Genel

Kablosuz Hızınızı Geliştirmek İçin 6 Farklı Yol ve Teknik

Reklamlar

İndirilecek bir şey için saatlerce beklemek zorunda kalmaktan sıkıldıysanız, ağınızı optimize etmeyi düşünmeye başlama zamanı gelmiş olabilir. Aşağıda, kablosuz hızlarınızı (WiFi) iyileştirmenin en iyi yollarından bazılarını tartışacağız.

Kablosuz Hızınızı Geliştirmek İçin 6 Farklı Yol ve Teknik

Aşağıda ki farklı yolları kullanarak çözüme ulaşabilirsiniz.. Biraz pahalı ya da beleş çözümler şu şekildedir;

1. Daha Hızlı Hızlar İçin Ödeme Yapın

Daha hızlı hız almak için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri planınızı İnternet servis sağlayıcınızla güncellemektir.

Tabii ki, bu sadece daha düşük bir seviyedeyseniz ve böylece daha düşük kablosuz hızlarda çalışırsanız çalışır.

Eğer daha yüksek bir seviyedeyseniz ve sizin için ödediğiniz hızları alamıyorsanız, bu kablosuz hızınızı arttırmak için etkili olmayacaktır.

Kablosuz Hızınızı Geliştirmek İçin 6 Farklı Yol ve Teknik

2. Daha İyi Kablosuz Hız İçin Fibere Geçin

Şu anda kablolarınız varsa ve fiber alabilirseniz, kablosuz hızınızı artırmak için fiber anahtarı yapmalısınız.

Fiber mükemmel bir ağdır ve inanılmaz hızlı indirme ve yükleme hızları sunar. Her şeyden önemlisi, darboğazların olduğu zamanlarda, herkes işten eve geldiğinde ağın yavaşlamasına maruz kalmazsınız.

3. Daha Hızlı Bir Yönlendiriciye Yani Switch’e Geçin

Halihazırda yüksek hızlı Internet’e sahip biriyseniz ve zaten bir kablo ya da fiberiniz varsa ve hala WiFi’nizle daha az hız kazanıyorsanız, dar boğazınıza neden olan yönlendiriciniz büyük ihtimalle olasıdır.

Şu anda ISS tarafından sağlanan modem / yönlendiriciyi kullanıyorsanız ve / veya onlardan satın aldığınız takdirde, hemen durdurmak isteyeceksiniz. Bunun yerine, AC işlevselliğine sahip kendi yönlendiricinizi satın almalısınız.

Ülkemizde değişik markalar var ama şuan için Netgear gibi güvenilir bir marka ile gitmeniz önerilir. Yeni AC teknolojisiyle yepyeni bir yönlendirici satın alarak, satın aldığınız son WiFi özellikli cihazlara önemli bir destek sağlayacaktır.

Daha yeni kablosuz cihazlarınızın tümü daha eski bir yönlendiriciye göre daha yüksek hızlara ve daha iyi bir genel menzile ulaşmanızı sağlayacak AC özelliklerine sahip olacak. Herhangi bir AC cihazınız olmasa bile, yönlendiricinizi satın almak için hala bir AC yönlendiricisine yatırım yapmak isteyeceksiniz.

4. Örgü Sistemi

Büyük bir eviniz veya mülkünüz varsa, bunun için bir ağ sistemi ağına yatırım yapmayı düşünebilirsiniz. Bu şekilde, tüm ağınızın kapsamını en üst düzeye çıkaracak ve tüm eviniz boyunca tek bir ağa sorunsuz bir şekilde sahip olmak için genişlete bileceksiniz. WiFi bağlantılı cihazlarınız ile odaya odadan diğerine geçiş yapmak, bir düğümden diğerine geçiş yapmak mükemmel bir deneyim.

Tüm evinizde mutlak kesintisiz kapsama sağlayabilir. Ağ ağları hakkında en iyi bölüm onların güvenilirliği ve kullanım kolaylığıdır. Bir çok örgü ağ, son derece tüketici dostu ve hem kurulum hem de bakımı kolaydır.

BestInTech.reviews’a göre, ev kullanıcıları konut WiFi yükselticisini kullanmak isteyebilir. Makalelerinde belirttikleri gibi,

“Sinyalinizi geliştirmek için yaygın ve son derece etkili bir yöntem, bir WiFi güçlendirici kullanmak olacaktır. Bu küçük araçlar genellikle ucuzdur, ancak evinizin içinde ve çevresinde güçlü ve sağlam bir sinyal oluşturulmasında son derece etkilidir. ”

5. Yönlendiriciniz Yani Router İçin Doğru Yeri Bul

Tek bir yönlendirici çözümüne bağlıyorsanız, yönlendiricinizi yerleştirmek için en uygun konumu bulmak için mülkünüzün kapsamlı bir analizini yaptığınızdan emin olmak isteyeceksiniz.

Evinizin kapsamlı bir analizini yaparak, evinizde geniş kapsama alanı sağlamak için doğru yeri bulabilmeniz gerekir.

Birçok insan sadece en uygun yeri seçebilir veya yönlendiricilerini saklamak için dolabına yapıştırabilir. Şu anda bu hatayı yapıyorsanız, kablosuz deneyiminizi mahvedebilir.

Yönlendiricinizin geniş kapsama için en uygun yere yerleştirilmesini ve tıkanıklıktan uzak bir yere yerleştirilmesini istiyorsunuz. En iyi yer tipik olarak merkezi bir yer olacak ama bu herkes için açıkça mümkün değil.

6. Daha Az Kullanılan Ağ Kanallarını Bul

Yakınlarda iletilen kablosuz sinyaller kendi sinyallerinizi etkileyecek. Bu nedenle, kullanmak için doğru kablosuz kanalı saptamaya çalışmak için bir çeşit ağ analizörü kullanmaya devam etmek istersiniz. Tüm komşularınız belirli bir kanal kullanıyorsa, kendi kendinize müdahale edebilir. Bu nedenle, daha az kullanılan bir kanala geçerek, uğraşmanız gereken müdahale miktarını azaltmalıdır.

Sonuç:

Genel olarak, kablosuz sinyalimizi ve hızımızı arttırmak için yapabileceğiniz birçok şey var. İnternet planınızı seçtiğiniz İnternet Servis Sağlayıcınız ile güncellemenin dışında, ağınızı analiz ederek en iyi şekilde optimize etmenizi sağlamak için emin olmak isteyeceksiniz. Bu şekilde, WiFi ‘nizle alabileceğiniz ağ hızlarını önemli ölçüde artırabilirsiniz.

Yeni bir yönlendiricinin çoğu zaman muazzam bir şekilde yardımcı olacak. Ancak, zaten yeni bir yönlendiriciniz varsa ve hala kötü sonuçlar alıyorsanız, elde etmek istediğiniz hızları elde etmek için yukarıdaki çeşitli sorun giderme ipuçlarını uygulamanız gerekir.

5 1 vote
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Ankara SEO
Ankara SEO
3 yıl önce

Değerli yazınız için teşekkür ederim sayenizde modem wifi çekim kalitesi daha arttı

Başa dön tuşu
1
0
Would love your thoughts, please comment.x