AndroidAndroid UygulamalarGenelinternetNasıl Yapılır?Uygulamalar

Mobil Verilerde Android DNS Nasıl Değiştirilir?

Reklamlar

Bu makalede, Android DNS’in Mobil Verilerde nasıl değiştirileceği açıklanmaktadır. DNS (Alan Adı Sistemleri) alan adlarını IP adreslerine çevirir. WiFi’te bulunduğunuzda DNS’de yapılan değişiklikler kolaydır. WiFi tercihlerine girebilir ve özel bir DNS adresi buraya yazabilirsiniz. Ancak, mobil veri söz konusu olduğunda, böyle bir seçenek yoktur.

Bu sorun için basit bir geçici çözüm, bir uygulama kullanmaktır. Google Play Store’da telefonunuzdaki DNS’yi değiştirmenize izin veren birçok uygulama vardır. Ancak, bu uygulamaların çoğu yalnızca WiFi için çalışır ve geri kalanı kök erişimi yani root gerektirir.

DNS Changer , mobil verilere bağlanırken Android DNS’inizi değiştirmek için kullanabileceğiniz ücretsiz bir Android uygulamasıdır. Daha fazla ilerlemeden önce, Android DNS’i mobil verilerde değiştirmek kök olmadan değil, her zaman işe yaramaz. Bu uygulama Play Store’da bulabildiğim en yakın atış. Bununla birlikte, bazı şebeke sağlayıcıları ile iyi çalışır ve diğerleri ile zayıf şekilde çalışır. Söylemek istediğim, bazı DNS bazı ağ sağlayıcıları için çalışıyor, bazıları ise çalışmıyor. Bununla birlikte, makaleye dalalım ve bu uygulamayı telefonunuzun DNS’sini mobil verilerde değiştirmek veya en azından denemek için nasıl kullanabileceğinizi görelim.

Mobil Verilerde Android DNS Nasıl Değiştirilir?

Mobil verilerde Android DNS nasıl değiştirilir kısaca anlatalım. Android DNS’yi mobil verilerde değiştirmek için, Play Store’dan DNS Changer uygulamasını yükleyin. Uygulamanın bağlantısı bu makalenin sonunda verilmiştir. Kurulduktan sonra bu uygulamayı başlatın. Uygulamanın iki bölümden oluşmaktadır; DNS Değiştirici ve Hız Testi.

DNS Changer bölümünden, seçtiğiniz bir DNS sunucusunu seçebilir ve ona bağlanabilirsiniz. Bu uygulama size DNS sağlayıcıları için aşağıdaki seçenekleri sunar:

  • Manuel giriş için özel DNS
  • Google DNS
  • DNS’yi aç
  • Cloudflare DNS
  • Yandex DNS
  • Seviye3 DNS
  • Comodo Güvenli DNS

Bağlandıktan sonra, uygulamadaki metin ve düğme rengi yeşile döner ve durum çubuğunda etkin bir VPN ağı gösterir. Hız Testi bölümünde, mevcut tüm DNS sunucularındaki hızı kontrol eden ve bunları sıralayan hız testini çalıştırabilirsiniz. Oradan, istediğiniz herhangi bir DNS sunucusuna geçebilirsiniz.

Bağlandıktan sonra, doğrulama için DNS sunucusunu kontrol edebilirsiniz. Bunu yapmak için, OpenDNS sunucusuna bağlanın ve https://opendns.com/welcome adresini ziyaret edin. OpenDNS’ye bağlıysanız, bunu onaylayacaktır.

Bu şekilde, Android telefonunuzun DNS’sini mobil verilerde değiştirebilirsiniz. Bu uygulamayı deneyin ve sizin için çalışıp çalışmadığını bize bildirin. Ayrıca bölgenizi ve ağ sağlayıcınızı da dahil edin, bu diğerleri için yararlı olacaktır.

DNS Changer Nasıl Yüklenir?

Bu bağlantıyı kullanarak DNS Changer yükleme işlemini telefonunuzda gerçekleştirebilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x