GenelNasıl Yapılır?Oyun

Twitch Prime Nasıl iptal Edilir?

Reklamlar

Twitch Prime‘ı almak, oyunculara Fortnite için oyun içi öğeler de dahil olmak üzere belirli ücretsiz avantajlar sunuyor. Peki Twitch Prime nasıl iptal edilir?

Amazon’un Twitch.tv’sine dayanan abonelik hizmeti Twitch Turbo’nun bir güncellemesidir ve diğer şeylerin yanı sıra reklamsız görüntüleme ile birlikte gelir.

Hizmet tüm Amazon Prime ve Prime Video üyeleri için ücretsiz olabilir, ancak herkes tarafından kullanılabilir. Peki nasıl kaydolabilirsiniz? Ve saklamak istemiyorsanız, nasıl iptal edersiniz?

Twitch prime’ın ne olduğunu bilmeyenler için onlara Twitch Prime hakkında olduğu kadar bilgiler vereceğiz.

Twitch Prime, Amazon Prime aboneleri için premium video oyunu akış hizmetidir. Twitch Prime gerçekten özel bir hizmet değil, Amazon Prime’ın ana programına Twitch ve Amazon hesaplarını bağlamak isteyen herkes için özel avantajlarla katılmanın birçok avantajından biridir.

Twitch Prime Nedir?

Twitch Prime, Amazon Prime ve Prime Video üyeliklerine dahil olan Twitch’te premium bir deneyimdir. Twitch Prime, bonus oyunlar ve özel oyun içi içerik, herhangi bir Ortak veya Bağlı Kuruluş kanalında kullanılmak üzere hiçbir ek ücret ödemeden bir kanal aboneliği, özel ifadeler ve sohbet rozeti içerir.

Twitch Prime’a Nasıl Kayıt Olunur?

Henüz bir Amazon Prime üyeliğine sahip ya da üyesi değilseniz, hizmete doğrudan Twitch veya Amazon aracılığıyla kayıt olabilirsiniz.

Kaydolduktan sonra zaten üyeyseniz, Twitch Prime’dan tam olarak yararlanmak için Amazon ve Twitch hesaplarınızı eşleştirmeniz gerekir. Tüm çevrimiçi işlevleri etkinleştirmek için https://www.amazon.com/ adresini ziyaret etmelisiniz. Her iki hesapta da yeni özellikler için bu sayfadan oturum açın.

Twitch Prime, yaşadığınız ülkeye bağlı olarak Amazon Prime veya Amazon Prime Video aboneliğiyle birlikte sunulan Twitch’te birinci sınıf bir deneyimdir. Twitch Prime, her ay ek bir ücret ödemeden özel oyun içi içerik ve bonus oyun, Twitch kanal aboneliği içerir ve herhangi bir satış ortağı kanalı, özel teklifler ve sohbet rozetleri üzerinde kullanılabilir.

Twitch Prime Üyeliği nedir?

Twitch Prime üyeliği, Twitch akış hizmetindeki ayrı kanallara yapılan yinelenen bir ödemedir. Birincil amacı, yayıncıları finansal olarak destekleyerek içeriği daha sık veya hatta Twitch’te tam zamanlı akış için aktarabilmektir.

Twitch Prime Nasıl iptal Edilir?
Twitch Prime Nasıl iptal Edilir?

Aboneler, yeni kanallar ve söz konusu kanalın sohbet odalarında durumu artan diğer dijital ürünler şeklinde desteklerinden dolayı ödüllendirilir.

Twitch Prime Aboneliği Nasıl Kullanılır?

 • Herhangi bir iş ortağı veya satış ortağı kanalında abone ol düğmesini tıklayın.
 • Ek bir ücret ödemeden Ücretsiz Üyelik (ABD) veya Abone Ol (İngiltere) seçeneğini belirleyin.
 • Bir abonelik satın aldığınızda ve sayfayı yenilediğinizde, söz konusu kanal için sohbetin üstünde bir banner görürsünüz (şu anda Kanallar zaman aşımına uğramadıkça veya kısıtlanmadıysa). Banner’ın paylaş düğmesini tıklayın. Paylaşmak için 30 gününüz var.
 • Ardından, metin kutusuna özel bir mesaj koyun ve paylaşmaya hazır olduğunuzda Enter tuşuna basın.
 • Mesaj, özel mesajınızı da içeren bir sohbet bildirimi gönderir.
 • Twitch Prime aboneliğinizle satın almak istediğiniz kanal aboneliği, Twitch tv abonelik sayfanızda görünecektir.
 • Twitch Tv abonelik sayfanıza https://link.twitch.tv/mySubscriptions adresinden ulaşabilirsiniz.

Twitch Prime Nasıl iptal Edilir?

