BilgisayarGenelİşletim SistemleriNasıl Yapılır?Windows

Windows 10’da Bulunan $SysReset Klasörü Nedir?

Reklamlar

Gizli dosya ve klasörlerin Windows işletim sistemine sahip bilgisayarınızda görüntülenmesini etkinleştirdiyseniz ve C Sürücüsünü açarsanız, gizli bir $SysReset klasörü görmüş olabilirsiniz.

Belki bu klasörün ne içerdiğini merak ettiniz $SysReset virüs mü diye bir soru kafanızda belirdi ve silmek güvenli bilemediniz.

Bu yazı, $SysReset klasörünün ne olduğunu ve silmeyi nasıl yapacağınızı kısaca açıklayacaktır.

Windows 10’da Bulunan $SysReset Klasörü Nedir

$SysReset klasörü, Windows 10 bilgisayarınızda bir Sistem Yenilemesi veya sıfırlama gerçekleştirdiğinizde oluşturulur.

Windows 10'da Bulunan $SysReset Klasörü Nedir?
Windows 10’da Bulunan $SysReset Klasörü Nedir?

$SysReset klasörü, gizli bir klasör ve onu görebilmek için Windows’un Gizli dosya ve klasörleri gösterme opsiyonunu aktif etmeniz gerekecek. C Sürücüsünde bulunan bu klasör, günlük dosyalarından kalma XML belgelerine kadar çeşitli bilgileri içerir ve hepsi bir adli araştırmacı için yararlı bilgiler sağlar.

Bu $SysReset klasörü ayrıca bir .etl dosyası içeren Günlükler adlı ek bir klasör içerir. Ayrıca, bir kullanıcının raporu ve hatayı bulmasına ve toplamasına yardımcı olabilecek C:\Recovery\Logs içinde farklı bir ada (.sysreset_exe_BootUX.etl) sahip bir .etl dosyası oluşturur.

Bu raporu kullanarak, sıfırlama işleminin başarısız olmasının nedenlerini belirlemek için sorun giderme adımlarını deneyebilirsiniz. Klasörde günlüğe kaydedilen bilgileri kullanmayı düşünmüyorsanız, klasörü güvenle silebilirsiniz.

$SysReset Klasörünü Silme işlemi

Silme işlemi basittir.  $SysReset klasörünü sağ tıklatın ve ardından klasörü Geri Dönüşüm Kutusu’na taşımak için Sil seçeneğini belirleyin.  Klasörü tamamen kaldırmak isterseniz, klasörü seçin, Shift tuşunu basılı tutun ve sonra Sil tuşuna basın.

Bazı durumlarda, tüm dosyaları silemeyip dosyaları silmek için Yöneticilerden izin istemenizi isteyen bir açılır mesaj görüntüleyemezsiniz.

Bilgisayarınızı yeniden başlatın, Yönetici olarak oturum açın ve ardından klasörü silin.

Hâlâ silemiyorsanız, silinemeyen ve kilitli klasörleri silmek için bazı ücretsiz uygulamaları kullanabilirsiniz.

Windows 10’da Bulunan $SysReset Klasörü Nedir diye bir sorunuzda ki tüm soru işaretlerini giderdiğimizi düşünüyoruz. Bu konu hakkında ki tüm görüşlerinizi yorum bölümünde bizlere bildirebilirsiniz.

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

interbilgi 2024 sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et