GenelSEOWebmasterWebmaster Araçları

Sıralamanızı Artıracak 11 Ücretsiz LSI Araçları | LSI Anahtar Kelime Üretici Listesi

Reklamlar

En iyi LSI anahtar kelime üreticisi mi arıyorsunuz? Bu 11 ücretsiz LSI aracıyla alaka düzeyinizi artırabilir ve sıralamanızı artırabilirsiniz.

LSI Anahtar Kelimeleri Nedir ve Neden İhtiyacınız Var?

Ücretsiz LSI araçlarına daha fazla bakmadan önce, LSI anahtar kelimelerinin ne olduğu konusunda hala kafanız karışmış olabilir. Zaten SEO’da bir profesyonel iseniz ve araçlar için buradaysanız, bu bölümü geçebilirsiniz. Ancak, değilse, işte başlıyoruz.

LSI gizli anlamsal indeksleme anlamına gelir ve basitçe söylemek gerekirse LSI anahtar kelimeleri sadece alakalı anahtar kelimelerdir. Bu, yalnızca konunuzun eş anlamlılarını değil, aynı zamanda bu konu hakkında yazarken sıkça ortaya çıkabilecek diğer kelimeleri de içerir.

Örneğin, blog gönderiniz “Apple” ile ilgili olduğunda, arama motorları, gönderinin meyve mi yoksa marka mı olduğunu belirlemek için LSI anahtar kelimeleri kullanır.

Buna göre, LSI anahtar kelimelerinin kullanılmasıyla, arama motorlarının içeriğinizi daha iyi anlamalarına yardımcı olursunuz, bu da içeriğinizin belirli bir konuya olan ilgisini artıracak ve böylece sıralamasını artıracaktır. Daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, LSI anahtar kelimelerini nasıl kullanacağınızı okuyun!

Ücretsiz LSI Araçları

Artık temel bilgileri yoldan çıkardığımıza göre, daha fazla bekleymeyelim, ücretsiz LSI araçlarına bir göz atalım. Bu araçlar belirli bir düzende değildir.

1. Keys4up

Keys4up, arama sorgusu başına yaklaşık 10 LSI anahtar kelime sağlayan çok basit bir LSI anahtar kelime üreticisidir. Anahtar kelime listesine tam olarak erişmek istiyorsanız, posta adresinize kayıt olmalısınız.

Bununla birlikte, bazı daha fazla arama sorgusundan sonra, web sayfası, bu anahtar kelimeyi daha da elverişli bir şekilde almak için bu aracı sosyal medyada paylaşmanızı istiyor.

Sağlanan anahtar kelimelerin tamamını veya bir CSV dosyası olarak bunlardan birini dışa aktarabilirsiniz. Ayrıca, araç size 1, 2 veya 3 kelimeden daha fazlasını içeren LSI anahtar kelimelerini görüntüleme seçeneği sunar. Bu, özellikle kısa veya uzun kuyruk anahtar kelimeler arıyorsanız, bunu kolaylaştırır. Bu aracın bir özelliği de, bu LSI anahtar kelimesini içeriğinize ne sıklıkta dahil etmeniz gerektiğinin bir göstergesi olan “4Up” endeksidir.

Elbette, bir anahtar kelimeyi içeriğinize ne sıklıkta eklediğinizin sayısı da uzunluğuna bağlı olmalıdır. Ancak, özellikle yeni başlayanlar için bu yararlı bir özelliktir.

Ek olarak, bu LSI anahtar kelime aracı, anahtar kelimelerini görsel olarak hoş bir şekilde düzenlenmiştir. Bu nedenle, içeriğinizi artırmak için basit bir LSI anahtar kelime aracı arıyorsanız, Keys4up, LSI anahtar kelime araştırmanız için doğru araç olabilir.

Kullanılabilirlik:  Çok kolay 
Arama sorgusu sayısı:  Sınırsız 
Anahtar kelime sayısı:  Kaydolduktan sonra sınırsız 
Özel özellik: 4Up index 
En büyük dezavantaj: Kaydolduktan sonra bile sürekli ücretsiz kullanım için ek işlemlere ihtiyaç vardır

2. Twinword Fikirleri LSI Grafiği

Twinword Ideas LSI Graph başka ilginç bir araçtır. Bir liste yerine, anahtar kelimeler arasındaki anlamsal ilişkileri görselleştirir. Üretilen LSI anahtar kelimelerinde sınırsız sayıda sınırsız arama sorgusu elde edersiniz.

Diğer tüm ücretsiz LSI araçlarıyla karşılaştırıldığında Twinword Idea’nın LSI Grafiği, içeriğinizin konunuzla olan ilişkisini artırabilen benzersiz LSI anahtar kelimeleri oluşturur. İçeriğinizin alaka düzeyini artırmak için bu LSI Grafiğini kullanma hakkında daha fazla bilgi edinin.

LSI Grafiğine ek olarak, arama hacmi, organik rekabet, ücretli rekabet ve alaka düzeyi gibi bilgiler de dahil olmak üzere eğilimle ilgili anahtar kelimeleri kontrol edebilirsiniz. Bu bilgilerin tümü bir grafikte görselleştirilebilir veya bir Excel, CSV veya Açık Belge dosyası olarak indirilebilir.

Bunun yanında, Twinword Ideas aynı zamanda konunuz için anahtar kelime önerileri de üretebilir ve bunları, bilmek, yapmak ve satın almak gibi kullanıcı niyetlerine göre filtrelemenize izin verir.

Genel olarak, Twinword Ideas ve LSI Grafiği, içeriğiniz için yalnızca doğru LSI anahtar kelimelerini bulmakla kalmaz, aynı zamanda gelecekteki içerik oluşturma işleminize ek araçlarıyla da yardımcı olur.

Kullanılabilirlik: Kolay 
Arama sorgu sayısı:  Sınırsız 
Anahtar kelime sayısı:  Sınırsız 
Özel özellik:  Visual LSI Graph 
En büyük dezavantaj: LSI anahtar kelimeler dışa aktarılamaz

3. LSI Graph

Bu LSI Graph, basit ama yaygın olarak kullanılan ücretsiz bir LSI anahtar kelime aracıdır. Kayıt olmadan, her biri yaklaşık 50 LSI anahtar kelimesi dahil olmak üzere günde yalnızca birkaç arama yapabilirsiniz. Kaydolduktan sonra bile, günlük arama sorgusu sınırı yalnızca 20 arama sorgusuna çıkarılır.

Ayrıca, bu araç birçok uzun kuyruk anahtar kelime oluşturur, yani bir anahtar kelimenin genellikle en az üç kelime ve başlık ilham kaynağı olarak kullanılabilecek sorular ve cümleler içerir.

LSI Graph sisteminde “avakado” kelimesinde test yaptığımızda karşımıza, ana anahtar kelime olarak “avokado” ile LSI Graph’ın “avokado sağlık yararları” ve “büyüyen avokadolar” gibi anahtar kelimeler eklemeyi önerdiğini görebilirsiniz. Bu öneriler blog yazımın ana konusu olarak kullanılabilir.

Bu nedenle, bu araç içerik oluşturma işleminizin başlangıç ​​aşamasında yararlı olabilir. Ancak, sınırlı sayıda arama sorgusu düşünüldüğünde, hangi anahtar kelimeleri analiz etmek istediğinizden emin olmalısınız.

4. Niche Laboratory

Bu ücretsiz LSI anahtar kelime üreticisi sadece LSI anahtar kelimeleri değil, aynı zamanda arama anahtar kelimeniz hakkında daha fazla bilgi sağlar. Örneğin, en iyi web sayfalarının listesi, makale fikirleri, uzun kuyruklu anahtar kelimeler, kaynaklar, ilgili nişler, kısa bir rekabet analizi ve daha fazlası. Dolayısıyla, Niche Laboratory içerik yaratmanın keşif aşamasında yararlı olabilir.

Araç, arama sorgusu başına 150’den fazla LSI anahtar sözcüğü sağlar ve Pro sürümü kaydederek veya indirerek daha da açılabilir. Ne yazık ki, liste sıralanıp dışa aktarılamaz, ancak kolayca başka bir dosyaya kopyalanabilir ve yapıştırılabilir.

Bu araç benzersiz bilgiler gösterse de, çoğu sizin için yararlı olmayabilir. Ayrıca, LSI anahtar kelime listesinin kendisi alaka düzeyine göre sıralanmasına rağmen herhangi bir ek bilgi sağlamaz.

Genel olarak, bu araç tam içerik oluşturulduktan sonra yalnızca LSI anahtar kelimelerini aramak yerine, içerik oluşturma işleminizin başlangıç ​​aşamalarında daha yararlıdır.

Kullanılabilirlik: Kolay 
Arama sorgu sayısı:  Sınırsız 
Anahtar kelime sayısı: 150+ 
Özel özellik:  Benzersiz bilgi 
En büyük dezavantaj:  Her bilgi yararlı değildir

5. Twinword SEO Plugin

LSI anahtar kelime araştırmanız için çok yararlı bir WordPress eklentisi Twinword SEO eklentisidir. Bu eklenti yazarken otomatik olarak yayınınızla ilgili LSI anahtar kelimeleri önerir.

Ayrıca, her bir anahtar kelimenin aylık arama hacmini, sonuç sayısını ve KEI’yi (Anahtar Kelime Verimliliği Endeksi) de sağlar. Bu bilgilerle, hangi kelimeleri içereceğini seçmek kolaydır. Bu eklentinin ücretsiz sürümü günde 5 arama sorgusunu destekliyor.

Eklenti bir Manuel Anahtar Kelime Önerileri seçeneğinin yanı sıra Manuel Anahtar Kelime Önerileri seçeneğine de sahiptir. Auto ile Twinword SEO eklentisi şu ana kadar yazdıklarınızı tarar ve kullanabileceğiniz diğer alakalı anahtar kelimeleri önerir. Manuel ile, anahtar kelimeleri kendiniz yazabilir ve alakalı anahtar kelimeler ve ifadeler alabilirsiniz.

Anahtar kelime kullanım takibi nedeniyle, postanıza hangi LSI anahtar kelimelerini eklediğinizi otomatik olarak görebilirsiniz, bu da size mükemmel bir genel bakış sunar.

Usability: Very easy
No. of search queries: Free plan includes 5 per day
No of keywords: Unlimited
Special feature: Generates keywords while you are writing
Biggest drawback: Limited search queries

6. Semantic Link

Semantik Linkbaşka bir basit ücretsiz LSI anahtar kelime üreticisidir. Diğer LSI araçlarından farklı olarak, Semantic Link, anlamsal olarak ilişkili sözcük çiftlerini bulmak için İngilizce Wikipedia’da ki metni analiz eder. Bunu “karşılıklı bilgi” için kısa olan MI denilen istatistiksel bir ölçü kullanarak yapar. Bu yöntemi kullanarak, LSI anahtar kelime üreticisi, her sorgu için en iyi 100 ilgili anahtar kelimeyi sağlar.

Bununla birlikte, büyük bir dezavantaj, bu aracın yalnızca Wikipedia’da en az 1.000 kez oluşan anahtar kelimeleri analiz etmesidir. Bu sayede, bu araç çok sayıda anahtar kelime için kullanışlı olmaz. Örneğin, daha önce kullanılan “avokado” arama terimi, Semantik Bağlantı ile çalışmaz.

Diğer bir dezavantaj, oluşturulan LSI anahtar kelimelerinin farklı bir dosyaya aktarılamaması ve her bir anahtar kelimenin tıklanabilir bir düğme olması nedeniyle kopyalanması zor olmasıdır. Bütün bunlar basitliğine rağmen Anlamsal Bağlantı kullanımını elverişsiz kılıyor.

Buna göre, Semantik Bağlantı, popüler konularda nadiren kullanım için kolay bir araç olsa da, kesinlikle yeni konular keşfetmeye en uygun yöntem değildir.

Kullanılabilirlik: Çok kolay 
Arama sorgusu sayısı:  Sınırsız 
Anahtar kelime sayısı:  En iyi 100 
Özel özellik: – 
En büyük dezavantaj: Yalnızca Wikipedia’da en az 1.000 kez oluşan anahtar kelimeler analiz edilebilir

7. LSI Keywords

LSI Anahtar Kelimeler, ek özellikler ve bilgilerle kendisini diğer ücretsiz LSI araçlarından ayıran basit bir LSI anahtar kelimesi ve uzun kuyruklu bir anahtar kelime aracıdır.

