GenelInstagraminternetNasıl Yapılır?Sosyal MedyaUygulamalar

Bilgisayardan instagram’a Fotoğraf Yükleme

Reklamlar

Popüler sosyal mecralardan birisi olan instagram’a “Bilgisayardan instagrama nasıl fotoğraf yüklerim?” diye düşünüyorsanız, Bilgisayardan instagram’a fotoğraf yükleme klavuzumuz sizin için yazılmış desek yeridir.

Bilgisayardan instagram’a Fotoğraf Yükleme

Dünyanın dört bir yanındaki insanların dehşeti için instagram, masaüstü siteden profillerimize fotoğraf veya video yüklememize izin vermiyor.

Bu, uygulamanın mobil kullanımını ve diğer kullanıcılarla etkileşimi teşvik etmek için instagram’dan kasıtlı bir hamle. Bununla birlikte , içeriği bir kamerada çekilen veya filme alınan birçok fotoğrafçı, etkileyici ve işletme için, her şeyi masaüstünden telefona manuel olarak gönderme görevi çok zaman alabilir!

Neyse ki, üçüncü taraf araçlarını veya akıllı masaüstü korsanlarını kullanarak bu sorunun birkaç yolu vardır. PC’den veya Mac’ten instagram’a nasıl yayın gönderileceği ve bu kullanışlı kılavuza nasıl koyacağımız hakkında web’den birçok bilgi derledik!

Bilgisayardan instagram'a Fotoğraf Yükleme
Bilgisayardan instagram’a Fotoğraf Yükleme
 1. Tarayıcı Kullanıcı Aracısını Değiştirme
  – Chrome
  – Safari
 2. Üçüncü Taraf Araçları
  – BlueStacks
  – Deskgram
  – Uplet (yalnızca Mac)
 3. Diğer
  – Facebook İçerik Stüdyosu

Tarayıcı Kullanıcı Aracısını Değiştirme

Bilgisayardan instagram’a fotoğraf yükleme yöntemlerinden bu yöntem karmaşık görünebilir, ancak muhtemelen PC veya Mac’ten instagram’a yayın göndermenin en basit yollarından biridir. Herhangi bir üçüncü taraf site veya indirme gerektirmez ve tamamen ücretsizdir. Ancak, yöntem çok basittir ve video dosyaları veya galeri gönderileri ile çalışmaz.

Onun içinde derinlemesine rehber David Coleman olduğunu açıklıyor ‘kullanıcı aracısı tarayıcı o tarayıcı hakkında bilgi ve kullandığınız işletim sistemini anlatmak için web sitesine gönderdiği kod parçasıdır’. Esasen, instagram’ın masaüstü sürümünde tarayıcınıza siteyi bir mobil cihazda görüntülediğinizi söyleyebilir ve ardından yenilediğinizde genellikle kullanılamayan ‘yükle’ düğmesi görünür! Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Chrome’dan instagrama Fotoğraf Yükleme

 • instagram hesabınızla giriş yaptığınız zaman sayfada sağ tuşa tıklayıp açılan bölümde İncele ye basınız.
  CTRL+Shift+I tuşuna basarak da kısa yoldan açabilirsiniz.
 • Bu açılır menüde Telefon simgesi göreceksiniz, cihaz listesinden bir mobil model seçin. İPhone 6/7 / 8’i seçelim.
  CTRL+Shift+M tuşuna basarak da kısa yoldan açabilirsiniz.
 • Bu, tarayıcının görünümünü mobil bir ekrana değiştirir ve yükle düğmesi görünür. NOT: hemen görünmezse, sayfanızı yenileyin.
 • Karşıya yükle düğmesi bilgisayarınızın dosyalarını otomatik olarak açar…
 • İstediğiniz fotoğrafı seçin. Daha sonra dikey veya yatay görüntü ise döndürme ve uzaklaştırma seçeneğiniz vardır.
 • Düzenleme araçları olmasa da, bir dizi instagram filtresi mevcut. Hazır olduğunuzda, mobil cihazlarda yaptığınız gibi ileriye basın.
 • İnceleme sayfasında bir başlık ve konum ekleyebilirsiniz, ancak hesapları etiketleyemez veya diğer sosyal ağlarda paylaşamazsınız. Paylaş’ı tıklayın, yayın profilinizde yayınlanacak!

Safari’den instagrama Fotoğraf Yükleme

Safari’de kullanıcı aracısını değiştirmek için, şu yolla ‘Geliştir’ menüsünü etkinleştirmeniz gerekir: Safari> Tercihler> Gelişmiş ve ‘ Menü çubuğunda Geliştirilenler menüsünü göster ‘ seçeneğini etkinleştirin.

Bu yapıldıktan sonra şu adımları takip edebilirsiniz.

 • Safari gezinme çubuğunuza Geliştirme menüsü eklendiğinde, Kullanıcı Aracısı açılır menüsünün üzerine gelin ve iPhone seçeneğini belirleyin.
 • Bu, yükleme düğmesinin tarayıcının altında görünmesine neden olur.
 • Yükle’yi tıkladığınızda dosyalarınıza yönlendirilirsiniz.
 • Bir fotoğraf seçin, filtre ekleyin ve ileri’yi tıklayın.
 • Sağ üst köşedeki Paylaş düğmesini kullanarak profilinizde yayınlayın!

Özet:

Bu, PC veya Mac’ten instagram’a fotoğraf göndermek için basit ve ücretsiz bir çözüm olsa da, birçok sınırlama var. Arayüz mobil cihazlarda instagram ile neredeyse aynı olmasına rağmen, tüm düzenleme araçlarını ve birden fazla fotoğraf ve video yayınlama yeteneğini kaçırıyor. Fotoğraflarınız masaüstünüze veya USB’nize gitmeye hazırsa ve bunları telefonunuza aktarmak için zamanınız yoksa, bu kullanışlı bir hızlı düzeltmedir!

Üçüncü Taraf Araçları

PC’nizden veya Mac’inizden instagram’a yayın göndermenin diğer yolu, üçüncü taraf bir araç kullanmaktır. Bunlar, masaüstünüze indirebileceğiniz veya hesabınızı sizin için gönderen çevrimiçi olarak kullanabileceğiniz programlardır. Çevrimiçi olanlara bir göz attık ve bunları aşağıda özetledik:

BlueStacks

Bilgisayardan instagram’a fotoğraf yükleme yöntemlerinden BlueStacks android emilatörünü kullanma.

Mac’iniz veya PC’niz için bir Android emülatöründe Bluestacks ve instagram android uygulamasının ölçekli bir sürümünü sunuyor, tek ihtiyacınız olan bir Google hesabı. Bu, mobil uygulamayı masaüstünde toplu yükleme veya çoklu hesap yönetimi gibi ek özellikler olmadan kullanmanıza izin verdiği için, yukarıda listelenenlere en çok benzeyen yöntemdir. Şöyle çalışır:

 1. Bluestacks’ı bilgisayarınıza indirdikten sonra, içeriğinizi platformdaki Medya Yöneticisi’ne yüklemeniz gerekir. Ardından, Uygulama Merkezi’nin sağ üst köşesindeki arama çubuğunu kullanarak instagram’ı arayın ve Yükle’yi tıklayın.

Bluestacks’a girdikten sonra instagram’ı yükleyin

 1. instagram’ı açtığınızda, platform arayüzü, Android uygulamasının boyutlarına ve görünümüne, Chrome’daki kullanıcı aracısını değiştirmeye benzer şekilde değişecektir.

Bu, PC veya Mac’ten instagram’a yayın göndermenin iyi ve basit bir yoludur. Bluestacks’taki instagram, mobil cihazdakiyle aynı şekilde çalışır (GÜNCELLEME: Eylül 2018’den itibaren Bluestacks artık videoyu desteklememektedir). Bu nedenle, yayınları düzenleyebileceğiniz ve diğer sosyal ağlarda paylaşabileceğiniz için tarayıcınızdaki kullanıcı aracısını değiştirmek için daha iyi bir alternatiftir. Toplu olarak yüklemek, yayınlarınızı birden fazla hesaba paylaşmak veya önceden planlamak istiyorsanız Bluestacks’ın dezavantajı gelir.

Bluestacks’ı buradan indirin.

