda en iyi üreticilerden biri. Ancak, her yeni modelle ilgili ileri teknoloji ile birlikte, fiyat etiketi de artıyor. Peki alacağınız Samsung telefonun orijinal olduğunu kontrol etme konusunda bilginiz var mı çünkü insanların aynı özellikleri daha ucuza alıp alamayacaklarını düşünme eğilimi budur.

Samsung Telefonun Orijinal Olduğunu Kontrol Etme

Alıcılar arasındaki farkındalık eksikliği nedeniyle satıcılar, müşterilerini sahte telefonları daha ucuza satarak kandırıyorlar. İnsanlar, bir Samsung telefonunun orijinal olup olmadığını kontrol etmek için kullanabileceklerinin farkında olmalıdır.

İşte bu yazıda Samsung telefonun orijinal olup olmadığını kontrol edeceğiz.

Samsung Telefonlarını Kopyalamak Neden Kolay?

Samsung, Açık Kaynak platformlu Android platformunda geliştirilen cep telefonlarını üretmektedir. Herhangi biri tarafından kullanılabildiğinden, şirketlerin orijinal cihazın sahte üretimini yapmalarını kolaylaştırır.

Bu nedenle, yeni bir Samsung telefon satın almayı planlıyorsanız ve Samsung telefonunun orijinal olup olmadığını nasıl kontrol edeceğinizi bilmiyorsanız, bu makale çok yardımcı olacaktır.

Özgünlüğü kontrol etmek için Samsung IMEI check, Samsung orijinal kontrol kodu vb. gibi temel özellikleri görmek için makaleyi okumaya devam edin.

Samsung IMEI Kontrolü Nasıl Yapılır?

Uluslararası Mobil Ekipman Kimliği olarak bilinen IMEI numarası, her cep telefonuyla ilişkilendirilmiş benzersiz bir tanımlama kodudur ve alacağınız Samsung telefonun orijinal olduğunu kontrol etmenin en kolay yoludur.

Samsung IMEI kontrolünü ve Samsung Orijinal Kontrol Kodunu yapmanın birden fazla yolu vardır:

1. Menüden Samsung Orijinal Onay Kodu.

Bu, çıkarılabilir ve çıkarılabilir pilleri olmayan cep telefonları ve tabletler için Samsung mobil orijinal kontrol kodu için kullanışlıdır. Nasıl kontrol edebileceğimizi görelim:

  1. Telefon Ayarlarına gidin.
  2. Telefon Hakkında ‘yı aramak için Ayarlar penceresini aşağı kaydırın.
  3. Telefon Hakkında penceresi, IMEI kodunu, Model numarasını ve Seri numarasını gösterir.

Bunlar Menüden Samsung orijinal kod kontrolü için atılan adımlardı.

2. Arka Panelden Samsung Orijinal Onay Kodu:

Samsung’un orijinal olup olmadığını kontrol etmenin bir başka kullanışlı yolu, Samsung IMEI kodunu Arka Panelden kontrol etmektir. Bu yöntem, çıkarılamayan bataryaları olan cep telefonlarında ve tabletlerde kullanılabilir.

Kontrol etmek için, IMEI ve Seri numarasını bulmak için telefonun Arka tarafına bakın.

Samsung’un orijinal onay kodunu arayabilmenin son yolu pilin altını kontrol etmektir. Bununla birlikte, bu yöntem yalnızca ayrılabilir pillerle mobil cihazlar için kullanılabilir.

IMEI kontrolü dışında, orijinal Samsung ile sahte Samsung telefonları arasında hangisini farklılaştıracağınızın başka yolları da var.

  1. Orijinal Samsung telefonlar parlak ekran renklerine sahipken, yinelenen renkler mat renklere sahip.
  2. Yinelenen cep telefonları, ekran kenarı ve mobil arasında büyük bir boşluk var.
  3. Sahte telefondaki Samsung logosu kolayca hissedilir ve çıkarılması kolaydır.
  4. Çift telefonlardaki Ses ve Ev düğmeleri, orijinal Samsung telefonlarının aksine sıra dışı boşluklara sahiptir.

Yeni bir Samsung telefonu satın almayı planlıyor ancak Samsung telefonunun orijinal olup olmadığını kontrol etmekten endişe duyuyorsanız, orijinalliği doğrulamak için Samsung IMEI kontrol, Samsung mobil orijinal kontrol kodunu kontrol etmenizde fayda var.

İnterbilgi platformunda Samsung hakkında yazılan makaleleri görmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Konu hakkında Daha detaylı bilgi almak isterseniz Samsung Resmi Web Sitesi üzerinde bulunan Samsung Cep Telefonu: IMEI’yi, Model Kodunu ve Seri Numarasını nereden kontrol edebilirim? adlı yardım sayfasına göz atabilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x