GenelNasıl Yapılır?Windows

0x80070570 Hatası Nedir ve Nasıl Düzeltilir?

Reklamlar

0x80070570 hata kodu, Windows 10 işletim sistemini çalıştıran bilgisayarlarda, dizüstü bilgisayarlarda ve tabletlerde yaygın bir hata mesajıdır, ancak aynı zamanda Windows 8.1, 8, 7 ve daha eski sürümlerde çalışanlarda da göründüğü bilinmektedir. İşte hatanın ne olduğu ve bununla nasıl başa çıkılacağının bir dökümü.

0x80070570 Hatası Nedir ve Nasıl Düzeltilir?

Aşağıda genellikle Windows 10 işletim sistemlerinde görülen 0x80070570 hata kodu hakkında detaylı bilgi ve çözümü hakkında açıklama bulunmaktadır öncelikle;

Windows 10 0x80070570 Hatası Nedir ve Nasıl Düzeltilir?
Windows 10 0x80070570 Hatası Nedir ve Nasıl Düzeltilir?

0x80070570 Hata Kodu Nasıl Görünür?

Bu mesaj genellikle bir Windows işletim sisteminin ilk kurulumunda bir hata oluştuğunda veya daha önce kurulu olan bir güncelleme sırasında ortaya çıkar. 0x80070570 hata mesajının, dosyaları bir sürücüden diğerine taşırken de göründüğü bilinmektedir.

Hata uyarısının özel nedenine bağlı olarak, sorunun asıl bir ayrıntıda açıklandığı gibi, mesajın asıl metni farklı olacaktır.

Örneğin, “Windows gerekli dosyaları yükleyemiyor. Dosya eksik olabilir. Yükleme için gerekli tüm dosyaların kullanılabilir olduğundan emin olun ve yüklemeyi yeniden başlatın. Hata kodu: 0x80070570

Uyarının gövdesi ne olursa olsun söylesin, daima “Hata kodu: 0x80070570” ile bitecek

0x80070570 Hata Kodu Nedeni

0x80070570 hata kodunun görünümü genellikle eksik veya bozuk bir dosya tarafından tetiklenir. Hasarlı veya hatalı bir sürücü, Windows bilgisayarınızın gerekli dosyaları doğru okumasını engelleyebileceğinden, 0x80070570 iletisinin görünmesine de neden olabilir.

Windows işletim sistemi kurulumu veya yükseltmesi sırasında ortaya çıkarsa, bunun nedeni genellikle indirme işleminin sunucu tarafındaki problemler veya tarafınızdaki dengesiz veya zayıf bir internet bağlantısı tarafından yaratılmış olan bozuk bir kurulum dosyasıdır.

0x80070570 Hatası Nasıl Düzeltilir?

0x80070570 hatasının nedenini belirlemek oldukça zor olabileceğinden, sorun çözülünceye kadar tüm bu olası çözümler üzerinde çalışmaya değer.

