AndroidAndroid UygulamalarGenelMobil YazılımTeknolojiTelefonUygulamalar

Google Play Store Hataları Üzerine Alternatif Çözümler

Reklamlar

Android işletim sistemine sahip cihaz kullanıcılarının belkide en çok sorun yaşadığı ya da en muzdarip olduğu konuların başında Google Play Store mağazasında aldıkları yükleme hataları bulunuyor.

Google Play Store Hataları Üzerine Alternatif Çözümler

Bu durum bir çok Android işletim sistemine sahip kullanıcıyı zor durumda bırakabiliyor ve kullanıcılar istediği uygulamalara erişemiyor. Bu makalemizde sizlere Google Play’de uygulama indirmede ve güncellemede yaşanan hataların nasıl çözülebileceğini olası problemlerin hangi yöntemlerle giderilebileceği konusunda bilgi aktaracağız.

Öncelikle Google Play Store hatalarının genellikle temel sebebi cihazınız üzerinde iki farklı Google hesabına sahip olmanız ve her iki hesaptan farklı uygulamalar indirdiğinizde ortaya çıkar. O yüzden Google Play’den uygulama indirirken tek hesaptan uygulama satın almaya ve yüklemeye önem vermeniz başlıca tavsiyem diyebilirinm.

Google Play Store Hataları Çözümleri

●1: Google Play hatalarını çözmek için başvuracağınız ilk yöntem Google hesabınızdan aynı uygulama yüklüyse onu o hesaptan kaldırmak veya hesap değiştirerek sıfırdan kurmaya çalışabilirsiniz. Google Play Store‘da seçenekler menüsünü açtıktan sonra diğer hesabınıza geçiş yapın. Ardından söz konusu uygulamayı kaldırın ve yeniden diğer hesabınıza geçiş yaparak uygulamayı yüklemeyi deneyin.

●2: Google Play Store hatasını çözebilecek ikinci yöntem ise cihazınızın ayarlar menüsünden kablosuz ağlar seçeneğini bulmak ve “VPN” yi seçmek olsun. O bölümdeki VPN bilgilerinizi temizledikten sonra Googl Play eski haline dönecek.

●3: Google Play Store arama geçmişinizdeki bazı öğelerden ötürü hatalar ortaya çıkabilir. Google Play’in seçenekler menüsünden “Ayarlar” bölümü andından “Yerel arama geçmişini temizle” butonunu tıklayarak mağaza geçmişinizi silin.

●4: Google Play Store hatasını çözecek en etkin yöntemlerden biride hesabınızı telefonunuz Ayarlar menüsünden “Hesaplar” seçeneğini seçmeniz ve Google Play Store’da kulyandığınız hesabınızı silip tekrar yeniden eklemeniz gerekiyor.

●5: Ayarlar Uygulamalar sekmesine gidin. Buradan Google Hizmetler’e girin ve verileri temizleyip, ve google play i durdurmaya zorlayın. Aynı işlemi Google Play Store uygulamanızda da yapın.

Tüm bu yöntemler Google Play Store’da ortaya çıkan tüm kod hatalarında kullanabilirsiniz. Çözemediğiniz sorun olduğunda yorum bölümünden sorununuzu belirtirseniz yardımcı olmaya çalışabilirim.

Ayrıca Google Play Store üzerinde kaldırılan uygulamalara nasıl erişilebileceğini bu makalemizde öğrenebilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x