GenelTeknolojiWindows

Xbox 0x800c000B Hata Kodu Nasıl Düzeltilir

Reklamlar

Bir Xbox One ürününün sahibiyseniz veya geçmişte sahip olduğunuz bir işletme varsa, ürünler yanlış gittiğinde bu ürünün nadiren bir hata kodu gösterdiğini bilmeniz gerekir. Xbox One’ın işletim sisteminin Windows 10’dan daha kararlı olup olmadığı merak etmelidir. Ne yazık ki, bir hata kodu her yerden çıktığında, kullanıcının sorunu çözmek için yapabileceği pek bir şey yoktur. Neyse ki 0x800c000b hata kodunu görmüş olanlar için yapabileceğiniz birkaç şey var.

Xbox Hata Kodu 0x800c000B

Parti Chat (Sohbet) çalışmıyorsa, Satın Alma Kontrolü Başarısız Olması veya kullanıcıların Xbox hesabında oturum açamadığı ve çevrimiçi oynamak isteyenler için bir sorun olabileceği durumlarda ortaya çıkabilir. Soru şu ki, hata koduyla birlikte problemden kurtulmak için ne yapmalıyız?

Xbox Hata Kodu 0x800c000B Çözüm Yolları

1.İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin

Hesabınızda oturum açılamaması, İnternet bağlantınızın sorunlarla karşılaştığı anlamına gelebilir. Bu nedenle, bakmamız gereken bir şeydir. Belki de 0x800c000B hata kodu İnternet Servis Sağlayıcınızla ilgisi olabilir veya muhtemelen Xbox One ayarlarınız hatalıdır.

  • Yönlendiricinizi (Router) sıfırlayın veya yeniden başlatın
    Kablosuz yönlendiricinizi yeniden başlatmak için fişi prize takıp tekrar takabilirsiniz veya kapama düğmesine basıp açmak için tekrar basın. Hepsi evde sahip olduğunuz kablosuz yönlendiriciye göre değişir.
    Yönlendiricinin sıfırlanması (resetlenmesi) konusunda, çoğu cihaz küçük bir delikle gelir ve bu delik içinde, donanımı yeniden başlatmak için tasarlanmış bir düğme bulunur. İçeri sığabilecek bir pimi veya herhangi bir nesneyi alın ve 10 saniyeye kadar basılı tutun.
  • Ağ bağlantısını test et
    Denetleyicinizdeki Xbox One düğmesine basın, ardından Ayarlar‘ı seçin. Bundan sonra, Tüm Ayarlar‘ı açın ve Ağ> Ağ Ayarları‘na gidin. Son olarak, Test Ağı Bağlantısı’na tıklayın ve herhangi bir büyük hatadan kaçınmayın.

2. Xbox One’ı Yeniden Başlat

Kullanıcıların Xbox One ile karşılaştıkları sorunların çoğu, sistemin basit bir şekilde yeniden başlatılmasıyla kolayca çözülür. Bu, yapılması gereken varsayılan işlemdir, dolayısıyla bu durumda, tam olarak yapacağımız şey budur.

0x800c000B hatası ya da 0x800c000B Error için yapılacak bir diğer farklı işlem ise yeniden başlatmak için gücü 10 saniyeye kadar basılı tutun. Konsol otomatik olarak kapanmalıdır. Bundan sonra, tekrar açmak için güç düğmesine tekrar basın ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

3. Xbox Live’ın Sorunsuz Çalışıp Çalışmadığını Kontrol Edin

Ne zaman Microsoft, Xbox Live‘da bakım çalışmaları yapıyorsa, Xbox One sahipleri için çeşitli sorunlara neden olma eğilimindedir. Şu anda atılacak en iyi adım, bu Microsoft hizmetinin işin yapılıp yapılmadığını kontrol etmektir.

Buna Xbox Live Services Durum Raporu denir ve bilmeniz gereken her şeyi size göstermelidir.

Bu size yardımcı olmazsa, disk depolama önbelleğinizi temizlemek, MAC adresinizi değiştirmek, Profilinizi silmek ve yeniden yüklemek veya Xbox One‘ınızı sıfırlamayı düşünebilirsiniz.

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

interbilgi 2024 sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et