GenelTanıtım Yazıları

Elektronik Sigara Geliştirilebilir Mi?

Reklamlar

Elektronik sigara, normal sigaralara kıyasla neredeyse kullanan kişilere hiç zarar vermeyip aynı hissiyatı yaşatan bir üründür. Bu ürün içerisinde sigarada bulunan hiçbir zehirli madde yer almamaktadır. Elektronik sigara adından da anlaşılacağı üzere bir pil gücü ile çalışmaktadır. Yapısından bahsedecek olursak, elektronik sigaranın 2 kısımı vardır. İlk kısım enerji ihtiyaçını karşılamak için kullanılan pil, diğer kısım ise pilden aldığı elektrik enerjisini ısı enerjisine çeviren atomizerdir. Atomizer adlı bu bölüm e-likitin konulduğu bölümdür. Bu yüzden atomizer pilden aldığı elektrik enerjisini ısı enerjisine dönüştürür ve bu ısı enerjisi sayesinde e-likit gaz hale geçer. Hazır hale gelen elektronik sigara kullanıcılar normal sigara ile neredeyse aynı hissiyatı yaşatır. Elektronik sigaranın bu denli kolay kullanımı ve tat olarak farklı lezzetler sunuyor olmasının yanı sıra tercih edilmesindeki sebeplerden biri de normal sigara bağımlılığı bulunan kişilerin bağımlılıklarından kurtulmak istemeleridir.

Normal sigara, bilindiği üzere içerisinde onlarca zehirli madde bulundurmaktadır. Elektronik sigarada ise böylesine zehirli hiçbir madde bulunmamaktadır. Bunların yerine elektronik sigaranın içerisinde yalnızca e-likit ve nikotin bulunmaktadır ki bunların da dozajları istenildiği gibi kullanıcılar tarafından ayarlanabilmektedir. Sağlık konusunun dışında maddi açıdan da elektronik sigara oldukça uygundur normal sigaranın aksine. Normal sigara kullanımı insanları maddi açıdan belirli bir düzeyde olsa da etkilemektedir. Ayrıca sürekli yapılan bu harcamalar oldukça sıkıntı yaratmaktadır ancak elektronik sigara için aynı şeyleri söylemek mümkün değildir. Normal sigaraya kıyasla oldukça uygun fiyatlı olan elektronik sigara bir aylık paket sigara giderlerinin tamamı ile yaklaşık 5-6 ay gibi bir süre kullanılabilmektedir. Bu gibi sebeplerden dolayı elektronik sigara sayesinde normal sigara bağımlılığından kurtulabilmek oldukça kolaydır. Sonuç olarak iki ürün arasında herhangi bir hissiyat farkı bulunmazken diğer yönleriyle de elektronik sigara farkını ortaya koymuştur.

Ülkemizde elektronik sigaranın satışına dair resmi olarak herhangi bir izin bulunmadığın genellikle ülkeye yabancı ülkeler üzerinden elektronik sigaralar sokulmaktadır. İnternet ortamının gelişmişliğinden dolayı çok rahat bir şekilde istenilen ürünlere ulaşılabilmektedir. Dünya genelinde elektronik sigara konusunda en istikrarlı ülke ise İngiltere ‘dir. Hem elektronik sigara üzerinde çalışmalar sergilemektedir hem de resmi olarak ülke sınırları içerisinde satışlara izin vermektedir. Bu sayede toplumun yararı adına büyük bir adım atmıştır. İngiliz araştırmacıların gözlemleri sonucunda da elektronik sigaranın insan üzerindeki zararı normal sigaraya kıyasla %95 daha az olarak hesaplanmıştır. Yani elektronik sigara sadece teorik değil, bilimsel olarak da mantıklı kılınmıştır.

Daha fazla bilgi: trelektroniksigara.com

0 0 votes
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x