Her arama sorgusu için LSI anahtar kelime oluşturucusu en fazla 5000 Anahtar Kelime görüntüler ve ayrıca oluşturulan her anahtar kelime için aylık hacim, TBM ve rekabet bilgileri sağlar.

Bu araç hakkında ilginç olan, bir kerede yalnızca bir anahtar kelimeyi değil, 10 anahtar kelimeyi de analiz edebilmenizdir. Bu, içeriğiniz için daha kesin bir LSI anahtar kelime listesi oluşturmak için tüm ana anahtar kelimelerinizi bu araca aynı anda koyabileceğiniz anlamına gelir.

Üretilen anahtar kelime listesi bir excel, CSV veya PDF dosyasına aktarılabilir. Ancak, ne yazık ki, araç yalnızca seçilen sayıda anahtar kelimeyi dışa aktarma seçeneğine sahip değildir. Ancak, arama işlevinin yardımıyla, belirli bir kelimeyi içeren bir anahtar kelime listesini dışa aktarabilirsiniz.

Yararlı bir diğer seçenek, tüm ülkeler arasında veya aşağıdaki ülkelerden birini seçmenizi sağlayan ülke filtresidir: ABD, Avustralya, Kanada, Hindistan Yeni Zelanda, Güney Afrika, İngiltere. Ayrıca yalnızca LSI anahtar kelimelerinin, uzun kuyruklu anahtar kelimelerin veya her ikisinin de listesini oluşturmak isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz.

Ancak, aracı kullanırken, yalnızca LSI anahtar kelimeleri aramaya karar verirseniz, aracın bazen “bilgisayar” gibi kolay arama terimleri için bile hiçbir LSI anahtar sözcüğü sağlamadığını fark ettim. Uzun kuyruklu anahtar kelimelerle birlikte kullanıldığında sorun yok gibi görünüyor, ancak bu özellikle sık sık kullanıcı olmanız durumunda mutlaka göz önünde bulundurmanız gereken bir konudur.

Kullanılabilirlik: Kolay 
Arama sorgu sayısı:  Sınırsız 
Anahtar kelime sayısı:  5000’e kadar 
Özel özellik:  Birlikte 10 anahtar kelimeyi birlikte analiz edebilir 
En büyük dezavantaj: LSI araması her kelime için geçerli değil

8. Ultimate Keyword Hunter

Ultimate Anahtar Kelime Avcısı, kullanmadan önce indirmeniz ve yüklemeniz gereken benzersiz bir ücretsiz LSI anahtar kelime üreticisidir. Ne yazık ki, yalnızca Windows bilgisayarlarda kullanılabilir. Bu araç kesinlikle diğer ücretsiz LSI araçlarından daha zordur ve LSI anahtar kelime listenize ulaşmadan önce birkaç adım atmanız gerekir. Ancak, web sayfalarında bir eğitim verilmektedir.

LSI aracı diğerlerinden daha karmaşık olduğundan, içerik oluştururken size yardımcı olabilecek özel özelliklerle birlikte gelir. Temel olarak, araç seçilen anahtar kelime için google’da gelen en fazla 50 ilk web sitesini analiz eder.

Buna göre LSI anahtar kelime listenizi oluşturur. Aracın 10’dan 50’ye kadar analiz etmesini istediğiniz sayfaları belirleyebilirsiniz ve ayrıca her bir LSI anahtar sözcüğünün içermesi gereken maksimum kelimeleri 10 kelimeye kadar seçebilirsiniz.

Ardından, araç size analiz etmek üzere olduğu sayfaları sunar; burada tekrar analiz etmek istemediğiniz belirli siteleri filtreleyebilirsiniz. Analiz tamamlandıktan sonra, anahtar kelimeler uzunluklarına göre ayrılmıştır. Ayrıca, analiz edilen tüm sayfalarda her bir anahtar kelimenin ne sıklıkta bulunduğu ve kaç sayfa olduğu hakkında bilgi alırsınız. Bu özellik sayesinde anahtar kelimelerinizi buna göre sıralama seçeneği de geliyor.

