Genel

YouTube Video İçeriği için Dizin Nasıl Oluşturulur?

Reklamlar

Bu makalede, YouTube video içeriği için Dizin oluşturmanın basit bir yolu açıklanmaktadır. Bu, FizzD Youtube Video Summarizer ve Indexer adıyla geçen bir Chrome eklentisinin yardımı ile mümkün olmaktadır. Bu uzantı, YouTube videolarındaki aranabilirliği artırır ve gezinmeyi kolaylaştırarak anlaşılmasını kolaylaştırır. Videonun ve indeksin içeriğini ana kavramlar ve bölümlerle analiz eder.

Bu endeksleme seviyesini elde etmek için FizzD, ana şirketi Streamingo tarafından geliştirilen karmaşık AI algoritmalarını kullanır. Bu algoritmalar, metin analizi, görüntü işleme ve konuşma tanıma özelliklerini tek platformda birleştirir. Streamingo algoritmaları birçok özelliğe sahiptir ve bu uzantı YouTube videolarını endekslemek ve özetlemek için bu özelliklerden bir avuç kullanır. Öyleyse, bu uzantının özelliklerini ayrıntılı olarak tartışalım.

FizzD ile YouTube Video İçeriği için Dizin Oluşturma

YouTube Video İçeriği için Dizin Nasıl Oluşturulur? | YouTube Video İçeriği için Dizin Oluşturma
YouTube Video İçeriği için Dizin Nasıl Oluşturulur? | YouTube Video İçeriği için Dizin Oluşturma

YouTube video içeriği için bir dizin oluşturmak için önce FizzD uzantısını Google Chrome web tarayıcınıza yükleyin. Bu uzantı Chrome Web Mağazası’nda bulunmaktadır, bu makalenin sonunda aynı bağlantı verilmiştir. Kurulduktan sonra, bu uzantı YouTube video oynatıcısına bir FIZZ IT düğmesi ekler.

Bu düğmeye basmak, videonun içeriğini endekslemeye başlar. İçeriği işlemek ve dizine eklemek bir veya iki dakika sürer. İşlem süresi, video uzunluğuna da bağlıdır.

Bir kez yapılırsa, videonun üstüne iki menü ekler. Bu menüler

FizzD YouTube Video İçerik Dizin Oluşturucu da Bulunan Menüler

Önemli Noktalar (Highlights): Bu, videonun kısa bir tanıtımını ve vurgulamasını kapsar. Örneğin, Veritasium’un Fahrenheit hakkında konuştuğu bu videoda Highlights, bu videonun amacını ana sonuçlarla birlikte anlatıyor.

Anahtar Kavramlar (Key Concepts): Bu menü, videonun tüm kavramlarını indeksler. Video boyunca tartışılan konuların bir listesini verir. Her bir kavram ayrıca arama çubuğunda da vurgulanır. Listeden bir konsepte dokunmak, arama çubuğundaki konumunu vurgulamaktadır. Bu şekilde, bir kavramı kolayca bulabilir ve videonun o bölümüne geçebilirsiniz.

Videoda bir başlangıç ​​ve bitiş noktası olan yakın bir konsept olması durumunda, bu uzantı arama çubuğundaki her iki noktayı işaretler. Bunun dışında, şu anda çalmakta olan kavramı (bölüm olarak) arama çubuğunun altına da isimlendirir. FizzD’yi kullanarak YouTube video içeriği dizini bu şekilde oluşturabilirsiniz.

Bu uzantı, YouTube’da normal video oynatmaya göre önemli avantajlara sahip. Bunu çeşitli video türlerinde test ettim ve sonuçlar her zaman harika. Bu aracın en iyi uygulamalarından biri, insanların referanslar için konulara ileri geri gitmekte zorlandıkları çalışma ile ilgili videolar içindir. Kendinizi deneyin ve yorumlarda düşüncelerinizi bizimle paylaşın.


Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

interbilgi 2024 sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin