GenelSEOWebmaster

5 Adımda App Store Anahtar Kelimeleri İçin Optimize Etmeyi Öğrenin

Reklamlar

Uygulamanızı doğru hedef kitleye sunmak çok önemlidir. ASO (App Store Optimizasyon) – Mobil uygulama pazarlamacılığını gerçekleştirmenin en ucuz ve en etkili yollarından biri, uygulama mağazası arama optimizasyonu veya endüstri uzmanları tarafından adlandırılan yöntemdir. ASO temelde mobil uygulamalar için arama motoru optimizasyonu. Mobil uygulamanızda App Store Anahtar Kelime Optimize gerçekleştirerek, alakalı arama sorguları için gösterileceğinden emin oluyorsunuz. Sonuç olarak, daha fazla organik gösterim ve uygulama yüklemeleri elde edersiniz.

App Store Anahtar Kelimeleri İçin Optimize Etme

App Store Anahtar Kelimeleri Optimize Etme
App Store Anahtar Kelimeleri Optimize Etme

Pazarlama kampanyanızın ASO veya SEO ile mücadele edip etmediğini, aklınızda bulundurmanız gereken tek şey anahtar kelimeler, anahtar kelimeler ve tekrar anahtar kelimelerdir. Öncelikle ve en önemlisi, ASO anahtar kelime stratejisi web optimizasyonundan biraz farklıdır. Olası anahtar kelime sayısı 100 karaktere ayarlıdır ve açıklamanızı en üst düzeye çıkarmanız ve her bir karakteri kullanmanız gerekir.

Aşağıda daha iyi görünürlük için uygulama mağazası anahtar kelime optimizasyonu için 5 strateji bulunmaktadır.

1. Virgül Kullan

SEO, yüksek arama hacmi ve düşük rekabet oranı ile açıklayıcı, uzun kuyruklu anahtar kelimelerle ilgilidir. ASO anahtar kelimeleri tek bir anahtar kelimeden oluşur. Bu yüzden tutarlı olsun ve her bir anahtar kelimeyi virgülle ayırın. Karakter sayısı sınırlı olduğu için, anahtar kelimeleri anahtar kelimelerden önce ve sonra boşluk bırakmadan listelemeye çalışın.

2. Rakam kullanın

Yer kazanmak için başka bir ipucu, kelimeler yerine rakam kullanmaktır. Örneğin, açıklamanız “yedi” içeriyorsa, yalnızca “7” kullanarak fazladan alakalı anahtar kelime girebilirsiniz.

3. “Durdurma Kelimeleri” Yok

Gibi arama sorgusu engellenecek kelime SEO amaçlar için bir, bir, için genellikle Google tarafından filtrelenir. ASO’da da doğrudur. Bu parolalar anahtar kelime listenizde herhangi bir fark yaratmaz. Ancak, koşullara bağlı olarak onu dahil etmek akıllıca olabilir. Örneğin, interbilgi dahil çok özel bir anahtar kelime öbeğini hedeflerseniz, uygulamanızın aramalarda gösterilmesinde tereddüt etmeden kullanın.

4. Tekrarlanan anahtar kelime yok

Listenizde benzersiz anahtar kelimelere sahip olmak önemlidir. Aynı anahtar kelimeyi tekrarlamak, yalnızca değerli karakter alanınızı alır. Uygulama adınız üç kelime içeriyorsa, tanımınıza eklemek için eş anlamlıları ve alakalı kelimeleri aramaya çalışın.

5. Anahtar kelime doldurma işleminden kaçının

Yukarıdaki noktaya ilişkin olarak, bu yasaklı taktiğin belirtilmesine gerek yoktur. SEO’da anahtar kelime doldurma, Google’ın cezalandırmasına neden olabilir, bu nedenle hem SEO hem de ASO yaparken çok fazla anahtar kelime eklemekten uzak durun. Uygulamanızın kalitesini ve kullanıcı deneyimini mahvedebilir.

Anahtar kelime optimizasyonu zaman ve sabır gerektirir! En iyi performans gösteren anahtar kelimeyi seçme stratejinizi arttırdığınızdan ve mevcut alanınızı optimize etmek için kullandığınızdan emin olun.

Web sayfası içeriğinizi optimize etmekle ilgileniyorsanız, uzun kuyruklu anahtar kelimeleri burada nasıl bulacağınıza bir bakın.

SEO’nun ASO’ya göre daha zor olduğunu düşünüyorsanız, yorumlarınızı bize bildirin.

0 0 votes
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x