GenelGoogle Chrome Web Tarayıcı Eklentileriİnternet Tarayıcıları (Browser)UygulamalarWebmasterWindows

Microsoft Rolls

Reklamlar

Microsoft Rolls Chrome, Microsoft’un tarayıcısı Edge’e büyük ölçüde hakim olmasına rağmen, Microsoft, Windows Defender Güvenlik Sistemine dayanan Windows Defender Chrome Uzantısı’nı kullanıma sunarak bundan yararlanıyor. Temel amaç, Microsoft’tan gerçek zamanlı koruma ile, kimlik avı ve kötü amaçlı web siteleri gibi çevrim içi tehditlere karşı koruma sağlamanızdır.

Microsoft Rolls Nedir?

Microsoft Rolls uzantısı, yalnızca şüpheli ve kötü amaçlı web sitelerine karşı koruma sağladığından Chrome’u çalıştıran herhangi bir bilgisayarda çalışır. MacBook veya Windows 10’da kullanabilirsiniz. Windows makinesinde çalışırken, bilgisayarda bulunan Windows Defender Güvenlik Sisteminden bağımsızdır.Ayrıca, Microsoft hesabınızla oturum açmanıza gerek yoktur.

Microsoft Rolls Nedir?
Microsoft Rolls Nedir?

Windows Defender Chrome Uzantısı nasıl çalışır?

E-postadaki kötü amaçlı bir bağlantıyı tıklarsanız veya sizi mali, kişisel veya diğer hassas bilgileri veya kötü amaçlı yazılım barındıran bir web sitesini ifşa etmenizi sağlayacak şekilde tasarlanmış bir siteye giderseniz, Windows Defender Tarayıcı Koruması, onu sürekli olarak güncellenen kötü amaçlı URL’lere karşı denetler. Microsoft tarafından bilinir.

Kötü amaçlı bağlantı listeden biriyle eşleşirse, Windows Defender Tarayıcı Koruması, ziyaret etmek üzere olduğunuz web sayfasının zararlı olduğunu bildiğinizi ve tek bir tıklamayla güvenli bir şekilde geri dönüş sağladığınızı bildiren bir kırmızı uyarı ekranı gösterir. Ayrıca, zararlı sitelerin ve web sitesinin durumunun gerçek zamanlı bir göstergesini de içerir.

Devre dışı bırakmak istediğiniz her zaman, uzantıda ki geçiş seçeneğini kullanabilirsiniz.

Uzantıyı buradan yükleyebilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x