Facebook UygulamalarıGenelinternetSosyal MedyaTwitter - Tweet UygulamalarUygulamalar

Facebook, Twitter, Google, LinkedIn, Dropbox Uygulama İzinleri kaldırma

Reklamlar

Kullanımı kolaylaştırmak için pek çok uygulama, kullanıcıların Twitter, Facebook, LinkedIn, Dropbox ve Google hesaplarını kullanarak kayıt yapmalarını ve oturum açmalarını sağlar. Her uygulama, kaldırmadığınız sürece hesaplarınıza veya kişisel verilerinize ömür boyu erişime sahiptir. Şu anda kullandığınız bağlı hizmetleri ve artık başka bir kullanamadığınız hizmetleri öğrenmek için bu üçüncü taraf uygulamalarını ayda en az bir kez kontrol etmeniz önerilir.

Uygulama izinlerini iptal et

Neden bazı uygulamaların neden hala hesaplarınıza eriştiğini merak ediyor olmalısınız – Onlara izin vermişsinizdir.Hesabınızı gerektiren bir web servisini veya çevrimiçi bir uygulamayı her kullandığınızda, uygulama gerçekten şifrenizi istemez ancak OAuth’a erişmenizi ister. İzin istemek için görünen bir komut var, o zaman kabul ederseniz, uygulamalar otomatik olarak hesabınıza erişir. Hesap web sitesi, web servisine veya uygulamaya, hesabınıza erişmek ve devam ettirmek için kullanabileceği bir işaret belirtir. Onlara izin vermenize rağmen şifrenizi saklayacaksınız. Ayrıca, izin istemi verildiğinde hesabınızdaki belirli verilere erişimi kısıtlayabilir veya sınırlayabilirsiniz. Hesaplarınıza erişimi olan uygulamaları ve web hizmetlerini kolayca unutabileceğini unutmamak akıllıca olur. Yıllar önce bir oyun veya bir uygulama denemiş olsaydınız ve unuttuysanız – ancak bu uygulama hesabınıza yine de erişebilir. Parolaları değiştirmeyi deneyebilirsiniz, ancak uygulama izinlerini kaldırırken bu geçerli olmayacaktır. Anahtar, bu uygulamaların artık onları kullanmadığınızda erişimini kaldırmaktır. Üçüncü taraf uygulamalarına erişimi elle kaldırmayı tercih ederseniz, bunu nasıl yaparsınız:

Uygulama İzinlerini Facebook’dan Kaldır

1] Facebook hesabınızda oturum açın. 2] Ekranın sağ üst köşesindeki aşağı yön işaretindeki oku tıklayın ve Ayarlar’ı tıklayın. Sol taraftaki listeden Uygulamalar’ı tıklayın. Bu, Uygulama İzinleri sayfasını açar. 3] Sayfa, Facebook hesabınızı kullanarak oturum açtığınız uygulamaların listesini gösterir. Kaldırmak istediğiniz uygulamaya / uygulamalara karşılık gelen ‘i tıklayın ve ardından o uygulamadaki izinleri kaldırmak için Kaldır‘ı tıklayın. Kullanmadığınız uygulamalar için Uygulama İzinlerini Kapat’ı tıklayabilirsiniz.

Google Uygulama İzinlerini Kaldır

1] Uygulama İzinleri sayfasına gidin. Google için Uygulama İzinleri sayfasının bağlantısı burada . 2] Kullanmadığınız uygulamaları tıklayın. Ayrıntıları genişletecek ve gösterecektir. 3] Kaldır’ı tıklayın.

Uygulama İzinlerini Twitter’dan Kaldır

1] Sağ üst köşedeki profil resminizi tıklayın. 2] Açılan listeden Ayarlar ve Gizlilik‘i seçin. 3] Sol taraftaki listede, Uygulamalar’ı tıklayın. Twitter hesabınızla oturum açtığınız uygulamaların listesini görüntüler. 2] Kullanmadığınız uygulamaların yanındaki Erişimi İptal Et’i tıklayın.

LinkedIn Uygulama İzinlerini Kaldır

1] Sağ üst köşedeki profil resminizi tıklayın ve listeden Ayarlar ve Gizlilik bölümüne tıklayın. 2] Sol taraftaki listede Ortağı ve Üçüncü Tarafları tıklayın ve silmek istediğiniz uygulamaları seçin. 3] Kaldır’ı tıklayın .

Dropbox Uygulama İzinlerini İptal Et

1] Sağ üst köşedeki profil simgesini tıklayın ve Dropbox hesabınızın Ayarlar menüsünü tıklayın. 2] Güvenlik sekmesinde, Uygulamalar Bağlantılı bölümüne gidin. 3] Onlara kaldırmak için uygulamalara karşılık gelen x düğmesine tıklayın.

0 0 votes
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x