Genel

Google Drive indirme Sınırını Kaldırma

Reklamlar

Bu makale, özellikle paylaşılan dosyalar için Google Drive indirme sınırını kaldırmak isteyen kişiler içindir.

Kuşkusuz, Google Drive, ücretsiz kullanıcılar için çok fazla boş hafıza ile gelen en iyi bulut mağaza servislerinden biridir. 

Google Drive’ın önemli bir kullanımı, herhangi bir dosya ve klasörü herkesle paylaşmanızı sağlayan bir dosya paylaşım özelliğine sahiptir. 

Google Drive indirme Sınırını Kaldırma

Google, herhangi bir dosyanın indirilmesini önleyen Google drive dosya paylaşımına işlevsel bir kısıtlama getirdi. Belirli bir paylaşılan bağlantı için çok fazla etkinlik (görüntüleme ve karşıdan yüklemeler gibi) olacaksa, size bir uyarı mesajı verilecektir. 

Google Drive dosya paylaşımı için yükleme sınırı çoğunlukla Google Apps iş kullanıcılarını etkiler. Burada ,dosya ve klasörlerin paylaşılmasına ilişkin sınırları daha geniş bir kitleyle görebilirsiniz.

Google Drive indirme Sınırı Fix

İşte Google Drive indirme limitini nasıl düzeltebiliriz ve indirirken yukarıdaki mesajı gösteren herhangi bir uyarıyı bile almamak bu yöntemlerde. 

Google Drive’ın dahili seçenekleri kullanıcıların aynı şeyi yapmasına izin verdiği için herhangi bir uzantı veya yazılım kullanmanıza gerek yoktur.

Google Drive indirme Sınırını Kaldırma

İlk önce bir oturum açma seçeneği sunulacak. Google Drive’a giriş yaptığınızda oraya Drive Ekle seçeneğini göreceksiniz.

“Drive’a Ekle” seçeneğini tıkladığınızda, dosya bir an içinde Google Drive’a eklenecektir. Ardından sağ üst köşede ” Drive’da Aç ” seçeneği bulunur.

“Drive’da Aç” ı seçin, Google Drive kilitleyicinizi açar ve gerçek dosyayı içeren klasörün tamamını göreceksiniz.

Şimdi, dosyayı sağ tıklayın ve ” Kopya Oluştur (Make a Copy) ” seçeneğini seçin.

Ardından, ” Drive’ım ” seçeneğini belirleyerek Google Drive’ınızın kök dizinine gideceksiniz.

Burada orjinal dosya veya klasörün bir kopyasını bulacaksınız.

Üzerinde sağ tıklayın ve “İndir” seçeneğini seçin ve daha sonra dosya indirme işlemi başlayacaktır.

Umarım, yukarıdaki Google drive indirme sınırını kaldırma hakkında ki yazımız, herhangi bir Google Drive bağlantısından gerekli paylaşılan dosyaları indirirken size çok fazla yardımcı olacaktır.

Google Drive, dosyaları, web sayfalarını, resimleri ve web içeriğini kaydetmenizi sağlayan bir bulut depolama uygulamasıdır. 

Ayrıca Google Drive’ı tüm Windows bilgisayarınız, Mac ve Android telefonunuzda dosya ve klasörleri senkronize etmek için kullanılabilen bir dosya senkronizasyon uygulaması olarak kullanabilirsiniz. 

Google Drive ile herhangi bir klasörü çevrim içi olarak sıkıştırıp açabilirsiniz.

Google Drive Bir Dosyayı Herkese Açık Olarak Paylaşma

Genel olarak, Google Drive bazı gizlilik nedenlerinden dolayı Google Drive bir dosyayı herkese açık olarak paylaşmanıza izin vermez. Ancak, isterseniz bir dosyayı herkese açık olarak paylaşabilirsiniz.

Örneğin, bir eğitim sunumu yaptınız ve sunumu tüm öğrencilerle paylaşmak istiyorsunuz. E-posta kimliğini girerek dosyayı seçilen kişilerle paylaşmak yerine herkesin görüntüleyebilmesi ve indirebilmesi için dosyayı herkese açık olarak paylaşabilirsiniz.

Bir dosyayı Google Drive ile herkese açık olarak paylaşmak için bu adımları izlemeniz gerekir.

  • İlk önce, paylaşmak istediğiniz dosyayı sağ tıklayın ve Paylaş düğmesini tıklayın.
  • Söz konusu dosyaya ilişkin bağlantıyı bulmak için Paylaşılabilir bağlantı al bağlantısını tıklayın.
  • Bundan sonra, bağlantıya sahip olan herkes adlı bir metin almalısınız.
  • Varsayılan olarak, ‘görüntüleyebilir’ olarak ayarlanmıştır. Bu açılır menüyü genişletmeniz ve Diğer seçeneğini belirtmeniz gerekir.

Web’de Açık – Herkese Açık seçeneğini belirleyin ve Kaydet düğmesini tıklayın. Bu kadar! Artık herkes bu dosyayı internette bulabilir.

Google Drive Dosyasının Sahibini Değiştirme

Google Drive’da bir dosya oluşturduğunuzu ve dosyayı başka bir kişiye teslim etmek istediğinizi varsayalım. Dosyayı bir USB sürücü veya harici sabit disk kullanarak göndermek yerine, tüm dosyayı Google Drive üzerinden gönderebilirsiniz. Bu, kendinizi sahipler listesinden kaldırmak için de mümkündür. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekir.

Dosyayı sağ tıklayın ve Paylaş’ı seçin. Gelişmiş adlı bir seçenek bulmalısınız. Bu nedenle, kişiyi davet etmeniz gerekir. Bunu yaptıktan sonra Düzenle düğmesini tıklayın ve listeden ‘Sahip mi’ seçeneğini seçin.

Sonunda, değişikliği kaydetmek için Bitti düğmesine basın. Bunu yaptıktan sonra kendinizi sahipler listesinden kaldırabilirsiniz.

Google Drive bir dosyayı herkese açık olarak paylaşma, Google Drive dosyasının sahibini değiştirme ve Google Drive indirme sınırını kaldırma konusunda tüm yapılacaklar bu kadar. Sizlerinde bu konuda bir görüşü varsa bizlere yorum bölümünde bildirebilirsiniz.

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

interbilgi 2024 sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et