Genelinternet

DaFont’a En İyi 10 Alternatif | DaFont Benzeri Siteler

Reklamlar

DaFont’a alternatif font siteleri mi aramaktasınız? O zaman bu makalemiz de en iyi 10 alternatif DaFont benzeri siteler bulunmaktadır.

DaFont, ücretsiz fontlar için en sevdiğim yer. Ne zaman güzel fontlara ihtiyacım olursa, DaFont‘a giderim. DaFont’un bu kadar popüler olmasının nedeni, büyük font koleksiyonu ve indirilmesidir. Site gezinmek kolay ve kolay görünüyor. DaFont’da Comic, Groovy, Old School, Decorative, Horror, Romance vb. Gibi çeşitli kategoriler mevcuttur.

Hızlı kurulum işlemi, DaFont’u da dahil olmak üzere birçok kişinin favorisi yapıyor. Yazı tiplerini alfabetik olarak veya kategoriye göre arayabilirsiniz. Arama kutusunu kullanarak belirli bir yazı tipini de arayabilirsiniz.

Ancak, DaFont gibi web siteleri arıyorsanız, DaFont’a çok fazla alternatif var. Burada DaFont’a en iyi 10 alternatifin bir listesini hazırladım. Bir göz atalım.

DaFont’a En iyi 10 Alternatif DaFont Benzeri Siteler

DaFont benzeri 10 en iyi alternatif DaFont benzeri sitelerin listesi şu şekildedir;

  • Font Squirrel
  • Google Fonts
  • Adobe Fonts
  • Open Font Library
  • 1001 Fonts
  • Font Space
  • BeFonts
  • MyFonts
  • Fonts.com
  • UrbanFonts
DaFont'a En İyi 10 Alternatif | DaFont Benzeri Siteler
DaFont’a En İyi 10 Alternatif | DaFont Benzeri Siteler

Font Squirrel

Font Squirrel, DaFont’un en iyi alternatiflerinden biri. DaFont gibi bir web sitesi sağlayan ücretsiz bir font.

DaFont’u istemiyorsanız veya kullanamıyorsanız Font Squirrel size çok yardımcı olacaktır. Buradan yüzlerce yazı tipini ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Web tasarımı, grafik tasarımı vb. Fontları bu web sitesinde kolayca bulabilirsiniz.

Font Squirrel ana sayfasında en önemli fontlardan bazıları görüntülenir. Burada projeleriniz için yüksek kaliteli bir yazı tipi bulacaksınız. Kurulum dosyasını bulacağınız ZIP dosyasını size sunar.

Google Fonts

Google size çok sayıda ücretsiz servis sunar. Ve evet, yazı tipleri de var. Google fontları DaFont’a harika bir alternatif. Gerçekten beğendim.

Google Font ile ilgili en iyi şey, fontları özelleştirip değiştirebileceğiniz ve kişisel amaçlı veya ticari kullanım için herhangi bir amaç için kullanabileceğiniz açık kaynaklı bir site olmasıdır. Daha da iyisi, fontları herhangi bir dilde bulabilirsiniz. Google fontlarının bu özelliği, onu DaFonts’a mükemmel bir alternatif haline getirir. Sadece font kategorisini seçin; gerçekten iyi ve hatta dekoratif fontlar bulabilirsiniz.

Adobe Fonts

Adobe fontlarında ticari kullanım için binlerce font bulun. Adobe Fonts size logolarınız, taglines, web ve diğer birçok şey için fontlar sunar.

Adobe ID’nizde oturum açmanız gerekir veya yazı tiplerini kullanmak için Facebook veya Google hesabınızı bağlayabilirsiniz.

Adobe fontları fontları kullanma talimatlarını içerir. Sitenin ana sayfasında tüm fontlar var. Kenar çubuğu, aramanızı daraltmak için yazı tipi sonuçlarını özelleştirmek için bazı seçenekler sunar. Yazı tiplerini paragraf, başlık, sınıflandırma, ağırlık, genişlik, kontrast vb. İçin arayabilirsiniz. Bütün bunlar DaFont’a harika bir alternatif.

Open Font Library

Open Font Library, yazı tiplerini kolayca indirip kullanmanıza izin veren tamamen ücretsiz bir web sitesidir.

Web sitesinin kullanımı oldukça kolaydır. Web sitesinin kullanıcı arayüzü kullanıcı dostudur, bu nedenle tüm amaç ve gereksinimleriniz için geniş bir ürün yelpazesi bulabilirsiniz. Açık yazı tipi kitaplığındaki tüm yazı tipleri ücretsiz kullanım için lisanslıdır.

Sisteminize indirebileceğiniz ZIP dosyasını edinebilir, yazı tipini yükleyebilir ve yazılımınız boyunca kullanabilirsiniz. Ayrıca, yazı tipini site projenize ekleyebilir ve yazı tipini stil sayfasına eklemek için yönergeler ekleyebilirsiniz. Yazı tiplerini kullanmak için bazı ipuçları da vardır.

1001 Fonts

1001 Fonts‘ın fontlarında büyük bir veritabanı vardır, bu sayede ücretsiz olarak istediğiniz kadar font indirebilirsiniz. Sitede ayrıca yalnızca ticari kullanım amaçlı fontlar var ve bu fontlar kendi kategorilerinde.

Bu DaFont alternatifinin görünümü pek hoş değil, ancak buradaki font stoğuna bayılacaksınız. 1001 Fonts’da gerçekten güzel ve kaliteli fontlar mevcut. Yazı tiplerini indirmek oldukça kolaydır. Her yazı tipine ek olarak, bir indirme düğmesi var. Tek yapmanız gereken, istediğiniz yazı tipini indirmek için bu düğmeye tıklamak.

Font Space

DaFont’a alternatif arıyorsanız, Font Space de ziyaret edebilirsiniz.

Bu platform ücretsiz indirilebilecek yaklaşık 30.000 font içeriyor. Mac OS ve Windows için bu DaFont alternatifinden fontları indirin. Bazı fontların iyi ve şık yazı tiplerini sunuyor.

Font Space’ de ki fontlara göz atmak oldukça kolaydır. Yazı tiplerini kategorilere göre arayabilir veya belirli isimleri ada göre arayabilirsiniz.

BeFonts

BeFonts, güzel ve kaliteli yazı tipleri ile doludur. Bu DaFont alternatifin deki bu binlerce yazı tipi ücretsiz olarak indirilebilir ve Mac ve Windows PC için kullanılabilir.

Sevdiğiniz yazı tiplerini indirmekle kalmaz, tek bir tıklamayla arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Bazı font alt kategorilerini de içeren geniş bir kategori listesi vardır. Çok güzel yazı tiplerini burada çok fazla çaba harcamadan bulabilirsiniz. Web sitesinde, kullanıcı başkalarının kullanması için bir font da gönderebilir.

MyFonts

Bazı iyi kalitede yazı tipleri bulmak için başka bir DaFont benzeri siteler arasında olan yararlı web sitesi MyFonts.

Bir grafik tasarımcı veya web tasarımcısıysanız ve bazı iyi yazı tipleri istiyorsanız, MyFonts DaFont‘a harika bir alternatiftir. Tüm ihtiyaçlarınız için klasik ve modern yazı tiplerini içerir. Web sitesi, size daha geniş bir font koleksiyonu sunmak için düzenli olarak güncellenmektedir.

Fonts.com

Veritabanında onbinlerce ücretsiz font bulunan Fonts.com, DaFont’a sunulan en iyi 10 alternatif listesindeki yerini buldu.

İstediğiniz zaman yeni yazı tipleri indirebileceğiniz oldukça iyi bir platform. İyi bir arayüze sahip güzel bir site. Başlangıç sayfasındaki büyük arama düğmesi ile fontları istediğiniz gibi arayabilirsiniz. Yüzyıllar, 3B, Modern, Tekno, Açık Su, Dalış, Yıl, Yüzme, Su Topu, Düğünler, Törenler ve çok daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli yazı tipleri vardır.

Urban Fonts

Urban Fonts, projeleriniz için en güzel yazı tiplerini bulmak ve DaFont benzeri sitelerden başka bir harika web sitesidir. Bu web sitesi, her bir font için ayrıntılı bir biçimde bir sayfa sunar ve fontların karakterleri, indirilmeden önce ilgili font stilini test edebilmeniz için test aracıyla birlikte kullanılabilir.

Farklı fontlara göz atmak, tema gereksiniminize göre yapılabilir ve ayrıca bazı fontları daha sonra kullanmak üzere kaydetmek için bu web sitesinde bir hesap da oluşturulabilir.

DaFont’a alternatif olarak düşündüğünüz ya da önerdiği bir font sitesi varsa bize yorum bölümünde bildire bilirsin.

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

interbilgi 2024 sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin