GenelOyunOyun Eklenti Ve Dil Yamaları

The Long Dark Türkçe Yama

Reklamlar

The Long Dark, oyuncular engin buzlu bir doğayı keşfederken kendi başlarının çaresine bakmak zorunda oldukları, insanı düşünmeye ve keşfetmeye yönlendiren bir hayatta kalma mücadelesidir. Zombi falan yok; sadece sen varsın ve karşında da soğuk ve Doğa Ana’nın sana hazırladığı sürprizler var. Tabi birde The Long Dark Türkçe Yama yani Türkçe Dil Desteği :)

The Long Dark Türkçe Yama

Oyunun Türkçe dil desteğini aradığına göre oyun hakkında bilginiz olmalı ya da kısaca özet geçelim oyun doğa ile baş başa soğuktan ve yırtıcı hayvanlardan kaçarak kısıtlı imkanlarla hayatta kalma türünün en güzel versiyonu diyebiliriz.

The Long Dark Türkçe Yama
The Long Dark Türkçe Yama

The Long Dark Türkçe Yama Nasıl Kurulur?

İngilizce dil seviyemiz iyi değil diyelim ya da oyunun Türkçe olarak oynanmasını sevdiğiniz için yama arıyorsanız aradığınız yerdesiniz. Öncelikle oyunun tüm sürümlerinde denenmiş olup kurulumu çok basit olan ana hatları ile sandbox bölümünü tamamen Türkçe olarak oynamanızı sağlayacak bir yamadır.

Yamayı bu adresten indirebilirsiniz. Yama indirildikten sonra yapmanız gereken öncelikle dosyaları bir alana çıkarmak olacaktır sonrasında sırası ile;

  1. Bilgisayarınızda kurulu olan oyunun dosya konumuna gidip içerisinde bulunan her şeyi kopyalayın.
  2. Daha sonra kopyaladığınız oyun dosyalarını çıkardığınız yama klasöründe common\The Long Dark içerisine yapıştırın. Oyunun dosyalarını buraya kopyaladığınız için buradaki .exe uzantılı dosya ile oyunu başlatmanız gerekiyor Türkçe dil seçeneğinin ayarlar kısmında görünmesi için.
  3. The Long Dark oyununa belirttiğimiz yerden girdikten sonra “Options” kısmı içerisinden “Language” bölümünden English ya da Russian olan kısmı “Türkçe” olarak değiştirip oyunu oynayabilirsiniz.

Bir hatırlatma yama oyunun 0.301 dahil tüm sürümlerinde denendi. Sıkıntı yaşarsanız yada farklı bir neden ile 0.301 sürümünü indirmek isterseniz torrent dosyası klasör içerisinde mevcuttur. Olası bir durumda makalemizin altından yorum yapabilirsiniz. Uzun bir karanlık var önümüzde ve buralar çok soğuk!

Resmi The Long Dark Türkçe çeviri çalışmaları için steam sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x