BilgisayarGenelTeknolojiUygulamalar

Bilgisayarınızda Olması Gereken 10 Ücretsiz Program

Reklamlar

Hayatımızın olmazsa olmazı PC’de kullanabilmek için programlara ihtiyaç duyarız. Bu makalemizde bilgisayarınızda olması gereken 10 ücretsiz programı derledik.

Hayatımızın olmazsa olmazı bilgisayarlarımızda kullanabilmek için onlarca programa ihtiyaç duymaktayız. En büyük derdimizde ücretsiz ve orjinal bir yazılım ya da program bulmak. Özellikle popüler antivirüs, ofis yazılım paketleri ve resim düzenleme programlarının orjinallerini temin etmek istediğimizde çok yüksek fiyatlarla karşılaşmaktayız.

Format sonrası ya da günlük kullanım için her bilgisayarda olması gereken 10 adet ücretsiz programı Türkiye ’nin en çok tercih edilen program indirme sitesi tamindir ‘den sizler için bir araya getirdik.

İşte size her bilgisayarda olması gereken 10 ücretsiz yazılım;

Yazımızda yer verdiğimiz programların listesini ve kısa açıklamalarını aşağıda bulabilirsiniz.

  • Antivirüs; Comodo Internet Security
  • Sistem Temizleyicisi; CCleaner
  • CD/DVD/Blu-ray Yazma Programı; BurnAware Free
  • Dosya Paylaşım Siteleri İçin İndirme Yöneticisi; jDownloader
  • Ücretsiz Ofis Yazılım Paketi; OpenOffice
  • PDF Açma Programı; Foxit Reader
  • Ücretsiz Resim Düzenleme Programı; Picasa
  • Web Tarayıcısı; Google Chrome
  • Ücretsiz Medya Oynatıcı; VLC Media Player
  • Uzak Masaüstü Paylaşım Programı; TeamViewer
Bilgisayarınızda Olması Gereken 10 Ücretsiz Program
Bilgisayarınızda Olması Gereken 10 Ücretsiz Program

1- Antivirüs; Comodo Internet Security

Dünyanın en iyi güvenlik duvarı programlarından birisi olarak görülen Comodo Firewall ‘un ve yine Comodo tarafından geliştirilmiş olan Comodo Antivirus’un tek bir program içerisinde toplanması ile ortaya çıkan Comodo Internet Security ile artık internet güvenliğiniz için ücret ödemek zorunda kalmayacaksınız.

Comodo Internet Security ücretsiz indirmek için tıklayınız.

Antivirüs; Comodo Internet Security
Antivirüs; Comodo Internet Security

2- Sistem Temizleyicisi; CCleaner

Bilgisayarda olması gereken bir diğer program açılımı Crap Cleaner olan CCleaner programı ile bilgisayarınızda bulunan gereksiz dosyaları yani internet geçmişiniz silerek ya da programları kaldırarak daha istikrarlı ve performanslı bir sistem elde edebilirsiniz. Küçük boyutuna rağmen sistem temizliği konusunda çok güçlü ve profesyonel olmasının yanı sıra kullanımı basit olan bu ücretsiz program bilgisayarınızın tertemiz hale gelmesini ve ilk günkü gibi hızlı çalışmasını sağlamakta alanında en iyisi.

Sistem Temizleyicisi; CCleaner ücretsiz indirmek için tıklayınız.

 Sistem Temizleyicisi; CCleaner
Sistem Temizleyicisi; CCleaner

3- CD/DVD/Blu-ray Yazma Programı; BurnAware Free

BurnAware kolay bir şekilde sahip olduğunuz dosyaları ve verileri CD/DVD gibi medyalar üzerine yazdırmanıza olanak sağlayan ücretsiz bir program. Her türlü verinizi yanınızda taşımak veya yedeklemek için CD ve DVD’ lerinize depolamak istediğiniz BurnAware Free basit yapısı ve kolay kullanımı sayesinde size yardımcı olmaya hazır.

BurnAware Free indirmek için tıklayınız.

 CD/DVD/Blu-ray Yazma Programı; BurnAware Free
CD/DVD/Blu-ray Yazma Programı; BurnAware Free

4- Dosya Paylaşım Siteleri İçin İndirme Yöneticisi; jDownloader

jDownloader tüm işletim sistemi platformlarında çalışabilen, açık kaynak olarak geliştirilen ücretsiz bir dosya indirme yöneticisidir. Tamamen Java ile yaratılmış olan bu işlevsel yazılım Rapidshare.com, Hotfile.com vb. dosya barındırma sitelerinden yapacağınız dosya indirme işlemlerini basitleştirmek ve hızlandırmak ve sıraya koymak için üretilmiş bir araç. Bilgisayarınıza yükledikten sonra web tarayıcılarınıza entegre oluyor ve indirme işlemleri bu program üzerinden yapabiliyorsunuz.

jDownloader indirmek için tıklayınız.

