Facebook’ta Oyun Ve Uygulama Davetlerini Engellemenin Yolları

11
231527
Facebook’ta Oyun Ve Uygulama Davetlerini Engellemenin Yolları
Facebook’ta Oyun Ve Uygulama Davetlerini Engellemenin Yolları

Dev sosyal ağ olan Facebook’ta oyun oynamak istesek bile bu hevesimizi kıran en önemli etkenlerden biri, arkadaş çevremizden gelen oyun istekleri. Bu durum bazen öyle bir hal alıyor ki Facebook hesabımıza giriş yaptığımız zaman bazen tahammül edilemeyecek kadar bildirim oluyor ve tamamiyle oyun oynama isteğinden soğumanıza neden olabiliyor.

Facebook’ta Oyun Ve Uygulama Davetlerini Engellemenin Yolları

Aslında bu bildirimleri, Facebook arkadaşlarımızın, Facebook üzerinden oyun oynarken mecburen ya da dolaylı yollardan diğer seviyeye geçebilmeleri için yardıma ihtiyacı olması nedeniyle alıyoruz, daha doğrusu arkadaşlarımız yolluyor. Tabi bu durumdan herkes hoşlanıyor diyemeyiz, hoşlanmayanların hatırı sayılır bir kitlesi yok değil.

Üstelik bu davetler, sadece oyunlarla ilgili de değil; Facebook’ta oluşturulan birçok etkinlik daveti de mevcut. Bunlar da, kullanıcıları rahatsız eden, istenmeyen bildirimler arasında yer alıyor.
Peki bu bildirimleri tamamen, kapatmak mümkün mü?

İşte Facebook davetlerinden sonsuza kadar kurtulmanın yolları…

1. Aşama

Eğer Facebook üzerinden bir etkinlik veya oyun daveti alırsanız, ilk olarak o bildirimi görmek için sağ üst köşede bulunan “Bildirimler” sekmesine tıklayın. Daha sonra,açılan sayfada gelen davetin hemen sağında bir “X (Çarpı)” işareti göreceksiniz.

“X” işaretine bastığınız zaman, Facebook size o davetin ismiyle ilgili gelen bildirimleri kapatmak isteyip istemediğinizi soruyor; bu durumda “Kapat” ya da “Kapatma” seçeneklerinde kararınızı veriyorsunuz. Ancak bu geçici bir çözüm.

2. Aşama

Eğer bildirim engelleme konusunda daha da ileriye yani tamamen gibi bir engelleme işlemine gitmek istiyorsanız, o zaman Facebook ayarlarında bazı değişiklikler gerçekleştirmeniz gerekiyor. Bunun için yine bildirimler sekmesine geliyor, sonra “Ayarlar” a giriyorsunuz.

Facebook’ta oyun ve uygulama davetlerini engellemenin yolları

Karşınıza gelen sayfanın solunda, “Engelleme” adlı bir bölüm mevcut. Bu kısmın içerisinde “Uygulama davetlerini engelle” ve “Etkinlik davetlerini engelle” şeklinde 2 ayrı bölüm göreceksiniz. Bu bölümlere girdiğinizde, seçtiğiniz arkadaşınızdan gelen herhangi bir etkinlik ya da oyun isteğini engelleyebiliyorsunuz. “Uygulamaları engelle” kısmından ise, engellemek istediğiniz uygulamayı seçiyorsunuz.

Her gün karşılaştığınız Facebook oyun ve etkinlik davetlerinden kurtulmak işte bu kadar kolay. Yine de Facebook’ta oyun oynamak istiyorsanız, biliyorsunuz ki bunun için davete ihtiyacınız yok; ama bir süre sonra siz de o davetleri gönderenlerden biri olabilirsiniz.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
11 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
BURAK MEHEL
BURAK MEHEL
1 yıl önce

Facebook zaten artık iyice sıkıcı hal almaya başlamıştı. Önüne gelen oyun isteği atıyor saçma sapan birçok bildirim düşüyor telefonlara bu olayın anlatımı gerçekten çok iyi olmuş. İşime yarayacak bir bilgi..