GenelNasıl Yapılır?

Netflix Profili Veya Hesabın Tamamı Nasıl Silinir?

Reklamlar

Netflix profilini silmek, hesabınızı iptal etmek istiyor musunuz? Bu eğiticide, bir Netflix hesabı nasıl silinir ya da Netflix profilini veya hesabınızın tamamını nasıl sileceğinizi öğreneceksiniz.

Bugün profilinizi nasıl silebileceğinizi veya Netflix hesabınızı askıya alabileceğinizi açıklayacağım. Akış servisine vedalaşma zamanı geldiğine karar vermişseniz, iki seçeneğiniz vardır. Hesabı paylaşırsanız, yalnızca kullandığınız profili silebilirsiniz. Ancak, aynı zamanda tüm hesabı ve tüm profilleri de kilitleyebilirsiniz.

İptal etmenin yapılmasını sağlasanız bile Netflix’in bilgilerinizi on ay boyunca saklayacağının farkında olmalısınız. Bu, kaydolurken kullandığınız e-postayı kullanarak bu süre zarfında hesabınızı istediğiniz zaman yeniden etkinleştirmenize olanak sağlar. Bu, hesabınızı askıya aldığınız, iptal ettiğiniz için hesabınızı silmek ve yeniden etkinleştirme yapmadan on ay harcamanız gerektiği anlamına gelir.

Netflix Profili Nasıl Silinir? | Netflix Hesabı Nasıl Silinir?

Netflix, profiller oluşturmanıza olanak tanır, böylece her biri kendi önerileri ve geçmişi olan farklı kullanıcılar kullanabilir. Bu profillerden birini silmek istiyorsanız, bunlardan birini seçmek zorunda olduğunuz ana menüye girin. Burada Profilleri Yönet seçeneğine tıklayın.

Bir öncekiyle aynı olan profil yönetimi ekranına gideceksiniz, ancak her profilin görüntüsünde bir kurşun kalem simgesine sahip olacaksınız. Düzenleyebileceğiniz ekrana erişmek için silmek istediğiniz profile tıklayın.

Profil düzenleme ekranına girdikten sonra, izin verilen ad, simge, dil veya sınıflandırma gibi birçok yönünü değiştirebilirsiniz. Ancak silmek isterseniz, Profil Sil düğmesine basın. Bir profili sildikten sonra onu geri alamayacağınızı ve tekrar yapsanız bile, tüm görüntüleme verilerinizi kaybedeceğinizi unutmayın.

Netflix Profili Veya Hesabın Tamamı Nasıl Silinir? | Netflix Profili Nasıl Silinir? | Netflix Hesabı Nasıl Silinir?

Netflix Hesabınızı Nasıl Silebilirsiniz

Netflix hesabınızı silmek için yapmanız gereken ilk şey, hesabınızla oluşturduğunuz profillerden herhangi birini girmektir. Herhangi birinden, hesabı silmek için işleme erişebilirsiniz.

Profilinize eriştikten sonra, göründüğünüz aynı ekranda ve tüm içeriğiniz sağ üst kısımda bulunan profilinizin simgesine tıklayın. Bunu yapmak, profilleri değiştirebileceğiniz veya diğer seçeneklere erişebileceğiniz bir menü görüntüler. Bu menüde, kullanıcı hesabınızı düzenlemek için devam etmek için Hesap seçeneğini tıklayın.

Netflix hesabınızla ilgili her şeyi, kullandığınız plandan e-postaya, telefon numarasına veya ödeme yöntemine göre değiştirebileceğiniz bir ekrana erişeceksiniz. Netflix hesap silme işlemi için Abonelik ve faturalandırma yazısının hemen altında bulunan Aboneliği iptal et düğmesini tıklayın.

Netflix hesap silme işlemini yaptığınızda, Netflix’in iptalin geçerli olacağı tarihte size bildirdiği bir ekrana gidersiniz ve önümüzdeki on ay boyunca istediğiniz zaman hesabınızı yeniden etkinleştirebileceğiniz konusunda sizi uyarır. İptal işlemini tamamlamak için mavi renkte görünecek olan Tamamla düğmesine basmanız gerekir.

Netflix hesabı silme ya da Netflix profil silme işlemini yapmakta zorluk çekiyor iseniz bize yorum bölümünde yazabilir ya da hesap silme işleminin nasıl sonuçlandığını bize yorum bölümünde bildirebilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x