 1. Bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bilgisayarı yeniden başlatan eski bir eşya, çoğu zaman en rastgele teknoloji problemlerini bile çözebilir ve ilk denediğiniz şey olmalı.
  Bilgilendirme!
  Bilgisayarınızı yeniden başlatmadan önce, tüm açık dosyalarınızı kaydettiğinizden ve açık uygulamalardan veya programlardan çıktığınızdan emin olun, böylece ilerleme veya içerik kaybetmezsiniz.
 2. Bir Windows güncellemesi yapın. En son Windows özelliklerinin tümüne ve güvenlik iyileştirmelerine erişebilmenin yanı sıra, Windows güncelleme işlemi de sistem genelinde bir tarama gerçekleştirecek ve bulduğu aksaklıkları veya hataları düzeltecektir.
 3. Windows güncellemesini tekrar indirin. Windows güncelleme işlemi sırasında 0x80070570 hatası görünüyorsa, bilgisayarınızı yeniden başlatın ve bir Windows güncellemesini el ile zorlayın. Bunu yapmak için, Başlat Menüsü > Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik > Güncellemeyi kontrol et öğesini seçin.
  Bilgilendirme!
  Windows güncellemesini tekrar gerçekleştirirken, internete erişim gerektiren diğer uygulamaları veya programları kullanmaktan kaçının, böylece bağlantı en güçlü olandır. Eğer bir işlem yapıyorsanız ölçülü bağlantı , daha hızlı Wi-Fi geçiş veya daha istikrarlı indirme deneyimi için bağlantıyı kablolu düşünün.
 4. Uygulama yüklemesini yeniden deneyin. Yukarıdaki tavsiyelere benzer şekilde, bazen yalnızca bir Windows 10 uygulama güncellemesini denemeyi denemek veya kurmak işe yarayacaktır, bu nedenle alternatif bir düzeltme bulmaya çalışmadan önce en az ikinci veya üçüncü kez denemeye değer.
 5. Diski hasar bakımından kontrol edin. CD’den, DVD’den veya Blu-ray diskten yazılım yüklemeye çalışıyorsanız, diskin hasar veya kir olup olmadığını kontrol edin. Çizilmiş veya kirli bir disk, disk sürücünüzün içeriğini okumasını çok zorlaştırabilir ve 0x80070570 uyarısını tetikleyebilir.
  Bilgilendirme!
  Kirli bir diski temizlerken, bezinizle dairesel hareketler yapmaktan kaçının. Disk çizilirse, diş macunu veya muz kabuğu kullanmaktan, fıstık ezmesi ve balmumu ile kaplamaktan onu onarmak için çeşitli yollar vardır. Profesyonel bir CD tamir setine de ihtiyacınız olabilir.
 6. Dosyayı tekrar indirin. İndirdiğiniz dosyayı açmaya çalıştıktan sonra 0x80070570 hatası alırsanız, bozulmuş veya eksik olabilir. İndirmeyi düzgün bir şekilde tamamladığından emin olarak bir kez daha indirmeyi deneyin.
  Bilgilendirme!
  Bir dosyanın tamamen indirilip indirilmediğini kontrol etmenin kolay bir yolu, dosya boyutunu kontrol etmektir. Birçok web sitesi, indirmeleri mümkün olan dosyaların toplam boyutunu listeler. İndirilen dosyayla buna referans vermek için, bilgisayarınızdaki simgesine sağ tıklayın, ardından açılır menüden Özellikler’i seçin.
 7. Resmi kanalları kontrol et. Bazen bir uygulama veya video oyunu geliştiricisi, bozuk veya düzgün yüklenmemiş yükleme dosyalarını istemeden yayımlar. Genellikle, ilişkili şahıslar veya şirketler, resmi Twitter ve Facebook hesaplarına böyle bir olay hakkında bilgi verecektir . Bu durumda, büyük olasılıkla sabit bir yükleme dosyası yayınlanana kadar beklemeniz gerekir.
 8. Sürücünüzde hata olup olmadığını kontrol edin. Bazen hasarlı bir sürücü 0x80070570 hata iletisinin arkasında olabilir. Sürücülerinizden birinin zarar görüp görmediğini kontrol etmek ve bunları onarmak için, Dosya Gezgini’ni açın, size 0x80070570 hata mesajı veren sürücüyü sağ tıklatın, ardından Özellikler > Araçlar > Kontrol Et > Sürücüyü tara’yı seçin.
  Bilgilendirme!
  Bilgisayarınıza bir USB bağlantı noktası aracılığıyla bağlı yerel sürücüleri ve harici sürücüleri veya depolama aygıtlarını taramak için bu yöntemi kullanabilirsiniz.
 9. Yeni bir kopya isteyin. Erişmeye çalıştığınız dosya size bir başkasından e-posta yoluyla gönderildiyse ve 0x80070570 hata mesajı nedeniyle açamıyorsanız, gönderenden dosyayı yeni bir e-postaya yeniden yüklemesini ve adresine göndermesini isteyin.
  Bilgilendirme!
  Bunu yaparken, gönderenden yalnızca aynı e-postayı tekrar göndermesini değil, eki manuel olarak da yeniden yüklemesini istemeniz önemlidir. Dosya ilk yüklendiğinde büyük olasılıkla bozuldu.
 10. Uygulamasından çık. WhatsApp, Telegram , Line veya Facebook Messenger gibi bir uygulamadan indirdiğiniz bir dosyayı açmakta sorun yaşıyorsanız , uygulamadan çıkın, bilgisayarınızı yeniden başlatın, uygulamayı açın ve dosyayı tekrar indirin.

Farklı bir yöntem biliyor ya da öneriniz varsa bize yorum bölümünde bildirmekten çekinmeyin.

2.5 13 votes
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

7 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
ko-cuce
ko-cuce
4 yıl önce

bu hatayı hep formattan attıktan sonra oyunları açmak istediğimde alıyordum sayenizde çözüme kavuştum teşekkür ederim.

Serkan
Serkan
2 yıl önce

Kurulum CD yada flash bellek saglam ise ram degiştir. Olay cözülür.

Anonimcik
Anonimcik
2 yıl önce

Valla bugün beni kurtardınız

Anonimcik Birisi
Anonimcik Birisi
2 yıl önce

Bir işlem daha yapılabilir: Bilgisayardaki dosyayı başka cihaza atmak

Başa dön tuşu
7
0
Would love your thoughts, please comment.x