GeneliOSiOS UygulamalarUygulamalar

iPhone Kişilerini Gmail ile Senkronize Etmenin 3 Yöntemi

Reklamlar

iPhone Kişilerini Gmail ile Senkronize Etmenin 3 Yöntemi

iPhone kişilerini Gmail ile senkronize etmenin en yaygın nedenlerinden biri, iPhone’dan Android’e geçmenizdir. Ancak bu tek sebep değil. Belki de kişilerinizi yedeklemeniz gerekir, böylece yalnızca telefonunuzda yaşamazlar. Belki de e-posta sağlayıcılarını değiştirmek istersiniz ve mevcut kişilerinizi Gmail’e yüklemek için hızlı bir yol gerekir.

İPhone’unuzdaki kişileri Gmail ile nasıl senkronize edeceğinizi merak ediyorsanız, doğru yere geldiniz. Alabileceğiniz üç farklı yaklaşım hakkında bilgi edinmek için okumaya devam edin.

iPhone’unuzun Varsayılan İletişim Konumunu Ayarlayın

Her gün kişileri kullandığımızı göz önünde bulundurursak, iPhone kişilerini Gmail ile senkronize etme işleminin ne kadar farklı olabileceği şaşırtıcı. Başlamak için, yeni kişilere ne olduğunu incelemek önemlidir.

Varsayılan olarak, iPhone’unuz yeni oluşturulan tüm kişileri iCloud hesabınıza kaydedecektir. Ancak, ayarı her yeni giriş oluşturduğunuzda, bunun yerine Google hesabınızla senkronize edecek şekilde değiştirebilirsiniz.

Henüz yapmadıysanız, Google hesabınızı Ayarlar> Parolalar ve Hesaplar> Hesap Ekle> Google’a eklediğinizden emin olun. Ayrıca, iPhone’unuzla senkronize etmek için Google Kişileri kurduğunuzdan da emin olmanız gerekir (Google hesabınıza dokunun ve Kişiler‘in yanındaki geçişin Açık konumda olduğundan emin olun).

Ardından, Ayarlar > Kişiler > Varsayılan Hesap’a gidin ve Google’a dokunun. Değişikliği yaparak, her yeni kişi iCloud hesabınız yerine otomatik olarak Google hesabınıza kaydedilir.

iPhone Kişilerini Gmail ile Senkronize Etmenin 3 Yöntemi
iPhone Kişilerini Gmail ile Senkronize Etmenin 3 Yöntemi

Eski iPhone Rehberini El İle Gmail’e Eşitleyin

Eski iPhone kişilerinizi Google ile senkronize etmek için kullanabileceğiniz iki farklı yönteminiz var. Ancak, herhangi bir üçüncü taraf uygulamasına veya araçlarına güvenmek istemiyorsanız, tüm işlemi manuel olarak gerçekleştirmelisiniz. Endişelenme; zor bir işlem değil.

Öncelikle, tüm kişilerinizin iCloud ile senkronize edildiğinden emin olmanız gerekir. Kontrol etmek için, Ayarlar> [Kullanıcı adı]> iCloud’a gidin. Kişiler’in yanındaki geçişin etkin olduğundan emin olun. Kapatılmışsa, bir sonraki adıma geçmeden önce senkronizasyon işleminin birkaç dakika tamamlanmasına izin verin.

Daha sonra, iCloud hesabınızı bir web tarayıcısından ziyaret etmeniz gerekir. Tip icloud.com adres çubuğuna ve istendiğinde kimlik bilgilerinizi girin. Çeşitli iCloud uygulamalarının bir listesini görmelisiniz. Devam etmek için Rehber’e tıklayın.

Bir sonraki ekranda, hangi iPhone kişilerini Gmail ile senkronize etmek istediğinizi seçmeniz gerekir. İstediğiniz kadar ya da istediğiniz kadar seçebilirsiniz. Tümünü seçmek için Ctrl + A (Windows) veya Cmd + A (Mac) tuşlarına basın.

Son olarak, sağ alt köşede bir Dişli simgesi görmelisiniz. Üzerine tıklayın ve vCard’ı Dışa Aktar’ı seçin.

Şimdi Gmail adres defterinize gitme zamanı. Bir web tarayıcısından, gidin contacts.google.com ve giriş bilgilerinizi girin.

Yeni ekran yüklendiğinde, sol paneldeki Import ( İçe Aktar ) seçeneğini seçin. Açılır pencerede, Dosya seç öğesini seçin, ardından iCloud’dan indirdiğiniz vCard dosyasını bulun ve yükleyin. Kaç kişiyle eşleştiğinize bağlı olarak işlem yapılması birkaç dakika sürebilir.

İşlem tamamlandığında, tüm eski iPhone kişilerinizin Gmail hesabınızla başarıyla senkronize edildiğini görmelisiniz. Bu arada, gerekirse Gmail kişilerinizi iCloud’a aktarmak üzere dışa aktarmak için de bu yöntemi tersine çevirebilirsiniz.

Bir Üçüncü Taraf Uygulaması Kullanın

Yukarıdaki adımlar kafanızı çizmenize ya da çok fazla iş gibi ses çıkarmanıza izin veriyorsa, tüm süreci sizin için otomatikleştirebilecek birkaç uygulama vardır.

Elbette, üçüncü taraf bir uygulamayı kullanmak hem iCloud hem de Google hesaplarınıza erişim izni vermeniz gerektiği anlamına gelir. Eğer rahat hissetmiyorsanız, az önce tartıştığımız manuel yaklaşıma sıkı sıkıya bağlısınız. Ancak, bu sizi ilgilendirmezse, üçüncü taraf uygulamalar harika.

Üçüncü taraf uygulamaların manuel yaklaşımdan daha büyük yararı, sürekli arka plan senkronizasyonudur. VCard yaklaşımını kullanıyorsanız ve ilk adımda belirtildiği gibi varsayılan kişi klasörünüzü değiştirmiyorsanız, iPhone kişilerini Gmail ile her eşitlemek istediğinizde verme / alma işlemini tekrarlamanız gerekir. Bu zaman alıcı ve sizi birçok tekrarlayan girişe bırakmakla yükümlü.

İPhone kişilerinizi Gmail ile senkronize edebilen üçüncü taraf uygulamaları, iCloud’u varsayılan kişi klasörünüz olarak bırakabileceğiniz, ancak kişileri Google ile senkronize halde tutabileceğiniz anlamına gelir.

Mover ve Hesap Senkronizasyonuyla İletişim Kurun

En yaygın kullanılan üçüncü taraf uygulamalardan biri, Contact Mover ve Account Sync’tir. iCloud ve Gmail’e ek olarak, uygulamayı Exchange hesapları, Yahoo, Outlook, Facebook, CardDAV ve hatta yerel iPhone depolama alanınız arasında senkronize etmek için de kullanabilirsiniz.

Bu kadar çok sayıda hizmet için destek, belirli bir zamanda hangi uygulamayı kullandığınıza bakmaksızın tutarlı bir adres defterini tutabileceğiniz anlamına gelir. Aynı zamanda, çalışma irtibatlarınızı ve kişisel irtibatlarınızı dilediğiniz takdirde tek bir birleşik listede tutabileceğiniz anlamına gelir. Tek yönlü ve iki yönlü senkronizasyon tüm hesaplarda bulunur.

Uygulama, senkronizasyon işlemi üzerinde size daha fazla kontrol sağlayan bir dizi kullanışlı özelliğe sahiptir. Örneğin, yalnızca seçili grupları senkronize etmeyi seçebilir veya bir telefon numarası veya e-posta adresi olmadan kişileri yok sayabilirsiniz. Diğerlerini yok sayarak yalnızca belirli alanları (örneğin doğum günleri ve sokak adresleri) senkronize etmeyi de seçebilirsiniz. Özel alanları bile destekler.

İletişim Mover ve Hesap Sync indirmek ve kullanmak ücretsizdir. Bununla birlikte, sınırsız sayıda kişiyi senkronize etmek ve yeni girişler için arka plan otomatik senkronizasyonunu etkinleştirmek istiyorsanız, yıllık 4 ABD Doları veya ömür boyu 5 ABD Doları için bir premium abonelik satın almanız gerekir.

İndirin: Mover and Account Sync ile iletişim kurun (Ücretsiz, abonelik mevcut)

iOS’tan Android’e mi geçiyorsunuz?

Bu yöntemler, nedeniniz ne olursa olsun, iPhone kişilerinizi senkronize etmeyi kolaylaştırır. Ancak, Android’den iOS’a geçmeye karar verdiyseniz, kişileriniz bulmacanın sadece küçük bir kısmıdır. Ayrıca fotoğraflarınız, uygulamalarınız, kayıtlı belgeleriniz ve diğer iş akışlarınızla ne yapacağınızı da göz önünde bulundurmanız gerekir.

Hareket yapma hakkında daha fazla bilgi edinmek için, diğer verilerinizi iOS’tan Android’e nasıl taşıyacağınıza ve yeni bir Android telefonunu nasıl kuracağınıza bir göz atın.

Ayrıca bakmak isterseniz Gmail Karanlık Mod Nasıl Etkinleştirilir yazımızı okuyabilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Süleyman Ada
Süleyman Ada
3 yıl önce

Çok iyi yaa. Çoktandır aradığım ama bir türlü geniş bilgiye ulaşamadığım olayı çözmüşsünüz Şuan uyguladım teşekkür ederim

Ömer Yumuk
Ömer Yumuk
3 yıl önce

IPHONE Ücretleri malum çok arttığı için artık daha uygun bedeli android telefona geçmek zorunda kaldım. Telefon rehberimi nasıl çevireceğim konusunda yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim

Başa dön tuşu
2
0
Would love your thoughts, please comment.x