Deskgram

Deskgram, PC veya Mac’ten instagram’a mesaj göndermenin yanı sıra, mobil uygulamadaki gibi yayınlara göz atma, yorum yapma ve beğenme olanağı sağlayan bir masaüstü uygulamasıdır.

Fotoğraf ve videoları yükleyebilirsiniz – video şu anda Windows’da desteklenmese de – filtreleri kullanın, videoyu kırpın, yayınlardaki diğer hesapları etiketleyin ve hashtag araması yapın.

Fiyatlandırma:

Aylık 2,99 ABD doları

Yüklemeyi içermeyen ücretsiz bir sürümü var. Ücretli sürüme erişmek için bu ücretsiz sürümü indirmeniz ve ardından ‘yükseltmeniz’ gerekir.

Özet:

PC veya Mac’ten instagram’a fotoğraf göndermek için kullanışlı ama biraz temel bir araç. Windows için video yükleme eksikliği bir dezavantajdır ve toplu olarak yükleyemediğiniz için ücretsiz bir hizmet olan Bluestacks’dan ek bir şey sunmaz.

Uplet (Yalnızca Mac)

Bilgisayardan instagram’a fotoğraf yükleme için bir diğer alternatif Uplet.

Uplet, yalnızca Mac için indirilebilir bir instagram yükleyicisidir. Fotoğrafları ve videoları bilgisayarınızdan toplu olarak yükleyebilir ve doğrudan bir resim yazısı ile instagram profilinize gönderebilirsiniz, tek yapmanız gereken indirip instagram ayrıntılarınızla giriş yapmaktır. Yakın zamanda yapılan bir güncelleme, yönettiğiniz birden fazla instagram hesabına yayın göndermenize de olanak sağlıyor.

Programın çok basit bir arayüzü var.

Uplet, filtrelerinizden veya düzenleme özelliklerinden yoksundur, ancak yayınlarınızı dikey veya yatay hale getirmek için küçültebilirsiniz. Programa video yüklüyorsanız, Uplet’in uygulama içi kırpma özelliklerine sahip olmadığından instagram’ın 60 saniyelik sınırına uymaya hazır olduğundan emin olun.

Fiyatlandırma:

Kişisel Lisansı (1 Mac için) $ 19.95
(5 Mac’ler için) Takım Lisans $ 49.95
İşletme Lisansı (1 Mac için) $ 49.95

Özet:

Uplet, her zaman Mac kullanıyorsanız, fotoğraflarınızı ve videolarınızı diğer yazılımlarda düzenlerseniz ve toplu olarak yüklemek istiyorsanız kullanışlı bir araçtır! Fiyat, ürünün tam kullanımı için tek seferlik bir ücrettir.

Facebook İçerik Stüdyosu

Bilgisayardan instagram’a fotoğraf yükleme yöntemlerinden biride Creator Studio! Ağustos 2019’da Facebook, Creator Studio platformunda yerel instagram planlaması başlattı, yani bir Facebook sayfasına bağlı bir iş instagram profiline sahip kullanıcılar, bilgisayarlarından instagram’da yayınlayabilirler.

Facebook’un İçerik Stüdyosu ile ilgili benzersiz olan şey, etkileyiciler ve reklam öğelerini hedefleyen platformdaki ilk instagram özelliği olan IGTV videolarını programlayabilmeniz ve yayınlayabilmenizdir.

Bu, PC veya Mac’ten instagram’a yayın göndermenin harika bir ücretsiz alternatifidir, ancak aynı anda birden fazla yayın oluşturmak için toplu yükleme seçeneği sunmadığından, instagram içeriğini kitlesel olarak yönetip yönetmediğinizi sınırlandırır.

İşlevselliğin bir diğer önemli kısıtlaması, zamanlanmış yayınları düzenleyememesidir – bu nedenle altyazılarda veya etiketlerde değişiklik yapmanız gerekiyorsa, mevcut yayını silmeniz ve yeni bir tane yapmanız gerekir. Bunun gibi zaman alan iş, masaüstünden instagram’a gönderme noktasını biraz yenebilir.

Bilgisayardan instagram’a fotoğraf yükleme yöntemleri arasında tavsiye edeceğiniz yöntemler varsa bizlere yorum bölümünden bildirebilirsiniz.

5 1 vote
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x