SEO Nedir ve SEO Hakkında Bilinmesi Gerekenler

SEO nedir? Bu sorunuzun cevabını makalemizden öğrenebilirsiniz. SEO’nun Türkçe karşılığı arama motoru optimizasyonu olarak adlandırılır. SEO nedir dediğimizde aklımıza bir bilginin oluşabilmesi için genel bir bilgiye sahip olmalısınız. Bunu makalemizden sağlayabilirsiniz. SEO (arama motoru optimizasyonu) internet dünyasında araştırılan bir konudur.

SEO Nedir ve SEO Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Sizin de bir siteniz var ve ziyaretçi sayınızın artmasını istiyor ve siteniz üzerinden elde etmiş olduğunuz geliri arttırmak mı istiyorsunuz. İşte tam burada SEO  (arama motoru optimizasyonu) devreye girer. Seo sayesinde sitenizden elde etmiş olduğunuz gelir artar. SEO   (arama motoru optimizasyonu) sayesinde siteniz ilk sıralarda yer alabilir.

SEO ve Doğallık Kavramlarını Açıklayalım

SEO nedir dediğimizde kafamızda bir bilgi oluşmaya başladıysa biraz daha yakından inceleyip ve doğallık kavramını inceleyelim. SEO’nun doğallık stratejisi doğrudan Google arama motorunun çalışma stratejisi ile ilgilidir. Doğallık kavramı, SEO (arama motoru optimizasyonu) çalışmalarında ki anahtar kelimelerdir. Bu doğallık çerçevesinde yapay durumlar tespit edilir ve bu durum Google tarafından da dikkate alınmaz. Yani böyle bir durumun oluşması siteniz için artı bir durum sağlamaz. Doğal popülarite sistemi olarak adlandırdığımız sistem ise özgünlük ve toplumun başka bir deyişle kitlenin daha çok dikkatini çekecek durumlardır. Doğallık dediğimiz de aklımıza gelen özgün bir durumun öne çıkmasıdır ve bu durum da çeşitliliğe dikkat çeker. Çeşitliliği farklı zamanlarda yapı ve biçim gibi faktörler bakımından tek elden yazılan durumlardır.

SEO Nedir?

SEO nedir sorusunun cevabi site içi ve site dışı olmak üzere SEO ikiye ayrılır. Site içi seo kavramını açıklamak istersek sitenin içeriğinde düzenlemeler ile aranan anahtar kelimelerin karşılığını sitenize karşılık vermesidir. Arama motorları (Google, Yandex, Bing) gibi arama motorları sizin aradığınız bilgilerin öne çıkarmayı büyük önem vermekte ve bunu SEO ile ilgilenen kişiler yani SEO uzmanları bu işe büyük önem vermektedir. W3C standartlarına uygun olmak zorunda olup resim çözünürlüğü , özgünlüğü , resim alt başlıklarının daha doğru verilmesi ayrıca sitenizin hızı ve doğru içerikler gibi birden çok faktör bunu sağlayabilir. Meta-tag‘lar da önemli bir husustur. Bu kavramı şöyle açıklayabiliriz. Sitenizin özgün konularla düzenlenmesi indexlemeye yardımcı olur. İndexleme işlemi de siteniz için önemlidir. Sitenizin üst sıralara çıkmasını sağlayacak olan önemli bir faktördür. Unutulmamalıdır ki sitenizin mobil uyumlu olması da SEO (arama motoru optimizasyonu) işleminde daha başarılı kılacaktır. Aynı zamanda temamızın kolay kullanımlı ve temanız da kod hatası olmaması gerekir. Bu durumları dikkat ederek SEO konusunda başarılı olabiliriz.

[Toplam:3    Ortalama:5/5]

Kimler Bu Makale Hakkında Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir