Gmail Karanlık Mod Nasıl Etkinleştirilir?

0
859784
iPhone ve Android'de Gmail Karanlık Mod Nasıl Etkinleştirilir?
iPhone ve Android'de Gmail Karanlık Mod Nasıl Etkinleştirilir?

Bugünün öğreticisinde, iPhone ve Android için Gmail karanlık mod nasıl etkinleştirilir açıklanmaktadır. Gmail karanlık mod için tüm bilgiler yazımızda!

Bu eğiticiyi okursanız, telefonunuzda Gmail karanlık modunun nerede bulunacağını öğrenebilirsiniz. İster iPhone ister Android cihaz olun, karanlık modu etkinleştirme işlemi aynıdır.

Tek yapmanız gereken Gmail uygulamanızın ayarlarına gitmek ve Gmail uygulamanızda karanlık modu açmaktır. Bu şekilde Gmail’in sakinleştirici bir etkisi olur ve elbette telefonunuzun pilini korur.

Gmail, iPhone 13 ve Android 10 için karanlık mod özelliğini yayınladı. Özellik henüz herkese ulaşmadığından, muhtemelen bu özelliği Gmail uygulamanızda almayacaksınız.

Telefonunuzda kullanılabilir olup olmadığını görmek için Gmail ayarlarını kontrol edin.

iPhone ve Android’de Gmail Karanlık Mod Nasıl Etkinleştirilir?

Daha önce de belirtildiği gibi, gmail karanlık modu açma işlemi iPhone ve Android için aynıdır. Bu yüzden sadece iPhone için olan adımlardan bahsediyorum.

Not: iPhone posta uygulamasını Gmail uygulamasıyla karıştırmayın. Karanlık mod şu anda Gmail uygulaması için kullanılabilir. Ayrıca iOS sürümünüzün 13 veya daha yüksek olduğundan emin olun.

  • İlk olarak, iPhone’unuzda Gmail uygulamasını başlatmanız gerekir.
  • Seçenekleri görüntülemek için sol üstteki Menü seçeneğine dokunun.
  • Ayarlar -> Temalar’a gidin.
  • Bu noktada, temayı değiştirme seçenekleri elde edeceksiniz; Açık, Koyu, Sistem Varsayılanı.
  • Özelliği etkinleştirmek için Koyu üzerine dokunun.

Şimdi bitti. Gmail uygulamanız için karanlık mod etkinleştirildi. Gmail uygulamanızda kolayca ve sakin bir şekilde kalabilirsiniz. Ayrıca göz yorgunluğunu önleyecektir. Bildiğimiz gibi, karanlık bir mod kullanmak telefonunuzun pilini koruyacaktır.

Özellik yavaş yavaş kullanıcıların kullanıma sunulduğundan, Gmail uygulamanızda bulamayabilirsiniz. Böylece karanlık modu etkinleştirmenin başka bir yolunu deneyebilirsiniz.

Tek yapmanız gereken telefonunuzdaki karanlık temayı kullanmak. Telefonunuzun karanlık modunu etkinleştirmek için telefonunuzun ayarlarını açın -> Ekran ve parlaklık -> karanlığa geçin.

Karanlık modu instagram’da kullanmak isterseniz “instagram karanlık mod nasıl açılır?” makalemizi okuyabilirsiniz.

Kısaca

Uygulamalarda ki Karanlık Mod sosyal medyada trend olmuş durumda. Telefonunuzda da karanlık modu kullanmak isteyebilirsiniz. Bununla birlikte, karanlık modu etkinleştirmek için kullanamayacağınız bazı uygulamalar hala vardır. Gmail bu özelliği yavaş yavaş kullanıcılarına sağlıyor. Böylece bunları şimdilik Gmail uygulamanızda kullanabilirsiniz. Gmail uygulamanızda ki işlevi bulun ve yeni titreşimleri hissedin.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments