GenelinternetNasıl Yapılır?Sosyal Medya

Pinterest Hesabını Tamamen Silme

Reklamlar

Instagram gibi olmasa da, fotoğraf paylaşma odağındaki bir sosyal ağ olan Pinterest, artık bir dönem olduğu kadar popüler değil. Bu nedenle pek çok kullanıcı Pinterest hesabını silmek isteyebiliyor.

Peki, Pinterest hesabını kalıcı olarak silme nasıl yapılır? Pinterest hesabını tamamen silmenin nasıl yapıldığını, detaylı olarak yazımızda görebilirsiniz.

Pinterest Hesabını Kalıcı Olarak Silme – Pinterest Hesabını Tamamen Silme

Pinterest hesabını tamamen silmek, tahmin ettiğinizden çok daha kolay desek yeridir. Pinterest hesabını tamamen silmek için ilk olarak Pinterest hesabımız ile pinterest.com üzerinden oturum açıyor ve ana sayfaya geliyoruz.

Pinterest Hesabını Tamamen Silme - Pinterest Hesabını Kalıcı Olarak Silme

pinterest.com ‘da hesabımız ile oturum açtıktan sonra ana sayfada pinterest hesabını tamamen silmek için hemen ekranın sağ üst bölümünde yer alan ismimize tıklıyoruz. Profil sayfamıza ulaştıktan sonra, önce sağ üst köşede bulunan anahtar simgesine, daha sonra açılan seçeneklerden Hesap Ayarları seçeneği üzerine tıklıyoruz.

Hesap Ayarlarına ulaştıktan sonra “Hesabı Devre Dışı Bırak” butonuna tıklayarak pinterest hesabını tamamen silme penceresini açacağız. Daha sonra hesap silme nedenimizi belirleyip, siyah rekte belirgin bir şekilde yazılan Hesabımı Kalıcı Olarak Kapatın” bağlantısına tıklayacağız.

Sonuç:

Yazımızda anlattığımız tüm işlemleri adım adım yaptıktan sonra açılacak onay penceresindeki kırmızı renkli “Evet, e-postayı gönderin” butonuna tıklayıp pinterest hesabımızı tamamen silme adına bir adım daha atmış olacağız. Son olarak e-posta adresinize gelen e-postayı da onaylayarak Pinterest hesabımızı tamamen silme işlemini tamamlayacağız.

Pinterest hesabınızı silme ya da devre dışı bırakma hakkında daha detaylı bilgi almak için Pinterest resmi https://help.pinterest.com/tr/article/deactivate-or-close-your-account sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

interbilgi 2024 sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et