Android UygulamalarGeneliOS UygulamalarMobil YazılımTeknolojiUygulamalar

WhatsApp Görüntülü Grup Konuşması

Reklamlar

WhatsApp, Wi-Fi üzerinden ücretsiz görüntülü aramaları destekleyerek Skype ve FaceTime’a ilginç bir alternatif sunuyor. Peki WhatsApp Görüntülü Grup Konuşması nasıl yapılır?

WhatsApp Görüntülü Grup Konuşması

Bu özellik Mayıs ayında Facebook’un F8 etkinliğinde duyuruldu. Artık grup arama özelliği Android‘de ve iOS cihazlarında sosyal mesajlaşma uygulaması tarafından canlı olarak yayınlandı.

Whatsapp’ın resmi blog gönderisine göre, bu özellik kullanıcıların farklı ağ koşullarında çağrıları bağlamasını kolaylaştıracak şekilde tasarlanmış ve uygulanmıştır. Umarım, söz verdiği gibi çalışır.

WhatsApp Görüntülü Grup Konuşması
WhatsApp Görüntülü Grup Konuşması

Şimdilik, grup çağrıları en fazla dört kişiye yapılabilir. Gizliliği sağlamak için, tüm çağrılar şifreli olarak sona ermektedir.

Bu yeni özellik sayesinde, WhatsApp, en son iOS 12 yazılım güncellemesiyle grup FaceTime özelliğini getiren Apple’ın FaceTime ile rekabet etmeye hazırlanıyor. FaceTime hakkında bir artı nokta, 31 kişiye kadar bağlantı kurmanıza izin veriyor.

WhatsApp’ta grup videosu / sesli arama nasıl kullanılır?

WhatsApp’ta grupça görüntülü konuşmak için öncelikle uygulamanın en son sürümüne sahip olduğunuzdan emin olun. Bir Whatsapp görüntülü grup çağrısına başlamak için, WhatsApp üzerinden bir kişiyle sesli veya görüntülü arama başlatın ve daha sonra videoya veya sesli aramaya daha fazla kullanıcı eklemek için “Katılımcı ekle” düğmesine dokunun. Düğme, arama arayüzünün sağ üst köşesinde bulunur.

WhatsApp, 1,5 milyar aylık aktif kullanıcı ile en popüler sosyal mesajlaşma uygulamalarından biridir. Bu yeni grup çağrı özelliği hoş bir ek olup, günde yaklaşık 2 milyar dakikaya kadar konuşma yapan kullanıcılar tarafından sevilecek.

Grup görüntülü görüşme özelliğini denedikten sonra, düşüncelerinizi yorumlarda bırakmayı unutmayın.

0 0 votes
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x