AndroidAndroid UygulamalarBilgisayarGenelinternetiOS UygulamalarTeknolojiUygulamalar

Who’s On My WiFi

Reklamlar

İnternet bağlantınız var ve adil kullanım kotası denilen saçmalıkla sürekli başınız ağrıyor ve kullanmadığınız halde kotanız doluyor ise ağınızı bir kontrol etmeniz gerekiyor demektir. Çünkü bazen internet ağınıza kaçak girişler öyle ki üçüncü parti bazı uygulamalar ile modem şifrenizi tespit edip komşu denilen art niyetliler tarafından kotanızın deyim yerinde ise anası ağlıyor ise yazımızda ki uygulama size ilaç gibi gelecektir.

İzinsiz WiFi Erişimi Sağlayanları Nasıl Tespit Edebilirim?

ilk olarak modem arayüzünden admin bilgileriniz ile giriş yaparak ağda bağlı olanlara bakabilirsiniz buradan kesin bir sonuç alamazsanız size önerimiz Who’s On My WiFi adlı program olacaktır.

Who’s On My WiFi Ne İşe Yarar?

Who’s On My WiFi modeminizde izinsiz ya da kaçak olarak kablosuz ağınıza bağlananları bulmanıza ya da ağınıza bağlı olan cihazları tespit etmenize olanak sağlayan bir programdır.

Who’s On My WiFi Hangi İşletim Sistemlerinde Kullanılır?

Who’s On My WiFi adlı program bilgisayarların yanı sıra telefonlarda da kullanılabilmektedir. Program Windows işletim sisteminin yanı sıra Mac işletim sistemlerinde çalışmaktadır. Mobil platformlarda ise Android ve IOS içinde kullanabiliyoruz.

Who’s On My WiFi Nasıl Kullanılır?

Öncelikle buradan sisteminize (Windows,Mac,Android,IOS) uygun olan programın sürümünü indirip kurmanız gerekmektedir. Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra program size bir kaç görsel eğitim gösterecektir burayı geçebilir ya da dikkatlice takip ederek kalıpsal olarak bilgi edinebilirsiniz. Bu kısmı atladıktan sonra Who’s On My WiFi programının sağ üst köşesinde “Scan Now” yani ağınızı taramanıza olanak sağlaması için bir buton bulunacak bu butona basarak bir ila iki dakika beklemeniz gerekecek çünkü bu esnada program ağınızda tarama yaparak bağlı olan cihazların listesini çıkaracaktır. Bu listede telefonlar, akıllı televizyonlar, bilgisayarlar yani kısaca ağınıza bağlı olan tüm internete bağlanabilen cihazları göreceksiniz.

Tespit ettiğiniz yabancı ya da bağlanmasını istemediğiniz cihazların aynı pencere üzerinden Mac adresi denilen cihazın kimlik numarasını not ederek daha sonra modeminizin güvenlik arayüzünden bu Mac adresini engelleyerek cihazınıza engellenen cihazın bir daha erişmesini engellemiş olacaksınızdır.

Takıldığınız ya da sormak istediğiniz bir soru olduğu zaman konu altına yorum yaparak gün içersin de dönüş yapılmasını sağlayabilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x