BilgisayarGenelİşletim SistemleriWebmasterWindows

Bu 7 Yöntemle 0xc000007b Hata Mesajını Düzeltin

Reklamlar

‘Uygulama doğru bir şekilde başlayamadı’ görmek istediğiniz bir hata mesajı değil, çözülmesi kolaydır. Windows’da ki korkunç uygulama hatası için yedi düzeltme yapıldı, bu 7 Yöntemle 0xc000007b hata mesajını düzeltin.

Bu 7 Yöntemle 0xc000007b Hata Mesajını Düzeltin

Bu hata mesajını görürseniz: ‘Uygulama doğru bir şekilde başlayamadı’ çünkü muhtemelen bir oyun ya da program çalıştırmaya çalışıyorsunuz ve bir şey doğru değil.

Aşağıda, çoğu basit olan, 0xc000007b hatasını çözmeye çalışmak için kullanabileceğiniz çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Sadece birisine ihtiyacınız olabilir, ancak bazı durumlarda bunların bir kombinasyonuna ihtiyacınız olacak.

Genellikle, 32 bit ve 64 bit Windows sürümleri ve uygulamaların karışımı olduğunda bu hatayı görürsünüz.

Bilgisayarı yeniden başlatın

Denenecek ilk şey Windows yeniden başlatılıyor. Doğru olamayacak kadar iyi geliyor ama bazen sonuç veriyor.

.NET çerçevesini güncelle

Çoğu durumda, sorunlara neden olan Microsoft .NET çerçevesidir. .NET Framework’ün en son sürümünü Microsoft’tan indirebilirsiniz .

Yeniden yüklendiğinde (veya yeniden yüklendiğinde), uygulamanızı veya oyununuzu tekrar deneyin.

Yönetici haklarını etkinleştir

Oyun veya uygulamayı yönetici haklarıyla çalıştırmayı deneyin. Bunu yapmak için, kısayolu veya oyunun gerçek yürütülebilir dosyasını sağ tıklayın, Özellikler’i seçin ve Uyumluluk sekmesini açın. ‘Bu programı yönetici olarak çalıştır’ kutusunu işaretleyin ve Tamam’a tıklayın.

Uygulamayı veya oyunu tekrar yükleyin

Çalışmaya çalıştığınız oyunu veya programı yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz – basit ama bazen çok etkilidir.

Windows’u güncelle

Windows’u güncelleyin. Çoğu durumda, Windows otomatik olarak güncellenir, ancak kontrol etmek için Denetim Masası’na gidin ve ‘Windows Update’ araması yapın.

Windows 10 dahil sonraki sürümlerde, yeni Ayarlar uygulamasını açabilirsiniz (sadece Başlat menüsünü arayın veya ekranın sol alt köşesinde tıkladığınızda Windows logosunun hemen üstünde görünen dişli simgesini tıklatın.

Ayarlar uygulamasında Güncelleme ve Güvenlik’i tıklayın, ardından güncellemeleri kontrol etmek için bir düğme görmelisiniz.

ChkDsk’i çalıştır

Cmd’yi açarak chkdsk komutunu çalıştırın (arayınız veya başlat menüsünde çalıştırınız).

Pencere tipinde “chkdsk c: / f / r”. Ana pencere diski ise, sonraki önyükleme için zamanlamanızı isteyecektir.Yeniden başlattığınızda, giriş ekranına gitmeden önce bir kontrol yapacak. Bölümler veya diğer sürücüler de bu şekilde kontrol edilebilir.

DirectX’i yeniden yükle

DirectX’i yeniden yükleyin. Bunu yapmanın yolu, Windows sürümünüze ve ihtiyacınız olan DirectX sürümüne bağlıdır. Microsoft’un web sitesinde tam talimatlar vardır .

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

interbilgi 2024 sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et