FirefoxGenelNasıl Yapılır?Webmaster

Firefox Büyük Dosyaları Güvenli Bir Şekilde Paylaşmak için Nasıl Kullanılır?

Reklamlar

Büyük dosyaları e-posta eki olarak göndermeye çalışmak asla işe yaramaz. Neyse ki, Mozilla’nın “Firefox Gönder (Firefox Send)” servisi ile, dosyaları 2,5 GB’a kadar ücretsiz olarak kolayca paylaşabilirsiniz.

İnternet üzerinden bir arkadaşınıza veya meslektaşınıza gönderebileceğiniz büyük medya dosyalarınız varsa sinir bozucu olabilir. Bir e-postaya sadece 1 GB’lık bir dosya ekleyemez ve gönderemezsiniz. E-posta hizmetleri ek boyutunu sınırlar. Şirkete bağlı olarak ekin boyutu 20 MB’tan küçük olmalıdır.

İyi haber, WeTransfer gibi büyük dosyaları göndermek için kullanabileceğiniz üçüncü taraf hizmetleri olduğudur. Dosyaları OneDrive, Dropbox veya diğer servislerle de paylaşabilirsiniz. Ancak, Mozilla kısa süre önce büyük dosyaları herhangi bir tarayıcıdan paylaşmanıza izin veren ücretsiz bir dosya aktarma hizmeti olan Firefox Gönder (Firefox Send)‘i başlattı. Ve bu süper kolay. Herkes 1 GB boyutunda dosya gönderebilir. Bir Firefox hesabıyla 2,5 GB’a kadar veri gönderebilirsiniz. Ek olarak, servis güvenli dosya transferleri için uçtan uca şifreleme sağlar.

Büyük Dosyaları Güvenle Paylaşmak İçin Firefox Gönder’i Kullanma

Firefox Send‘i kullanmak daha kolay olamazdı. send.firefox.com adresine gidin ve istediğiniz dosyayı veya dosyaları yüklemek için düğmeyi seçin – veya sürükleyip bırakın.

Daha büyük bir şey göndermek istiyorsanız, Firefox hesabınızla oturum açtığınızda 2,5GB değerinde dosyalar gönderebilirsiniz. Göz atma faaliyetlerinizi yer imleri, geçmiş, açık sekmeler, ayarlar ve tercihler dahil olmak üzere cihazlar arasında senkronize etmek için bir Firefox hesabı kurdunuz. Firefox kullanıcısıysanız, muhtemelen zaten bir hesabınız var.

Firefox Send Nasıl Kullanılır?

Dosyalarınızı seçtikten sonra, belirli sayıda indirme işleminden sonra (100’e kadar) süresi bitecek şekilde ayarlama seçeneğiniz vardır. Veya belirli bir sürenin sonunda süresi dolmayacak şekilde ayarlayın – maksimum olarak beş dakika ila yedi gün. Ancak, bir dizi indirme ayarlamak için, Firefox hesabınızla oturum açmanız gerekir. Ayrıca, ekstra güvenlik için dosyalarınızı bir parola ile koruyabilirsiniz.

“Yükle” düğmesine bastıktan sonra, dosyalarınız tek bir arşiv zip dosyasında birleştirilecektir. Yüklemenin ilerleyişini görebilecek ve gerektiğinde iptal edebileceksiniz.

Dosyalar yüklendikten sonra, yüklediğiniz içeriğe ihtiyaç duyan kişiye kopyalayıp gönderebileceğiniz bir bağlantı içeren bir mesaj alırsınız.

Alıcının bağlantıyı tıklaması, gerekirse bir şifre yazması ve dosyalarınızı indirmesi yeterlidir. Bu kadar! Güzel ve sorunsuz.

İndirme sayısına veya belirlediğiniz süreye ulaşıldığında, kişi bağlantıya tekrar girerse, süresi dolmuş olarak gösterilir.

Bu konuda güzel olan şey, 1 GB’a kadar olan dosyalar için herkesin kullanabileceği ücretsiz. Ayrıca, Mozilla hizmet için de mevcut bir Android uygulaması olacağını duyurdu. Hizmeti kullanmak da inanılmaz derecede kolay. Hizmeti çalışırken gösteren Mozilla’nın şu kısa videosunu izleyin:

https://www.youtube.com/watch?v=eRHpEn2eHJA

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

interbilgi 2024 sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et