Twitch Prime nasıl iptal edilir sorumuzun iki farklı yöntem kullanarak cevabını bulabiliriz. Bu yöntemler:

Twitch Prime iptal etmek için 1. Yöntem

Twitch Prime hesabını iptal etmenin basit yolu, bağlı Amazon Prime hesabınızı iptal etmektir. Bu işlemi şöyle yapacaksınızdır:

 • Amazon‘a giriş yapın ve hesabınızı tıklayın.
 • Ayarlara gidin.
 • Prime Üyeliğini Yönet‘i tıklayın.
 • Üyeliği iptal etmek için seçin.

Twitch Prime ayarlarınızı buradaki Twitch Prime ayarlarınıza giderek Amazon Prime’ı iptal etmeden iptal edebilirsiniz.

Twitch Prime iptal etmek için 2. Yöntem

Twitch prime aboneliği nasıl iptal edilir sorumuzun 2. basit yöntemi ise şu adımlar ile geçerlidir;

 • Bir web tarayıcısında https://www.amazon.com adresine gidin. Bilgisayarınızdaki Mac’inizdeki herhangi bir web tarayıcısını kullanabilirsiniz. Amazon web sitesine yönlendirileceksiniz.
 • Hesabınıza otomatik olarak giriş yapmadıysanız, fareyle sağ üstteki hesabın ve listelerin üzerine gelin ve Giriş Yap‘ı tıklayın. Twitch hesabınızla ilişkili Amazon hesabıyla ilişkili e-posta adresi ve parola ile oturum açın.
 • Hesap ve Liste‘yi tıklayın. Amazon web sitesinin sağ üst köşesinde. Bu düğmenin üzerine geldiğinizde, açılır bir hizmet menüsü görüntülenir. Düğmeye tıklamak Amazon hesabınızın menü sayfasını görüntüler.
 • Aşağı kaydırın ve Twitch Ayarları‘na tıklayın. “Dijital içerik ve cihaz kutusu” nda.
 • Hesabın Bağlantısını Kaldır‘ı tıklayın. Bu, Twitch hesap profil resminiz ve kullanıcı adınızla mor bir düğmedir. Bir onay açılır penceresi görüntüler.
 • Bu Twitch hesabının bağlantısını kaldır‘ı tıklayın. Bu onay pop-up’ında mor bir düğme var. Bu, twitch prime hesabınızın Amazon hesabınızla bağlantısını kaldıracaktır.
 • Her Twitch Prime Channel aboneliği, aboneliğin süresi doluncaya kadar devam eder.

Prime abonelik iptal etme işlemini sonrası yani üyeliğinizi iptal ettiğinizde Twitch tarafından, Amazon Prime hesabınızdan aldığınız Twitch Prime’ın avantajları Twitch hesabınızdan kaldırılacaktır. Twitch Prime iptal etme işlemleri için bu adımları takip edebilirsiniz.

Testten Sonra Twitch Prime’ı iptal Edebilir Misiniz?

Twitch Prime nasıl iptal edilir den başka sıkça sorulan bir diğer soru Testten sonra Twitch Prime’ı iptal edebilir misiniz? Bunun için sadece Prime Üyelik Hesabınıza Tıklayın. Sol alt taraftaki Son Çalışmayı ve Avantajları tıklayın. Avantajlarımı Sonlandır seçeneğini ve İptal Üyeliğimi İptal Et veya Sakla seçeneğini belirleyin.

Amazon Prime üyeliğinizi iptal mi etmek istiyorsunuz?
O halde sizi Amazon Prime Nasıl İptal Edilir? rehber makalemizi okumaya alalım.

Hiçbir şey yapmadan Twitch Prime Üyeliğini İptal Etme

Ücretsiz üyeliğinizi iptal etmek için mevcut 30 günlük üyelik süresinin bitmesini bekleyin. 30 gün sonra aboneliğin süresi dolar ve aboneliğin etkinleştirildiği diğer tüm Twitch kanallarında ücretsiz olarak kullanılabilir.

Sonuç

Google ve Youtube ‘da, Twitch Prime ücretsiz denemesinin nasıl iptal edileceği hakkında arama yaptık ve Twitch Prime aboneliğini iptal etmek için bazı yöntemler bulduk. Bu makalede bu yöntemler hakkında da bilgiler paylaştık.

Twitch Prime aboneliğini iptal etme konusunda herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, yorum bölümünde yorum yapabilirsiniz. Size en kısa zamanda mutlaka cevap vereceğiz.

5 1 vote
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
ThePresidenttm
ThePresidenttm
3 yıl önce

Dediğiniz adımları yaptım. Ama ben Prime’In verdiği ücretsiz bir twitch yayıncısına abone olma hakkımı kullandım. Peki ayın sonunda ben prime gamingi sonlandırdığım için aboneliğim de sonlanır mı?

Başa dön tuşu
2
0
Would love your thoughts, please comment.x