BilgisayarGeneliOS UygulamalarTeknolojiUygulamalar

iPad’i İkinci Monitör Olarak Kullanma

Reklamlar

iPad’i PC’nizin ikinci monitörü olarak kullanmanıza izin veren uygulamanın Windows sürümü hazır! Bu uygulama ile iPad’i ikinci monitör olarak kullanma olanağına erişebiliyorsunuz!

iPad’i İkinci Monitör Olarak Kullanma

Eski iPad’leri hızlı MacBook ekranlarına dönüştürebilen Duet Display, artık Windows’lu PC’lerde de kullanılabiliyor. Kurulumu oldukça basit olan 9,99 dolarlık uygulama sayesinde kolayca iPad’i ikinci monitör olarak kullanma olanağı sunmakta.

iPad'i İkinci Monitör Olarak Kullanma
iPad’i İkinci Monitör Olarak Kullanma

Duet Display İle iPad’i İkinci Monitör Olarak Kullanma Nasıl Olacak?

iPad’i ikinci monitör olarak kullanma işlemi için Windows 7 ve Windows 8 işletim sistemini destekleyen Duet Display‘i kullanabilmek için öncelikle hangi iPad ikinci monitör olacak ise bunu iPad’i lightning bağlantısı üzerinden bilgisayara bağlıyorsunuz. Burada amaç, gecikmeyi azaltmak, ancak yine de zaman zaman gecikmelere şahit olabiliyorsunuz. iPad’i ikinci monitör olarak kullanma işlemi için iPad’i PC’nize bağladığınızda aynı ek bir monitör gibi çalışmaya başlıyor, yani masaüstünüz, iPad’in ekranına genişliyor. Bu kısımda normal bilgisayar üzerinde yapmış olduğunuz her işlemi touch yani dokunma ile bilgisayar üzerinde yapılan bir çok işlemi yapabiliyoruz. iPad’i ikinci monitör olarak kullanma işlemini bu kadar kolay bir şekilde yapmak mümkün.

Laptop’unuzla beraber bir iPad taşıyorsanız veya PC’nizi bir dokunmatik ekranla genişletmek istiyorsanız, Duet Display gayet yerinde bir çözüm. Windows 7, 8 ve hatta Windows 10’da düzgün çalışan uygulamayı aşağıdaki bağlantılardan edinebilirsiniz.

Duet Display İndirme Bağlantıları

Masaüstü uygulaması: Duet Display (PC ve Mac)

App Store bağlantısı: Duet Display

Duet Display Nasıl Çalıştırılır?

Duet Display ile iPad’i ikinci monitör olarak kullanma sanılanın aksine çok kolay bunu belirtelim. Duet Display adlı uygulamayı kullanmak için öncelikle cihazlarımızda işletim sistemi olarak Windows 7 veya üzeri olmalı iPad’de ise olması gereken iOS 7.0 veya daha üzeri kesinlikle olmalı. Bunlar olduğu sürece tüm masaüstü bilgisayar ve iphone ya da iPad cihazlarda uygulamayı kullanmak basit. Sonrasında yapılması gereken tek  işlem iPad’i ikinci monitör olarak kullanma.

Tanıtım videosu şu şekildedir buradan kontrol edebilirsiniz

Farklı bir yol biliyor ya da öneriniz varsa bize yorum bölümünde bildirmekten çekinmeyin.

4.5 2 votes
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x