BilgisayarGenelNasıl Yapılır?Yazılım

Silinen Dosyaları SD Karttan Kurtarmanın En iyi Yolu

Reklamlar

SD karttan silinen dosyaları kurtarma rehberimiz. Dijital çağda, normal günümüzü birden fazla cihaz ve gigabayt bilgisi olmadan hayal edemiyoruz. Bazılarımız müzik dinlerken, diğerleri önemli belgeleri okuyor veya anında SD kartta depolanan fotoğraf çekimlerini yapıyor. Hiç kimse dosyalarınızın %100 korumalı olduğunu garanti etmez. Özellikle, diğer cihazlara kaydedilmemiş önemli belgeler veya unutulmaz fotoğraflardır.

SD Karttan Silinen Dosyaları Kurtarmanın En iyi Yolu

Eğer şanssızsanız ve dosyalarınız SD karttan kaybolmuşsa, bu ikilemi çözmek için belirli bir tekniğe başvurmanız gerekir. Şu anda silinmiş dosyaları SD karttan başarıyla kurtarabilen bir dizi araç, uygulama ve yazılım var. Yani silinen dosyalarınıza elveda demeyi unutmayın. Onların tek işi sağlam ve güvenilir bir araç seçmektir. Tabi soracaksınızdır, onu nerede bulabilirim? 2019’da ki en iyi 5 veri kurtarma aracının bir listesi.

Bu SD kart kurtarma yazılımının her biri, önemli dokümanları geri döndürme isteğini yerine getirecektir. Bu nahoş durum tekrar ortaya çıkarsa da, endişelenmeniz için bir neden olmadığını kesin olarak bileceksiniz çünkü ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz. Nitekim, başarılı sonuç büyük ölçüde cihazın kendisinin teknik durumuna ve silinenlere yeni verilerin kaydedilmesinin yapılıp yapılmadığına bağlı olacaktır.

Windows ya da Mac için SD Kart Dosya Kurtarma Yazılımları

Tabii ki, en iyi SD kart kurtarma yazılımı sizin için mükemmel bir kurtarma olacaktır, peki işletim sistemi ne durumda? Her işletim sistemi, bu sürecin kendine özgü özellikleri ile karakterizedir ve bu nedenle bu anı görmezden gelemez. İşletim sisteminiz için bu prosedürle ilgili bilgileri okuyun:

SD Kart Neden Dolayı Bozulur?

Hepsi bu. Bu şekilde, silinen fotoğrafların SD karttan nasıl kurtarılacağını ve silinen dosyalar hakkında üzülmeyi bırakabilirsiniz. Ancak, silme işleminin neden meydana gelebileceğini bilmeniz gerekir. Veri kaybı ve erişim nedenleri:

  1. Fiziksel hasar
  2. Program hataları ve çökmeler
  3. Rasgele biçimlendirilmiş SD kart veya dosya silme

Genel olarak, veri bozulma sorunlarının yaklaşık %30’u bir kullanıcı hatasının sonucudur. Dosyanın yanlışlıkla silinmiş olması, dosya ve klasörlerin belirli bir süre zarfında depolandığı ve bittiğinde otomatik olarak silindiği geçici bir depo olan Geri Dönüşüm Kutusu’ndan çıkarılamadığın da silinir.

Bazı durumlarda, kullanıcılar dosyaları bir komut satırından, Shift + Delete veya üçüncü taraf uygulamaların bir kombinasyonundan geçici bir yere göndermedikleri ve derhal diskten çıkardıkları dosyaları siler. Aynı zamanda, bu, silinen dosyaların geleneksel şekilde bulunmasalar bile geri dönüşü olmayan bir şekilde zarar gördüğü anlamına gelmez.

Sonuçta, dosyaları hafıza kartından kurtarmak istiyorsanız, bu sürücüye veri kaydetmeyi bırakın! Ayrıca, dosyaları sildikten sonra bu cihazı kullanmayın. Bunu kapatmak en iyisidir, çünkü bir web tarayıcısı bile çalışırken bazı verileri bilgisayarınıza kaydeder; bu da kurtarmayı imkansız hale getirebilir. En önemlisi, daha sonra SD karttan dosyaları kurtarma gereğini fark ederseniz, başarı şansı azalır. Hemen tepki vermek gerekir.

Kaç dosyanın silindiğine bakılmaksızın, tüm bunlar düzeltilebilir. SD karttan dosyaları kurtarmak için pek çok yol vardır, göreviniz yalnızca sizin için en uygun yöntemi bulmaktır. 

Uygulamanın ya da programın SD karttan silinen dosyaları kurtarma görevini yerine getiremediğini mi düşünüyorsunuz? Profesyonel birinden yardım alın ya da ona teslim edin, onlar da tüm önemli ve gerekli belgeleri kesinlikle geri kurtaracaktır.

Silinen dosyaları SD karttan kurtarmanın en iyi yolu rehberi makalemiz hakkında görüş ve önerileriniz için yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

interbilgi 2024 sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin