GenelinternetiOS UygulamalarTeknolojiUygulamalar

YouTube’dan Yeni iOS Uygulaması

Reklamlar

Youtube, ios işlemcili cihazlar için (iPad ve iPhone) yeni bir uygulama yayınladı. Uygulamanın adı YouTube Capture.

youtube capture

Uygulama sosyal ağlarda yani Facebook, Twitter üzerinden yayınlanma olanağı da sağlayan uygulama App Store ‘dan ücretsiz olarak indirilmektedir.

Google, uygulamada kolaylığın ve hızın ön planda tutularak geliştirildiğini ve uygulama açıkken hemen video çekmeye başlayabileceklerini kaydetti. Video çekim işlemi bittikten hemen sonra videoyu youtube ‘a atmanın sadece üç adımla gerçekleşeceğinin kolaylığının altını çizdi.

youtube capture ios için indir

Youtube Capture programını açan kullanıcıları yeni bir film çekme veya film rulosunda kayıtlı olan bir videoyu kullanma seçeneğiyle karşılamakta. Kaydedilen video ya da kayıtlı olan videoyu aynı zamanda YouTube Capture sayesinde üzerinde efektler yapma, renkleri ile oynama, kırpma, fon müziği ekleme işlemleri uygulanabilmekte.

Uygulama şu şekilde çalışmakta;

youtube capture ios da nasıl kullanılır

Çekim bittiği andan itibaren Youtube ‘a otomatik olarak yüklenmesininin ayarlanabilmesine imkan tanıyabilmekte olan YouTube Capture ayrıca eklenen yatay yön kilidi hatırlatıcısı sayesinde düşey yönlü videoların önüne geçmeyi hedeflemekte.

Çekim bittiği zaman uygulama sayesinde videolarınıza konum bilgisi eklenebilmekte. Bu özelliği tamamen kapatmak ya da her bir video için ayrı bir konum bilgisi tanımlamakta mümkün.

Youtube Capture en fazla 720p kalitesinde videoların yüklenmesine izin vermekte şuan için. Bu türde bir kota getirmekte ki amaç kullanıcıların videolarını daha hızlı atabilme olağının yanı sıra mobil internet kotalarının da düşünüldüğünü göstermekte :)  

İndirmek İçin Tıklayınız
İndirmek İçin Tıklayınız
0 0 votes
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x