Ek olarak, anahtar kelimenin içermesi gereken belirli metinleri filtreleyebilir ve anahtar kelime listesi bir CSV dosyasına aktarılabilir. Son olarak, bu LSI aracı, yazılı metninizi oluşturulan anahtar kelimelerle doğrudan analiz etmenizi sağlar ve şu ana kadar hangi LSI anahtar kelimelerinin kullanılmadığını gösterir.

Sonuçta, Ultimate Keyword Hunter, sık ve biraz daha ileri düzey bir kullanıcıysanız kullanışlı olabilecek birçok ek özelliğe sahip mükemmel bir özelliktir.

Kullanılabilirlik: Tamam 
Arama sorgularının sayısı:  Sınırsız 
Anahtar kelime sayısı:  Sınırsız 
Özel özellik:  Doğrudan metin analizi 
En büyük dezavantaj:  Mac için mevcut değildir ve yüklenmesi gerekir

9. Answer The Public

Anahtar kelime önerme aracı olarak Genel Cevap’ı daha önce duymuş olabilirsiniz, ancak aslında her arama sorgusu için size alakalı kelimeler verdiği için bir LSI anahtar kelime oluşturucusu olarak da işlev görebilir. Toplamda, bu araç soruları, edatları içeren anahtar kelimeleri, karşılaştırmaları, alfabetik bir anahtar kelime listesi ve son fakat en az değil, alakalı anahtar kelimeler oluşturur.

Bunların tümü görsel olarak veya liste biçiminde gösterilebilir ve anahtar kelimeler CSV dosyası olarak indirilebilirken, görüntüler resim olarak kaydedilebilir. Maalesef, alakalı anahtar kelimeler bölümünün kendisi yalnızca 20 anahtar kelimeden ibarettir, ancak, önerilen tüm diğer anahtar kelimelerin yardımıyla, içeriğinizde kullanılacak yeterli alakalı anahtar kelime bulabilirsiniz.

Farklı anahtar kelime sayısı ilk başta biraz zor olsa da, araç beklenenden daha kolaydır. Ayrıca, tercihinize bağlı olarak, anahtar kelimelerin görsel sunumları veya basit bir liste formatı arasında seçim yapabilirsiniz.

Maalesef ücretsiz sürüm, anahtar kelimeleri yalnızca İngiltere’den ve İngilizce’den gelen verilerle analiz etmenize olanak sağlar; bu durum İngiltere’den başka bir ülkeyi hedeflerken büyük bir dezavantaj olabilir.

Kullanılabilirlik: Kolay 
Arama sorgu sayısı:  Sınırsız 
Anahtar kelime sayısı:  Yaklaşık 20 ilgili anahtar kelime 
Özel özellik:  Görsel gösterim 
En büyük dezavantaj:  Anahtar kelimeler yalnızca İngiltere’deki verilerle analiz edilir

Diğer Ücretsiz Alternatifler

Bu LSI araçlarının yanında, LSI anahtar kelime seçiminizde size yardımcı olabilecek birkaç ücretsiz anahtar kelime öneri aracı da bulunmaktadır. Çok sayıda anahtar kelime önerme aracı bulunduğundan, bu blog yazısı yalnızca birkaçını kapsar, ancak genel olarak bunu çoğu anahtar kelime önerme aracıyla yapabilirsiniz. Bu nedenle, zaten bir favoriniz varsa, bu bölüm, LSI anahtar kelime oluşturma işleminiz için bunları kullanmanıza yardımcı olabilir.

10. Keyword Tool

Anahtar Kelime Aracı‘nın ücretsiz sürümü, daha önce belirtildiği gibi, belirlenmiş bir LSI aracı değildir, ancak basit bir alternatif olarak işlev görebilir. Anahtar kelime önerilerini çoğunlukla tek bir kelimeden daha uzun, ayrıca edatları içeren soru ve anahtar kelimeleri üretmek için Otomatik Tamamlama özelliğini kullanır.

Araç, Google, Youtube, Bing, Amazon, Ebay veya App Store’dan 500’den fazla anahtar kelime oluşturabilir ve seçtiğiniz ülke ve dile özgüdür. Bu, içeriğinizi belirli bir platform için olduğu kadar belirli bir ülke için de belirtmenize yardımcı olabilir. Maalesef, tüm ülkeleri ve dilleri aynı anda seçmek mümkün değildir, ancak bunlardan birine karar vermek zorundasınız.

Arama sorgularının sayısı sınırsızdır ve bu aracın ücretsiz sürümü, oluşturulan anahtar kelimeler hakkında size herhangi bir ek bilgi sağlamaz. Ancak, anahtar kelimelerin tam listesini veya çok uygun olan bir seçimini dışa aktarabilir veya kopyalayabilirsiniz, ayrıca belirli terimleri içeren anahtar kelimeleri filtrelemek için bir arama seçeneğiniz vardır.

Bu aracın bir başka özelliği de, istenmeyen anahtar kelime sonuçlarını dışlamanıza izin veren negatif anahtar kelime işlevidir. Sırasıyla, gerçek bir LSI anahtar kelime oluşturucusu olmasa da, bu aracın ücretsiz sürümü sizin için yararlı olabilir. Özellikle, platform ve ülke filtresi içeriğinizi optimize etmek için faydalıdır.

Kullanılabilirlik: Çok kolay 
Arama sorgularının sayısı:  Sınırsız 
Anahtar kelime sayısı:  500+ 
Özel özellik:  Platform filtresi 
En büyük dezavantaj: –

11. KWFinder

LSI anahtar kelime gereksinimlerinizi karşılamak için başka bir harika anahtar kelime öneri aracı KWFinder. Anahtar Kelime Aracına benzer şekilde, bu LSI aracı, çoğunlukla birden fazla kelime içeren anahtar kelimeler oluşturur ve içeriğinizde kullanılacak doğru kelimeleri oluşturmanızı kolaylaştırır.

KWFinder’ın ücretsiz sürümü, her biri yaklaşık 50 anahtar kelime içeren, günde yalnızca birkaç arama sorgusu sunar. Ayrıca, öneriler, otomatik tamamlama veya sorular arasında seçim yapabilir ve herhangi bir ülkeyi ve dili arama seçeneği de dahil olmak üzere ülkeler ve dilleri filtreleyebilirsiniz.

Ek filtreler sayesinde, oluşturulan listenizdeki anahtar kelimeleri dahil edebilir veya hariç tutabilir veya kelime sayısına ve diğer faktörlere göre filtreleyebilirsiniz. Anahtar kelimelerin tam listesi veya bir seçimi CSV dosyası olarak kopyalanabilir veya dışa aktarılabilir.

Bununla birlikte, bu araçla, arama hacmi, Tıklama Başı Maliyet, PPC’deki rekabet düzeyi (Tıklama Başı Ödeme) ve anahtar kelime zorluğu gibi ek bilgilere erişebilirsiniz; bu, bazı sözcükleri diğerlerinden daha sık kullanmanızı önerir.

Bu araç aynı zamanda Anahtar Kelime SEO Zorluk puanları da dahil olmak üzere sorular ve genel anahtar kelime önerileri oluşturduğundan, içerik oluşturma işleminizin başlangıç ​​aşamalarında veya uğraşmak için yeni konular ararken harika bir araçtır.

“Avokado” konusu için KWFinder bana bu konu için üst sıralarda yer almanın zor olacağını söyledi. Ayrıca, web sitelerinin güçleri hakkında birçok bilgi içeren avokado için şu anda en yüksek rütbeli web sitelerini gösteriyor. Buna göre konuyu değiştirmeye veya daha belirgin bir anahtar kelime hedeflemeye karar verebilirim.

Sonuç olarak, KWFinder genel içerik oluşturma işleminizde ve LSI anahtar kelime araştırmalarınızda size yardımcı olabilecek çok yönlü bir başka. Tek dezavantajı, sınırlı sayıda üretilen anahtar kelimelerin yer aldığı günlük arama sorgularının ücretsiz günlük sınırıdır. Bu nedenle, bu aracın sık kullanılan bir kullanıcısıysanız, bu aracın potansiyelini tam olarak kullanabilmek için ücretli hesaplardan birine yükseltmeyi düşünebilirsiniz.