 Dosya Paylaşım Siteleri İçin İndirme Yöneticisi; jDownloader
Dosya Paylaşım Siteleri İçin İndirme Yöneticisi; jDownloader

5- Ücretsiz Ofis Yazılım Paketi; OpenOffice

OpenOffice.org açık kaynağın hem bir ürünü hemde bir projesi olarak göze çarpan ücretsiz bir ofis program paketi dağıtımı. İçerisin de bulundurduğu yazı işlemcisi, tablolama programı, tanıtım yöneticisi ve çizim yazılımı ile tam bir çözüm paketi olan OpenOffice basit arayüzü ve diğer profesyonel ofis yazılımlarına paralel gelişmiş özellikleri ile bilgisayar kullanıcıları için önemli bir değer olarak gelişimine devam ediyor.

Ücretsiz Ofis Yazılım Paketi; OpenOffice ücretsiz indirmek için tıklayınız.

Ücretsiz Ofis Yazılım Paketi; OpenOffice
Ücretsiz Ofis Yazılım Paketi; OpenOffice

6- PDF Açma Programı; Foxit Reader

Foxit Reader, PDF dosyalarını okuyabilen ve üzerinde düzenlemeler yaparak yazdırabilmenizi sağlayan pratik ve bedava bir PDF programıdır.

Hem pratik hem de PDF açma konusunda en çok tanınan ve bilinen program olan Adobe Reader’a göre çok daha az yer kaplaması programın tavsiye edilmesinin nedenlerden biri. Ayrıca hızlı işlem yapabilmesi de programı güçlü bir alternatif olarak elektronik doküman dünyasında yer almasını sağlıyor.

PDF Açma Programı; Foxit Reader ücretsiz indirmek için tıklayınız.

PDF Açma Programı; Foxit Reader
PDF Açma Programı; Foxit Reader

7- Ücretsiz Resim Düzenleme Programı; Picasa

Google’ın ürettiği Picasa programı ile fotoğraflarınızı bulmak, düzenlemek, paylaşmak kısaca fotoğraf albümünüzü yaratmak çok kolay. Bilgisayarınızdaki tüm programları bu program ile bulabilirsiniz. Bulduğunuz bu fotoğraflara istediğiniz efektleri verebilir, düzenlemeler yapabilirsiniz. Ve düzenlediğiniz bu fotoğrafları anında istediğiniz insanlar ile kısa yoldan paylaşabilirsiniz. Picasa oldukça başarılı bir fotoğraf düzenleme programıdır.

Picasa indirmek için tıklayınız. Kullanımdan kaldırıldığı için başka alernatif bir program kullanabilirsiniz.

Ücretsiz Resim Düzenleme Programı; Picasa
Ücretsiz Resim Düzenleme Programı; Picasa

8- Web Tarayıcısı; Google Chrome

Google Chrome minimal tasarımıyla son derece pratik bir alternatif web tarayıcısıdır. İnternet kullanımının yaygınlaşması ve gelişmesiyle birlikte bu alanda en önemli yapılardan olan web tarayıcılarının rekabetine bir yenisini ekleyen internet devi Google programın hızlı, basit ve güvenli yapısını ön plana çıkartıyor.

Google Chrome ücretsiz indirmek için tıklayınız.

Web Tarayıcısı; Google Chrome
Web Tarayıcısı; Google Chrome

9- Ücretsiz Medya Oynatıcı; VLC Media Player

VLC (Açılımı VideoLAN Client) tam işinize yarayacak ücretsiz bir medya oynatıcı. Program en popüler ses ve video formatlarını MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, DivX, MP3, ve OGG, hatta DVD ve VCD’leri bile hiçbir sorun çıkarmadan oynatabilme özelliğine sahip. Ayrıca IPv4 veya IPv6 ağlarında yayın sunucusu olarak da kullanmanıza olanak sağlayan mükemmel bir yayın aracı. İçerisinde birçok gelişmiş özellik bulunan, altyazı desteğini oldukça anlaşılabilir ve kolay bir şekilde veren, film izlerken hiçbir sorun ile karşılaşmayacağınız, bir çok codec paketi ile tam uyumlu çalışabilen bir medya oynatıcısı karşınızda.

VLC Media Player ücretsiz indirmek için tıklayınız.

Ücretsiz Medya Oynatıcı; VLC Media Player
Ücretsiz Medya Oynatıcı; VLC Media Player

10- Uzak Masaüstü Paylaşım Programı; TeamViewer

Teamviewer internet üzerinden herhangi bir bilgisayar veya sunucu ile uzak masaüstü bağlantıları kurmak için kullanabileceğiniz gelişmiş bir uzak masaüstü programıdır. Bağlantı kurduğunuz bilgisayarın adeta başında oturuyormuş gibi gerçekleştirmek istediğiniz tüm işlemleri kolaylıkla sonuca oluşturabilirsiniz.

Aynı zamanda farklı kullanıcılar veya tanıdıklarınız için uzaktan destek verme imkanınıda sizlere sunan Teamviewer’ın sade ve şık arayüzü dışında kolay kullanımı da dünya üzerinde 100 milyon gibi yüksek bir kullanıcı tarafından tercih edilmesini açıklamaktadır.

TeamViewer ücretsiz indirmek için tıklayınız.

Uzak Masaüstü Paylaşım Programı; TeamViewer
Uzak Masaüstü Paylaşım Programı; TeamViewer

Sizlerinde önerdiği bilgisayarınızda olması gereken program var ise bizlere yorum bölümünde görüş ve öneride bulunarak bildirebilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x