Kullanılabilirlik: Kolay 
Arama sorgu sayısı:  Günde birkaç tane 
Anahtar kelime sayısı:  Yaklaşık 50 
Özel özellik:  PPC’de anahtar kelime zorluğu ve rekabet düzeyi 
En büyük dezavantaj:  Sınırlı sayıda anahtar kelime ile yalnızca 5 günlük arama sorgusu

Bulgular

Listenin sonuna getirdiğinizden, hangisinin sizin için uygun olduğunu zaten biliyor olabilirsiniz. Ama değilse, size kısa bir özet vereyim. Genel olarak, aracı ne sıklıkta kullanacağınızı ve ne için kullanacağınızı düşünmek önemlidir. Aşağıdaki tabloda tüm ücretsiz LSI araçları karşılaştırılmaktadır.

Ücretsiz LSI Araçlarının Karşılaştırma Tablosu

Ücretsiz LSI AraçlarıKullanılabilirlikArama sorgularıAnahtar kelimelerÖzel özellikSakınca
Keys4upÇok kolaySınırsızSınırsız4Up diziniSürekli kullanım için gereken ek işlemler
Twinword Ideas LSI GrafiğiKolaySınırsızSınırsızGörsel grafikLSI anahtar kelime listesi verilmez
LSI GraphÇok kolayGünde yaklaşık 20Yaklaşık 50Sınırlı arama sorguları
Twinword SEO EklentisiKolayÜcretsiz plan günlük 5 içerirSınırsızSiz yazarken anahtar kelimeler üretirSınırlı arama sorguları
Niche LaboratoryKolaySınırsız150+Benzersiz bilgiÇeşitli bilgiler
Semantic LinkÇok kolaySınırsızEn iyi 100Yalnızca Vikipedi’de en az 1.000 tanesi olan anahtar kelimeler analiz edilebilir
LSI KeywordsÇok kolaySınırsız5000’e kadar10 adede kadar anahtar kelimeyi birlikte analiz edebilirLSI araması, her arama terimi için çalışmıyor
Ultimate Keyword HuntertamamSınırsızSınırsızDoğrudan metin analiziMac için mevcut değil ve yüklenmesi gerekiyor
Answer The PublicKolaySınırsızYaklaşık 20Görsel sunumAnahtar kelimeler yalnızca İngiltere’deki verilerle analiz edilir
Keyword ToolÇok kolaySınırsız500+Platform filtresiGerçek olmayan LSI aracı
KWFinderKolayGünde birkaçYaklaşık 50PPC’de anahtar kelime zorluk derecesi ve rekabet seviyesiGerçek olmayan LSI aracı ve sınırlı günlük arama sorguları

Hangi Aracı Kullanmalıyım?

Zaten yazmış olduğunuz blog gönderisine eklemek için birkaç LSI anahtar kelimesinin hızlı ve kolay bir listesini görmek istiyorsanız, Keys4up veya Twinword Ideas LSI Graph’ı denemek isteyebilirsiniz.

Hala içerik oluşturma sürecinizin ilk aşamalarındaysanız, yalnızca LSI anahtar kelimeleri değil, daha fazla bilgiye erişmenizi sağlayan LSI araçları, ayrıca anahtar kelime ve konu önerileri sizin için yararlı olabilir. Bu durumda, İkiz Kelime Fikirleri’ne veyaAnswer The Public bakın.

Ve son olarak, sık kullandığınız bir kullanıcıysanız ve daha gelişmiş bir araç istiyorsanız, Ultimate Anahtar Kelime Avcısı’na bakınya da KWFinder hesabınızı yükseltmeyi düşünün .

Genel olarak, bu LSI araçlarından herhangi biri, ihtiyaçlarınızı karşılarsa SEO yolculuğunuz için harika bir ek olabilir. Umarım bu blog yazısı sizin için doğru ücretsiz LSI aracını bulmakta yardımcı olmuştur.

LSI anahtar kelime araştırmalarınızda başarılar!


0 0 votes
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x